REKLAMAA1-AUCHAN-01-01----30-06-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (AŁ)

  Przy ul. Dunikowskiego 6 w dziesięciopiętrowym wieżowcu od 10 czerwca nie działa winda. Wykonawca najpierw rozpoczął prace z opóźnieniem, a potem je znacząco wydłużył. Mieszkańcy są oburzeni.

  Mieszkańcy bloku przy ul. Dunikowskiego 6 od ponad miesiąca ćwiczą "wspinaczkę" po schodach, często z dodatkowym obciążeniem, np. z dzieckiem na rękach, czy zakupami. Nie jest to ich wybór, a skutek decyzji spółdzielni "Jary", która wzięła się za instalowanie nowej windy. Coś poszło nie tak i windy jak nie było, tak nie ma.

  - Za długo to trwa, nie może tak być, że ludzie odcięci są od świata, bo przecież w różnym wieku i zdrowiu tu żyją. Nie trzeba od razu mieszkać na samej górze, dla niektórych to nawet z drugiego i trzeciego piętra jest problem. Grzebią się z tym, jakby rakietę budowali, a nie wymieniali windę! - mówi pani Jadwiga. 

  Wymiana dźwigu miała trwać od 3 czerwca do 19 lipca. Nie zaczęła się jednak w terminie, tylko tydzień później. Wtedy też na klatce schodowej pojawiła się informacja, że wykonawca zmienia termin zakończenia prac na... 2 sierpnia. To rozwścieczyło lokatorów.

  - 67 lat temu, z przyczyn od nas niezależnych, budowano nam przez 36 miesięcy Pałac Kultury i Nauki a w nim ponad 40 wind, czyli jedną windę w niecały miesiąc, a wy po ponad pół wieku nie możecie sobie poradzić z jedną windą! Wstyd! - piszą mieszkańcy na forum internetowym "Mieszkańcy SMB Jary".

  - Tydzień opóźnienia w rozpoczęciu prac spowodował poślizg 1,5 miesiąca w zakończeniu? Bardzo interesujące. Chyba, że się okazało, że części im trzeba dopiero w Chinach wyprodukować - dodaje jedna z mieszkanek.

  W wieżowcu mieszka wiele starszych i chorych osób oraz rodziny z małymi dziećmi. Wspinanie się po schodach wysokie piętro z zakupami czy wózkiem i dzieckiem na ręku jest ponad ich siły.

  - Panie Prezesie spółdzielni "Jary"  zapraszam na spacer na ostatnie piętro w naszym budynku! - wzywa jpan Zbigniew.

  Spółdzielnia tłumaczy, że opóźnienie spowodowane jest problemami firmy, która podjęła się wymiany windy.

  - Firma miała kłopot z elementami niezbędnymi do rozpoczęcia remontu, dlatego trzeba było przesunąć dzień, w którym zamknięto windę na 10 czerwca. Prace zaplanowane są na tyle tygodni, bo jest bardzo dużo do zrobienia. Trzeba wymienić kabinę, drzwi na każdym z pięter, całą maszynownię i tory jezdne - mówi Jarosław Jadzewicz z "Jarów".

  Podobny remont trwa w bloku przy ul. Janowskiego 52, ale tam mieszkańcy mają dwie windy i remont jednej z nich nie jest tak kłopotliwy, jak przy Dunikowskiego.   

  - Każdy tak mówi, że wymiana powinna być szybciej, psioczą między sobą, ale nikt nie zaprotestuje w spółdzielni. Chociaż teraz, to może lepiej cicho siedzieć, jak już starą windę wyjęli, żeby złośliwie roboty nie przedłużali - mówi pani Ewa.

  W spółdzielni "Jary" do wymiany nadaje się aż 75% wind. Są stare i coraz częściej się psują. Koszt wymiany jednej to około 120 tys. złotych.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 80

  • 1
   BARDZO PRZYDATNY
  • 7
   ZASKOCZONY
  • 2
   PRZYDATNY
  • 5
   OBOJĘTNY
  • 5
   NIEPRZYDATNY
  • 13
   WKURZONY
  • 47
   BRAK SŁÓW

  11Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~ASC 11 6 miesięcy temuocena: 100% 

   Cytujecie Państwo bezmyślnie wypowiedź lokatora o pałacu kultury. Idąc tym tokiem myślenia, to skoro 1 kobieta potrzebuje 9 miesięcy, by urodzić dziecko, to 3 kobiety ogarną w 3 miesiące... Przecież WSZYSTKIE windy w PKiN mogły być montowane równolegle, a nie jedna po drugiej...

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jacek 10 6 miesięcy temu

   Nie zrozumiałeś satyry i sarkazmu.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~jaś 9 6 miesięcy temuocena: 18% 

   Niech się lokatorzy złożą po 10 zł , czy ile tam i pójdą do Prawnika . To zaraz firma dup- cię ruszy .

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Abc 8 6 miesięcy temuocena: 33% 

   Ruch to zdrowie.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~SENIOR 7 6 miesięcy temuocena: 80% 

   Ale za to jaki ładny widok rozciąga się z wyższych pięter :)

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ja 6 6 miesięcy temuocena: 83% 

   Rozumiem, że gdyby to robił zagraniczny koncern zapewne dźwig zostałby wyremontowany w 1 dzień. Wspierajmy polskie firmy, a nie podkładajmy im kłody pod nogi właśnie takimi krzywdzącymi artykułami i komentarzami. Wszędzie i każdemu może się przydarzyć taka sytuacja, trochę zrozumienia.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 30 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wiesiek 5 6 miesięcy temuocena: 17% 

   Firma krzak

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 24 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~szatniarz od Bareji 4 6 miesięcy temuocena: 100% 

   Zadna nowosc. U nas na osiedlu Nowe Miasto w Rzeszowie w 10 pitrowym wiezowcu wylaczyli winde na 6 tygodni z powodu REMONTU. No co mi pan zrobi jak winda nie pracuje ?

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Konrad 3 6 miesięcy temuocena: 88% 

   AAA ,to nie można wykorzystać możliwości zastosowania ka,r za niedotrzymanie terminów?! Na budowach, takie karanie, zdaje egzamin

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.2892 sekundy
  REKLAMAA2-TlenowyZakatek-04-01----04-02-2020