REKLAMAA1 Magical MONTESSORI 27-11 - 25-12-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ3 grudnia 2019, 13:32 komentarzy 2

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (UM)

  Wystartowała siódma edycja Budżetu Obywatelskiego. Mieszkańcy będą mogli zdecydować na co wydać ponad 83 miliony złotych w całej Warszawie. Na Ursynowie do podziału na różne projekty jest prawie 5 mln.

  Budżet Obywatelski - wcześniej Partycypacyjny - jest z nami już od 6 lat. W tym roku niejako podwójnie, bo ledwo w październiku ogłoszono wyniki głosowania na projekty na 2020 roku, a już dziś, 3 grudnia startuje kolejna edycja - z projektami, które będą powstawać w 2021 roku.

  - Wracamy do „starego” porządku, który obowiązywał przez pierwsze pięć lat budżetu partycypacyjnego w Warszawie: składanie pomysłów rozpoczyna się pod koniec roku, a głosowanie przypada na czerwiec. Odmienny przebieg budżetu obywatelskiego na 2020 rok był m.in. konsekwencją wejścia w życie nowych przepisów ustawowych – mówi Magdalena Roguska, warszawska radna.

  Od dziś można już zgłaszać swoje pomysły. Ponownie, oprócz projektów lokalnych, dotyczących Ursynowa, będzie można zgłosić także projekty ogólnomiejskie, czyli takie, które swoim zakresem obejmują np. całe miasto lub kilka dzielnic.

  Już dziś pierwsze spotkanie

  Mieszkańcy, którzy chcą wziąć udział w nowej edycji Budżetu Obywatelskiego mogą wziąć udział w warsztatach, spotkaniach i maratonach pisania projektów przygotowanych przez urzędy dzielnic. 

  Pierwsze spotkanie, wyjaśniające zasady pisania projektów, odbędzie się w ursynowskim ratuszu już dzisiaj, 3 grudnia o godz. 18:00 w sali nr 543 na 5. piętrze urzędu. 

  - Uczestnicy poznają zasady i harmonogram nowej edycji budżetu obywatelskiego, a także plany inwestycyjne dzielnicy na najbliższe lata - inforumuje stołeczny ratusz.

  Osoby zainteresowane zgłoszeniem projektu na poziomie ogólnomiejskim są zaproszone również dziś na 18.00 do pawilonu Zodiak przy Pasażu Wiecha 4 (I piętro), gdzie poznają zasady zgłaszania pomysłów.

  A już w najbliższą sobotę, 7 grudnia startują maratony pisania projektów. Na Ursynowie odbędzie się on w urzędzie dzielnicy w sali nr 543 na 5. piętrze w godz. 12:00-15:30. Kolejne odbędą się w soboty: 11 i 18 stycznia w tym samym miejscu i w tych samych godzinach.

  Miasto zaplanowało też: dyżury konsultacyjne dotyczące projektów zielonych, drogowych i architektonicznych (11 grudnia 2019 r. oraz 8 stycznia 2020 r., Centrum Wielokulturowe, ul. Jagiellońska 5). Odbędą się też: dyżur konsultacyjny dot. projektów miękkich (9 stycznia 2020 r., Warsztat Warszawski, pl. Konstytucji 4) oraz ogólnomiejski maraton pisania projektów (18 stycznia, Centrum Kreatywności, ul. Targowa 56).

  Jak zgłosić swój projekt?

  Zgłaszanie projektów już ruszyło i potrwa do 21 stycznia 2020 roku. Swój pomysł można zgłosić na stronie internetowej Budżetu Obywatelskiego: app.twojbudzet.um.warszawa.pl albo na formularzu papierowym (dostępnym na stronie internetowej Budżetu oraz w urzędzie dzielnicy). Wypełniony formularz składamy lub wysyłamy pocztą do urzędu dzielnicy z dopiskiem na kopercie: "Budżet Obywatelski".

  Co dalej? Od 22 stycznia do 6 maja urzędnicy będą oceniać projekty i sprawdzać, czy spełniają one regulamin Budżetu Obywatelskiego. Od 7 do 13 maja można będzie się odwoływać od negatywnej oceny urzędników, do 29 maja potrwa rozpatrywanie odwołań, a głosowanie na projekty ruszy 15 czerwca i potrwa 2 tygodnie, do 30.06.2020 r. 16 lipca poznamy listę projektów, które zostaną wykonane w 2021 roku.

  DZIELNICA URSYNÓW URUCHOMIŁA INFOLINIĘ TELEFONICZNĄ DOTYCZĄCĄ BUDŻETU OBYWATELSKIEGO:

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 11

  • 8
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 1
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  2Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~rumcajs 2 12 miesięcy temuocena: 83% 

   Zaden projekt nie podzielil mieszkancow w takim stopniu, jak BP. Przy kazdej edycji pojawiali sie albo przekreciarze dostarczajacy glosy papierowe (I edycja), albo jakies WalyKuskie, ktore swoimi absurdalnymi pomyslami zatruwaly zycie normalnym ludziom - nie mogacym zaglosowac na "nie" przeciwko tym absurdom. Do piachu z tym calym "budzetem".

   Edytowany: 12 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~alina_kuśmirderek 1 12 miesięcy temuocena: 0% 

   Najbardziej bym chciała więcej potańcówek i występów w ulubionym miejscu mieszkańców - DOK Ursynów który prowadzi przemiła i sympatyczna kochająca seniorów pani Beata Rusinowska. Tylko tam są fajne występny i dużo się dzieję. Domy Sztuki i inne takie to dziadostwo i nie powinno się ich finansować z pieniędzy dzielnicy. Wszystkie środki powinny być przeznaczone na dzielnicowe instytucję zarządzane przez młodych i wykształconych menadżerów kultury takich jak pani Beatka.

   Edytowany: 12 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3463 sekundy
  REKLAMAA2 SanGiovanni  01.12.2020 - 31.12.2020