REKLAMAA1 DaGRASSO 26.05.2022 - 25.08.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (mat. prasowe)

  Zanim zdecydujesz się podpisać umowę o pożyczkę, musisz dokładnie sprawdzić warunki umowy, jaka zwiąże Cię z firmą pożyczkową. Sprawdź, na co trzeba uważać i co dokładnie zweryfikować przed zawarciem umowy.

  Wiarygodność firmy pożyczkowej

  Zanim pożyczysz pieniądze i podpiszesz jakiekolwiek dokumenty, musisz się upewnić, czy instytucja, która oferuje pożyczkę, działa legalnie. Niestety oszustów nie brakuje, a zawsze istnieje prawdopodobieństwo, że możesz się stać ich ofiarą. Przede wszystkim sprawdź, czy firma oferująca pożyczkę jest wpisana do CEIDG (Centralnej Ewidencji i Informacji Gospodarczej). Legalnie działająca firma powinna być też wpisana do krajowego rejestru sądowego (KRS). Firmę można wyszukać łatwo w KRS po NIP-ie lub REGON-ie. Kolejnym miejscem, jakie pozwoli Ci zweryfikować rzetelność firmy pożyczkowej, jest Komisja Nadzoru Finansowego. Jeśli firma pożyczkowa jest podejrzana o popełnienie przestępstwa, to informacja o niej trafii na listę obostrzeń KNF.

  Pamiętaj, by nigdy nie korzystać z ofert firm, które wydają Ci się podejrzane. Jeśli chcesz znaleźć rzetelne i wiarygodne pożyczki, sprawdź oferty podane na stronie POŻYCZKI360.PL

  Termin spłaty pożyczki

  Jednym z parametrów, na które musisz zwrócić szczególną uwagę, jest termin spłaty pożyczki. Większość klientów firm pożyczkowych zdaje sobie sprawę z tego, że zobowiązanie trzeba będzie spłacić w dosyć krótkim terminie. W większości przypadków termin ten wynosi 30 dni, ale są też pożyczki, które można spłacić dopiero po upływie 60 dni. Zanim podpiszesz umowę, zweryfikuj dokładnie termin spłaty i upewnij się, że do tego czasu uda Ci się zgromadzić potrzebną kwotę. Jeśli nie masz pewności, sprawdź też, czy konkretna firma umożliwia przedłużenie terminu spłaty, a jeśli tak, to ile taka usługa kosztuje. Koniecznie czytaj też wszystkie informacje zamieszczone małym drukiem, bo mogą się tam znajdować odnośniki do konkretnych punktów tłumaczące zasady funkcjonowania umowy i niekoniecznie korzystne z punktu widzenia klienta.

  Całkowity koszt pożyczki

  Podczas oceny oferty nie kieruj się wyłącznie wysokością oprocentowania, prowizji i innych kosztów, poznaj też całkowity koszty pożyczki. Zanim podpiszesz umowę, musisz wiedzieć, ile tak naprawdę będzie Cię kosztowało pożyczenie konkretnej sumy pieniędzy. Jeśli masz czarno na białym, że za pożyczkę w wysokości 2000 zł należy zapłacić koszt w wysokości 300 zł, co da ostatecznie do spłaty 2300 zł, to wiesz, na czym stoisz. Niekiedy umowa pożyczkowa może być skonstruowana w taki sposób, że nie jesteś w stanie od razu wyliczyć ostatecznego kosztu pożyczki – zwracaj na to uwagę. Im bardziej zawiła będzie umowa i im bardziej rozbite będą poszczególne koszty, tym trudniej zorientować się, ile tak naprawdę kosztuje pożyczka.

  Konsekwencje nieterminowej spłaty

  Zanim zdecydujesz się złożyć wniosek, musisz mieć pewność, jakie konsekwencje czekają Cię w momencie, kiedy nie uda Ci się w terminie spłacić swojego zadłużenia. Każda firma pozabankowa zarabia przede wszystkim na dodatkowych usługach i na kosztach, jakie generuje nieterminowa spłata zadłużeń. Według zapisów ustawy antylichwiarskiej koszty samych pożyczek zostały znacznie ograniczone, ale firmy pozabankowe do prawidłowego funkcjonowania potrzebują zysków, więc ustalają umowy pożyczkowe w taki sposób, by zarabiać właśnie na tych dodatkowych usługach i na zapominalskich klientach, którzy nie zdążyli w terminie spłacić swoich pożyczek. W regulaminie każdej firmy pożyczkowej znajdują się informacje na temat postępowania na wypadek nieterminowej spłaty oraz kosztów, jakie pojawiają się w momencie, kiedy termin spłaty zostanie przekroczony. Zapoznaj się dokładnie z tymi informacjami, żeby później nie zdziwić się, kiedy jeden dzień zwłoki w płatności wygeneruje wysokie koszty.

  Pożyczanie pieniędzy jest bardzo powszechną procedurą, ale „z tyłu głowy” należy mieć zawsze świadomość, że brak wyobraźni w tym zakresie może się dla Ciebie źle skończyć. Popularne powiedzenie mówi, że „przezorny zawsze ubezpieczony”, więc warto być przezornym i sprawdzić postanowienia umowy nawet kilkukrotnie – przeczytać regulamin firmy pozabankowej ze zrozumieniem i upewnić się, że oferta będzie korzystna. Jeśli obawiasz się kosztów, warto też szukać darmowych pożyczek na pozyczki360.pl/pozyczki-za-darmo.

  Artykuł załadowany: 0.377 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO 26.05.2022 - 25.08.2022