REKLAMAA1 SanGiovanni 01.07.2022 - 31.08.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ10 października 2019, 06:44

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Obecnie na drogach dochodzi do coraz większej liczby kolizji, spowodowanych nieuwagą, nadmierną prędkością czy jazdą pod wpływem alkoholu lub innych substancji. Jeszcze do niedawna trudno było udowodnić swoją niewinność jedynie opisując zaistniałe zdarzenie funkcjonariuszom policji. Dziś zarówno kierowcy, jak i służby porządkowe są w znacznie lepszym położeniu ze względu na rejestratory jazdy. Sprzęty te coraz częściej pojawiają się w pojazdach, dokładnie rejestrując zdarzenia na drodze. Jak wybrać dobrej jakości rejestrator jazdy?

  Rozdzielczość

  Każdy dostępny obecnie w sklepach model kamery samochodowej powinien charakteryzować się wysoką rozdzielczością. Warto podkreślić, że im wyższa rozdzielczość, tym lepsza jakość obrazu. Dobra kamera samochodowa z czujnikiem ruchu powinna mieć rozdzielczość co najmniej 720p, co oznacza, że obraz zapisywany jest w jakości HD (1280x720). Warto pójść krok dalej i sprawić sobie kamerę o rozdzielczości full HD – aktualne ceny tych produktów nie są zbyt wygórowane. Krystalicznie czysty i wyraźny obraz z pewnością zapewnią wideo rejestratory 4K, jednak trzeba mieć tu na uwadze, że tego typu zapis będzie zajmował mnóstwo miejsca na karcie pamięci.

  Karta pamięci

  Kupując kamerę samochodową warto zdecydować się na model, którego karta pamięci ma minimalną pojemność 16-32 GB. Dodatkowym ułatwieniem są obecnie modele posiadające dużą pamięć wewnętrzną – kierowca nie musi się wówczas obawiać utraty ważnych plików. Przeważająca część modeli wideorejestratorów nagrywa obraz w trybie nadpisywania starszych filmów nowymi. Kierujący pojazdem nie martwi się wówczas, że zabraknie miejsca na karcie pamięci urządzenia, lecz istnieje ryzyko utraty istotnych filmów.

  Czujnik ruchu i kąt widzenia

  Współczesne kamery samochodowe wyposażone są w czujnik ruchu. Jest to opcja o tyle wygodna, że kierowca nie musi ręcznie uruchamiać urządzenia przed wprawieniem pojazdu w ruch. Kamera jest w stanie zarejestrować także zdarzenie, kiedy auto znajduje się na postoju, a inny pojazd uderzy w nie lub zarysuje.

  Drugą istotną kwestią jest kąt widzenia. Wideorejestrator powinien posiadać jak najszerszy kąt widzenia, aby obraz obejmował oba pasy ruchu. Obecnie standardem są kamery z kątem widzenia 120 stopni, lecz w sprzedaży dostępne są również modele o kącie 150 stopni.

  Akumulator

  Niektóre kamery samochodowe posiadają wbudowany akumulator, dzięki czemu nie trzeba ich ładować zasilaniem zewnętrznym. Warto zwrócić na to przy zakupie kamery, ponieważ przeważająca część modeli jest zasilana za pośrednictwem instalacji elektrycznej samochodu. W takiej sytuacji warto zaopatrzyć się w specjalną przejściówkę, która umożliwi podłączenie kilku urządzeń naraz (np. smartfona i kamery samochodowej),

  Kamera cofania

  To dodatkowa, jednak bardzo przydatna funkcja zwłaszcza dla świeżo upieczonych kierowców. Tego typu kamera jest do zakupienia w zestawie wraz z kamerą samochodową. Daje to lepsze pole widzenia i kontrolę nad pojazdem podczas wykonywania manewrów cofania.

  Zainteresowany? Kup kamerę z czujnikiem ruchu na https://www.wideorejestratory24.pl

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 13

  • 4
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 8
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW
  Artykuł załadowany: 0.4995 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO 26.05.2022 - 25.08.2022