REKLAMAA1-CUK-od-14-12-2017-do-14-02-2018
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ3 października 2017, 09:26 komentarzy 1
  Wyremontowana ul. Cybisa

  Wyremontowana ul. Cybisa (SK)

  REKLAMA

  Po latach walki mieszkańców o cywilizowany dojazd do domów, dzielnica naprawiła zniszczoną uliczkę Cybisa. Powinien to zrobić deweloper, który rozpoczął budowę "Zakątka Cybisa", ale właśnie zbankrutował.

  Sąsiedzi "Zakątka" od lat tonęli w błocie i dziurach, bo deweloper nie chciał odbudować drogi, którą zniszczył. W 2013 roku rozpoczęła się budowa bloku wciśniętego między istniejące bloki a szkołę podstawową. Jedynym dojazdem dla ciężarówek i dźwigów była właśnie uliczka Cybisa.

  - Szybko tę drogę zniszczyli, położyli płyty, ale to nic nie dawało. My wciąż tonęliśmy w błocie a jesienią nie było innego sposobu na dojść do klatki jak w kaloszach - opowiadają mieszkańcy.

  Budowa była prowadzona coraz bardziej niechlujnie, wreszcie w ogóle stanęła. A przed mieszkańcami stanęła wizja pozostania z dziurami i błotem na lata.

  powyżej: tak było na Cybisa jeszcze do niedawna

  W umowie dzierżawy zawartej pomiędzy miastem a deweloperem, ten drugi zobowiązał się bowiem odtworzyć stan początkowy uliczki, ale nigdy tego nie zrobił. Przez kilka ostatnich lat "Włodarzewska" nie płaciła nawet za dzierżawę.

  - Nie możemy rozwiązać umowy dzierżawy, ani przejąć drogi, bo takie są przepisy - mówił nam dwa lata temu burmistrz Robert Kempa. Sprawa trafiła do sądu, ale już nie ma nadziei na to, że "Włodarzewska" naprawi nawierzchnię. Niedawno zbankrutowała.

  Jeszcze w tym roku burmistrz obiecał mieszkańcom doprowadzenie uliczki do stanu używalności. Pieniądze zapisano w budżecie na remonty i inwestycje drogowe. Mieszkańcy mieli nadzieję, że nowy asfalt pojawi się na Cybisa jeszcze przed okresem jesienno-zimowym.

  Dzielnica zdążyła w ostatniej chwili przed pogorszeniem pogody. Kilka dni temu na odcinku kilkudziesięciu metrów wylano nową nawierzchnię asfaltową. W planach jest jeszcze budowa chodnika za parkingiem spółdzielczym, przy szeregowcu na Dunikowskiego 34.

  - Wystąpiliśmy do urzędu marszałkowskiego z wnioskiem o wycięcie krzewów, by zrobić miejsce na chodnik - mówi burmistrz Kempa.

  Wcześniej dzielnica wybudowała chodnik przy górce, prowadzący do nowego szkolnego boiska.

  ZOBACZ JAK WYGLĄDA WYREMONTOWANA CYBISA:

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  1Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Miras 1 3 miesiące temuocena: 100% 

   To jest tylko zalepienie plastrem ropiejącej rany. Ulice Dunikowskiego i Cybisa powinny zostać zbudowane z jezdnią, chodnikiem i miejscami parkingowymi, tak jak zapisano w zezwoleniu na budowę dla bankruta Włodarzewskiej SA !!! Naprawiona powinna zostać także jezdnia ul. Cybisa od Barwnej zniszczona przez wielkie auta z budowy. - Burmistrz Kempa powinien zrobić dobrą ulicę, a nie uprawiać prowizorki (chociaż ona na chwilę pozwoli przejść nie po błocie). Burmistrzu Dzielnicy Ursynów czekamy na docelową ulicę Dunikowskiego - Cybisa (też przed Arctowskiego 28) jak to jest zapisane w zezwoleniu na budowę bloków "Zakątek Cybisa".

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.1381 sekundy
  REKLAMA