REKLAMAA1-BOBOWOZKI-(X2)-04-02-03-05-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (mat. prasowe)

  REKLAMA

  Szukasz mebli do swojego ogrodu, które pozwolą Ci w pełni cieszyć się chwilami bez obowiązków? Marzysz o leżaku lub fotelu ogrodowym, który pozwoli Ci cieszyć się czasem spędzonym z sam na sam z ulubioną książką? A może szukasz dużej sofy, która pomieści wszystkich Twoich przyjaciół? Sprawdź, jakie zalety mają ogrodowe meble do wypoczynku!

  Leżaki ogrodowe

  Leżaki ogrodowe są lekkie, niewielkie, łatwo je przenosić, a do tego zwykle w łatwy sposób możesz regulować wysokość czy kąt nachylenia oparcia lub podnóżka. W związku z tym sprawdzą się doskonale zarówno w dużych ogrodach, jak i na niewielkich tarasach. Ponadto możesz ustawić je w dowolnym miejscu ogrodu, w zależności od potrzeb domowników.

  Obawiasz się, że leżaki są nieestetyczne i nietrwałe? Nic podobnego! Coraz więcej mebli tego typu wykonanych jest z tworzyw wysokiej jakości (takich jak ekorattan) i charakteryzuje się nowoczesnym, eleganckim designem.

  Pamiętaj jednak, że na leżaku zwykle trudno o pozycję inną niż na plecach. W związku z tym, jeśli lubisz ucinać sobie drzemki, leżąc np. na boku, lepiej postaw na wygodne sofy czy nawet hamaki.

  Sofy ogrodowe

  Wykonane z wysokiej jakości materiałów, wyłożone miękkimi poduszkami czy siedziskami sofy to meble, które z jednej strony umożliwiają pełny relaks, z drugiej – pozwalają spędzać czas z bliskimi. Na rynku dostępne są niewielkie sofy dwuosobowe, większe modele trzy lub czteroosobowe, a także sofy narożne oraz małe i duże sofy półokrągłe, przypominające nieco nadmorskie kosze.

  Warto pamiętać, że sofy powinny zwykle zostać ustawione pod zadaszeniem – np. pod altaną lub baldachimem. Dotyczy to zwłaszcza mebli z tapicerowanymi elementami.

  Fotele ogrodowe

  Fotele to meble niezwykle praktyczne – mogą służyć, jako krzesła przy stołach, ławach, stolikach kawowych lub jako wolnostojący, samodzielny zestaw wypoczynkowy. Wiele zależy od modelu i materiału, z którego zostały wykonane.

  Do jednego z najpopularniejszych, a przy tym najbardziej estetycznych i odpornych na wpływ warunków atmosferycznych foteli, należą te, wykonane ze wspomnianego wcześniej ekorattanu (technrattanu). Jest to tworzywo, które łączy w sobie estetykę drewna czy wikliny, z trwałością metalu i lekkością plastiku. Meble ekorattanowe uchodzą za wyjątkowo eleganckie i funkcjonalne.

  Innym, niezwykle oryginalnym i jednocześnie wygodnym przykładem fotela ogrodowego, jest tzw. fotel wiszący (nazywany także fotelem hamakowym), który wizualnie przypomina kokon. Fotele wiszące można powiesić w altanie, na gałęzi lub stelażu. Istnieją także modele ze wbudowanym stelażem, które można bez trudu przestawiać. Fotele ogrodowe tego typu to połączenie hamaków, foteli i huśtawek.

  Jeśli lubisz wypoczywać w fotelu, postaw na duży, półokrągły model,  wyłożony miękkim materiałem. Przykładem może być fotel ogrodowy Cala z kolekcji salonu Miloo Home.

  A jeśli sofy, leżaki czy fotele ogrodowe to dla Ciebie za mało, możesz postawić także na hamaki. Do wyboru masz między innymi duże, grubo plecione hamaki kolumbijskie, kolorowe hamaki ekwadorskie, wykonane z drobnej siatki hamaki meksykańskie, czy brazylijskie hamaki z frędzlami.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW
  Artykuł załadowany: 0.1345 sekundy
  REKLAMAA2-SUSHI-Royal----DODATKOWO