REKLAMAA1-FortSłużew-01-09----30-09-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (Urząd Dzielnicy)

  Zielony Ursynów to dawne tereny rolnicze, na których dopuszczono zabudowę mieszkaniową. Osiedla bardzo się rozbudowały, ale za ich rozrostem nie nadąża infrastruktura. Dzielnicy bardzo powoli udaje się nadrabiać zaległości. Właśnie ruszyła budowa kolejnego odcinka odwodnienia na Farbiarskiej.

  Nieustanne podtopienia, zalewanie posesji, kałuże - to zmora Zielonego Ursynowa. Tak po każdym większym deszczu - którego od kilku dni nie brakuje - wygląda ta część dzielnicy. By temu zaradzić trzeba systematyczie budować kanalizację deszczową. Ale na przeszkodzie staje albo brak pieniędzy na wykup gruntów, albo brak zgód właścicielskich.

  Tak było też na ul. Farbiarskiej, gdzie dopiero trzy lata temu za ponad pół miliona złotych udało się odwodnić zaledwie 170-metrowy odcinek ulicy, od rowu melioracyjnego do którego spływa deszczówka. Teraz przyszedł czas na kolejne prace. Kanalizacja deszczowa zostanie zbudowana na kolejnych stu metrach ulicy.

  - Jestem przekonany że zarówno ta inwestycja jak i inne dotyczące odwodnień, które realizujemy w tym rejonie, poprawią bezpieczeństwo i komfort życia mieszkańców - mówi burmistrz Robert Kempa.

  Odwodnienie kolejnego odcinka ul. Farbiarskiej o długości ok. 101,3 m będzie kosztowało 690 tys złotych. Prace zakończą się do 30 czerwca.

  Mieszkańcy liczą, że dzięki temu sytuacja poprawi się choćby na niewielkim obszarze. - To bardzo dobra wiadomość dla mieszkańców, którzy teraz po kilku dniach deszczu, mają już wodę w piwnicy. Szkoda, że tylko na takim odcinku, ale ważne, że robi się to w punktach newralgicznych - mówi Marzena Zientara, społeczniczka z Zielonego Ursynowa. 

  Oprócz prac na Farbiarskiej, dzielnica odwodniła w ciagu ostatnich trzech lat prawie 800 metrów ul. Ludwinowskiej na odcinku od ul. Farbiarskiej do ul. Kujawiaka za ponad 2,1 mln zł  oraz od ul. Farbiarskiej do ul. Puławskiej za 1,7 mln zł.

  Mieszkańcy mają dość czekania, robią zrzutki

  Mieszkańcy Zielonego Ursynowa, którzy boją się każdego większego deszczu, nie chcą czekać tylko na to, co zrobią urzędnicy i wzięli sprawy we własne ręce, dokładając do tego prywatne pieniądze. W efekcie odwodniona będzie też pobliska ul. Transportowców. 

  Dzielnica otrzymała przygotowany projekt odwodnienia od mieszkańców, którzy zawiązali Niezależny Komitet Budowy Infrastruktury Technicznej na ul. Transportowców na odcinku od ul. Ludwinowskiej do ul. Głuszca. Na jego podstawie w marcu urząd dzielnicy wystąpił o zabezpieczenie dodatkowych środków na budowę kanalizacji deszczowej w 2020 roku oraz rozpoczął procedurę administracyjną związaną z budową sieci.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 5

  • 3
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 1
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 1
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.2734 sekundy
  REKLAMAA2-KUCHAREK6-(X2)--20-07----20-10-2019