REKLAMAA1 SanGiovanni 01.07.2022 - 31.08.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (KW)

  Przejścia na Gandhi przy Teligi i Hirszfelda bezpieczniejsze. Zapowiadana od dawna sygnalizacja działa już na obu przejściach. Tym samym zebry są już przygotowane na ewentualny natłok samochodów z objazdu POW.

  Niskie oceny w audytach bezpieczeństwa, a w pobliżu szkoły. Sygnalizacja świetlna na przejściach przez ul. Gandhi przy ulicach Teligi i Hirszfelda prędzej czy później musiała powstać. Drogowcy kilka dni temu skończyli jej montaż przy tej pierwszej, a w czwartek światła zaczęły działać także przy tej drugiej.

  O ile przy ul. Teligi powstała sama sygnalizacja, o tyle przejście przy Hirszfelda doczekało się większych zmian. Drogowcy poszerzyli zebrę - przy okazji zdemontowali dotychczasowe barierki - oraz wybudowali jeszcze przejazd rowerowy. Z dodatkowych udogodnień - oba przejścia zostały wyposażone w automatyczną detekcję pieszych i rowerzystów. 

  Ulica Gandhi, czyli objazd tunelu POW

  Światła postawiła Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Ulica Gandhi łączy się wprost z węzłem Ursynów Zachód. Po otwarciu tunelu spodziewano się na niej większego ruchu. Poza tym w razie zamknięcia tunelu to właśnie tędy kierowcy mają przedostawać się do trasy ekspresowej S2. Dlatego też miasto - zarządca ulicy - postawiło warunek odpowiedniego zabezpieczenia przejść dla pieszych.

  Początkowo światła na przejściach przy Teligi i Hirszfelda miały pojawić się w zeszłym roku. Drogowcy z GDDKiA mieli jednak kłopot ze znalezieniem wykonawcy. Prace ruszyły w połowie lutego, a zakończyły się w kwietniu.

  To jednak nie koniec zmian. Cały czas trwa przebudowa skrzyżowania ulicy Gandhi z ulicą Rosoła. Drogowcy szykują tam dodatkowy pas do skrętu w prawo z Gandhi w Rosoła oraz dodatkowy pas do skrętu w lewo z Rosoła w Gandhi. Inwestycja ma uporządkować ruch na skrzyżowaniu, czyli - de facto - przygotować je na ewentualne zamknięcie tunelu. 

  Na przełomie maja i czerwca kierowcy mogą spodziewać się tam sporych utrudnień. Wówczas z ul. Nugat będzie można skręcić tylko w prawo, a ruch na ul. Rosoła będzie odbywał się tylko w stronę centrum. Dla pozostałych relacji zostaną wyznaczone objazdy. Natomiast zakończenie prac przewidziane jest w połowie czerwca.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 22

  • 13
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 3
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 2
   WKURZONY
  • 3
   BRAK SŁÓW

  7Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Rowerowy Raj 7 3 miesiące temuocena: 50% 

   Rowery i tylko rowery ! Komunikacja samochodowa dopiero powyżej 50 kilometrów

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Urus 6 3 miesiące temuocena: 67% 

   A po uruchomieniu tych wszystkich świateł zapcha się ul. Płaskowickiej...

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~MARCIN 5 3 miesiące temuocena: 40% 

   Przy Hirszfelda też już działają. Ciekawe jak będzie z parkowaniem między KEN a Dereniowa?

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Inżynier 4 3 miesiące temuocena: 43% 

   Można wejść do metra lub dokupić lekcje u instruktora.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 3 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~cik 3 3 miesiące temuocena: 100% 

   A jakieś 20 lat temu w lokalnej prasie był opisywany pomysł likwidacji jednej jezdni tej ulicy i przeznaczenia odzyskanego terenu pod inwestycje.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Stop poszerzaniu ulic 2 3 miesiące temuocena: 35% 

   Ciekawe, jak będą ustawione te światła. Na przejściu bez świateł pieszy ma pierszeństwo, więc nie czeka. A tak, znając drogowców, będzie czekał w nieskończoność na zielone, albo trzeba będzie przechodzić na czerwonym. Robienie ze skrzyżowania Rosoła z Gandhi kolejnego pasa startowego dla samolotów to skandal. Dodawanie kolejnych pasów do skrętów powinno być zakazane w miastach. Ciekawe też, jak ustawią światła, bo obecnie pieszy nie może przejść na jednej zmianie.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~DBC 1 3 miesiące temuocena: 33% 

   Lepiej czasem poczekać, a przynajmniej mieć pewność, że samochód się zatrzyma. Część kierowców, widząc pieszego wchodzącego na pasy, przyspiesza, żeby zdążyć przed nim.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 2 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3818 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO 26.05.2022 - 25.08.2022