REKLAMAA1-SanGiovanni--01-10----31-10-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  Blok przy Hawajskiej 3. To z jednego z tych okien padły strzały

  Blok przy Hawajskiej 3. To z jednego z tych okien padły strzały (SK)

  - Dwa lata temu ktoś ostrzelał samochód z wiatrówki, w sobotę kula ze śrutu zabiła ptaka. Boimy się o to, co się stanie w kolejnych dniach - mówią nam mieszkańcy osiedla przy Hawajskiej. Ktoś strzela z wiatrówki ze swojego okna. Policja zapowiada interwencję, po zgłoszeniu sprawy na komisariacie.

  Pani Marta ma dwie córki. Mieszka w bloku przy Hawajskiej 3. We wrześniu 2018 roku ktoś ostrzelał jej samochód na miejscu postojowym. - Uszkodzona została tylna lampa, ucierpiała też szyba - mówi kobieta. O sprawie zdążyła już zapomnieć. Do czasu, gdy w ostatnią sobotę przed 19:00 sąsiedzi i ona sama znów usłyszeli strzał.

  - Tym razem sprawca strzelał do sroki, która siedziała na drzewie rosnącym na skwerku przy bloku - opowiada pani Marta.

  Odgłos słyszał lokator na balkonie. Słyszała go również córka pani Marty, która chwilę wcześniej wyszła z domu po zabawkę, która spadła jej z balkonu. Według mieszkanki sprawcą może być ten sam człowiek, który ostrzelał jej samochód dwa lata temu.

  - Miejsce strzału zgadzałoby się, widoczne jest z niego zarówno miejsce postojowe, jak i skwerek, gdzie spadła ustrzelona sroka. To prawdopodobnie ten sam sąsiad. Mam nawet podejrzenia, gdzie mieszka - mówi nam pani Marta.

  Sobotnie wydarzenie wywołało poruszenie na osiedlu. Ludzie boją się, że strzały mogą się powtórzyć. Przypominają, że oprócz ostrzelania samochodu był w przeszłości także inny incydent. - Sąsiadka napisała mi, że gdy była młodsza ktoś próbował do niej strzelać z wiatrówki. Na szczęście zdążyła uciec - mówi pani Marta.

  Policja: Będziemy działać, po zgłoszeniu

  Wg rzecznika mokotowskiej komendy policji żadne powiadomienie o sobotnim incydencie - jak na razie - nie wpłynęło do komisariatu przy Janowskiego.

  - Mieszkańcy powinni to zgłosić, wówczas podejmiemy działania. Nie można tak sobie strzelać do ptaków czy do ludzi. Można mieć wiatrówkę o określonych parametrach bez zezwolenia, ale każdy musi się stosować do zasad bezpieczeństwa - mówi asp. szt. Robert Koniuszy.

  Dodaje, że człowiek, którzy zabił choćby jednego ptaka, strzelając do niego z wiatrówki, popełnia przestępstwo i powinien być ścigany za złamanie przepisów o ochronie przyrody oraz za sprowadzenie na sąsiadów niebezpieczeństwa.

  Sytuacja na Hawajskiej przypomina podobne wydarzenia sprzed sześciu lat. Wówczas na Ursynowie przez kilka miesięcy grasował szaleniec z wiatrówką, który uszkodził kilkanaście samochodów na Kabatach, Natolinie i na terenie Stokłosów. Strzelał między innymi w szyby i opony, policji udało się wówczas schwytać sprawcę.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 88

  • 12
   BARDZO PRZYDATNY
  • 10
   ZASKOCZONY
  • 5
   PRZYDATNY
  • 4
   OBOJĘTNY
  • 7
   NIEPRZYDATNY
  • 18
   WKURZONY
  • 32
   BRAK SŁÓW

  8Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Klopol 8 6 miesięcy temuocena: 21% 

   W normalnych krajach do srok strzela się z wiatrówek bo to szkodniki zabijające inne ptaki zwłaszcza śpiewające.w polskim bantustanie nie wolno i już.huk wiatrówki?.koleś pewnie strzela z porządnej wiatrówki pcp na sprężone powietrze gdzie nie ma praktycznie żadnego hałasu.fakt w mieście strzelanie bardzo niebezpieczne.sam posiadam porządną wiatrówkę i powtarzalnie można rozwalać kurze jajka na dystansie 100m

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Towariszcz 7 6 miesięcy temuocena: 50% 

   To Wasilij Zajcew słynny rosyjski snajper zmartwychwtsał

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zażenowany 6 6 miesięcy temuocena: 40% 

   Zabrac mu ta bron noze w domu gwozdzie widelce. A i wszystkie kamienie na podjeździe. Dopiero wtedy będziemy bezpieczni. Oczywiwcie nie mozna mu tez sprzedawac butelek bo moze zrobic "tulipana"

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~TomKat 5 6 miesięcy temuocena: 50% 

   "........ huk wystrzału". No ale, że co? Ktoś z KBKS śrutem sadzi? "Huk" wystrzału przy wiatrówce słyszalny jest na odległość kilku metrów. Nie ma zapłonu, detonacji i innych fajerwerków, więc jeśli ktoś twierdzi, że słyszał coś czego nie było, jest mocno..... postrzelony.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~bobek 4 6 miesięcy temuocena: 67% 

   a kto sprawdził że ptak został zastrzelony przez wiatrówkę? Nikt tego nie wie. Policja powinna to sprawdzić już na podstawie powyższego tekstu, ale nie, oni mają ważniejsze sprawy. Co to oznacza? Ano to że można "walić" z broni jak się podoba, bo policja czeka na zawiadomienie....

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 6 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~qpa 3 6 miesięcy temu

   @bobek - wiatrówka to nie jest broń

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~X 2 6 miesięcy temuocena: 89% 

   Po co strzelać do aut czy sroki??? Cel? Sens?

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~maksska 1 6 miesięcy temuocena: 75% 

   Może po prostu choroba psychiczna? Jeśli tak - powinni mu zabrac tę broń

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 9 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3216 sekundy
  REKLAMAA2-DAGRASSO--14-08----13-11-2020