REKLAMAA1-SanGiovanni--01-07----31-07-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ2 czerwca 2020, 07:30 komentarzy 20

  (PT)

  Choroba zaatakowała dorodne platany na ulicy Dembego. Suche liście pokrywają chodniki i okoliczne parkingi. Dzielnica obiecała jak najszybciej zająć się problemem umierających na Kabatach drzew.

  Każdego roku na Ursynowie usycha wiele drzew. Najcześciej są to młode rośliny, którym nie udaje się przetrwać pierwszej zimy. W przypadku platanów rosnących wzdłuż ul. Dembego mamy do czynienia z kilkunastoletnimi drzewami, z którymi wcześniej nie było problemów, a jako gatunek dobrze sobie radzą z małą wilgotnością.

  Tymczasem, od Wąwozowej aż do Kabackiej platany z dnia na dzień tracą coraz więcej liści. Według relacji mieszkańców po prostu giną w oczach.

  - Drzewa rosnące po wschodniej stronie ulicy, prawdopodobnie osłabione przez tegoroczną suszę, zaatakował grzyb. Zgłaszałem to już do dzielnicy i administracja Wspólnoty Mieszkaniowej Dembego 6 też już o tym informowała. Nie wiemy czy kilkanaście platanów przy ul. Dembego uda się uratować, bo są w bardzo złym stanie - zalarmował nas pan Piotr z Kabat. 

  Dzielnica przyjrzy się drzewom

  Po naszej interwencji w urzędzie dostaliśmy zapewnienie, że urzędnicy zajmą się ratowaniem drzew na Kabatach.

  - Nasi pracownicy z wydziału ochrony środowiska zbadają sprawę. Posiłkując się opinią ekspertów, którzy ustalą przyczynę chorowania drzew, wdrożą odpowiednie rozwiązania - mówi w rozmowie z Haloursynow.pl wiceburmistrz Bartosz Dominiak.

  Platan klonolistny jest jednym z najokazalszych i najpiękniejszych drzew ozdobnych rosnących w Polsce, tym bardziej - zdaniem mieszkańców - trzeba o nie dbać.

  - Nie mogę na to patrzeć. Jeszcze się lato nie zaczęło, a liście lecą jak jesienią. Cały chodnik i parkingi zasypane. Nie ma na co czekać, każdy dzień się liczy. Apeluję do urzędników, aby wzięli się solidnie za swoje obowiązki, bo niestety na zgłaszane do ratusza uwagi, najczęściej nie ma żadnego odzewu - irytuje się pani Krystyna, mieszkanka Kabat.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 29

  • 1
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 4
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 2
   NIEPRZYDATNY
  • 10
   WKURZONY
  • 12
   BRAK SŁÓW

  20Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Grzyb,stary,dorogdny. 20 miesiąc temuocena: 100% 

   Panie Dominiak, Pan jest zwyczajnie w świecie niedouczony! "Nasi pracownicy z wydziału ochrony środowiska zbadają sprawę. Posiłkując się opinią ekspertów, którzy ustalą przyczynę chorowania drzew, wdrożą odpowiednie rozwiązania - mówi w rozmowie z Haloursynow.pl wiceburmistrz Bartosz Dominiak" Jakie rozwiązania ma Pan dla drzew porażonych grzybem? zamierza Pan go wykroić? zalepić? Czy Pan naprawde musi z siebie takiego debila robic? Tu na URsynowie?gdzie jest tylu wykształconych ludzi? kto Pana namaścił na to stanowisko? Litości...

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Stein 19 miesiąc temuocena: 100% 

   @ Grzybie, może i pan Dominiak jest niedouczony, ale co mu zrobisz ? Możesz kupić gwizdek, pójść pod urząd i mu nagwizdac. Właśnie tyle możesz... A poza tym to teraz nieważne kto go namaścil (naprawdę nie wiesz ?), ale ważniejsze że on się tam już tak umościł, że emeryturki doczeka na dobrym stołku. On daje "żyć" swoim dyrektorom, to i jemu też pozwolą

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Koszałkikocopałkikiempy 18 miesiąc temuocena: 78% 

   A czegoś innego oczekiwaliście po kolesiu, który min.: wypromowal likwidację "przedeptów", gdzie wydeptana ścieżka miała max 0,5 m szerokości, a rekultywowano 4 m szerokości, sadzi drzewa, które później usychają, nie jest w stanie upilnować firm obsługujących dzielnicę i "przy okazji" dewastujących zieleń. Zamiast zazieleniać i dbać o to co już jest na Ursynowie mamy coraz więcej betonu. Ponoć powołał "Dzielnicowego ogrodnika", który nie wiadomo czym się zajmuje, bo efektów prac nie widać, itd. ,itp... A spróbujcie coś napisać na temat tego populisty na Facebooku na ursynowskich grupach- od razu BAN. Tak się bawi w Ratuszu (bo inaczej tego nazwać nie mozna) bartuś (zresztą nie tylko on).

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~KABACIARA 17 miesiąc temuocena: 63% 

   Sadźcie RODZIME GATUNKI. Argumenty, że we Wrocławiu to w Szczecinie tamto, są niedorzeczne. Za rok czy dwa może przyjść taka zima, że wszystkie wymarzną. To drzewo wymaga drogich i czasochłonnych zabiegów pielęgnacyjnych i jest porostu słabe. Co jest złego w Jesionach, Dębach, Jaworach, miododajnych lipach? Czy naprawdę musimy sadzić jakieś genetycznie zmodyfikowane fiksumdyrdum bo jakiś pajac pojechał do Paryża i wymyślił, że chce tak samo. Tu Paryż nie będzie.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 19 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kabaty zielone 16 miesiąc temuocena: 100% 

   Ciara Kabaciara, zgadzam się z Tobą w całej rozciągłości. Zresztą już dawno temu nasz Wieszcz Narodowy Mniejszy oznajmił , że tu Wersalu nie będzie, a kiedy pomimo tych ostrzeżeń na Natolinie/Imielninie pojawił się Wersal Podlaski, to nawet najwięksi frankofile stracili zapał do dalszego naśladownictwa.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 9 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Doktryna Rafała 15 miesiąc temuocena: 44% 

   Po co w Warszawie platany , jak mamy w Berlinie

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 19 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Max 14 miesiąc temuocena: 79% 

   W ub. roku wzdłuż ściezki rowerowej Stacji Techniczno-Postojowej Metra na Kabatach wycięto kilkadziesiąt dużych, zdrowych drzew i wylano asfalt na długości kilkuset metrów, bo ktoś tak chciał w ramach tfu tzw. projektu obywatelskiego. Mieszkańcy Ursynowa nie mieli możliwosci glosowania na "nie". W miejscu masowej wycinki nie posadzono nowych drzew. Z kolei małe drzewka, które kilka lat temu posadzono na tym terenie uschły, bo dzielnica nie dba o nie, nie ma przy nich nawet worków z wodą. Platforma Obywatelska nie potrafi zadbać o zieleń na kawałku łąki, a chce, abyśmy głosowali na jej prezydenta? Najpierw pokażcie, że potraficie byc dobrymi gospodarzami w mikroskali.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 19 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 13 miesiąc temuocena: 80% 

   Skoro był to projekt obywatelski to już chyba wiesz do kogo możesz mieć pretensje. Ale Ciebie interesuje kampania wyborcza, a nie problemy Ursynowa

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 12 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~nick_znik 12 miesiąc temuocena: 80% 

   Zgoda. Gdybyśmy takie kryterium stosowali to PIS miałby może 0,5 % poparcia.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 4 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~z 11 miesiąc temuocena: 75% 

   Wszystko jest pod kontrolą, hi, hi. "przyjrzą się", hi, hi, najpierw wycinają duże drzewa, okolica wysycha, sadzą, walczą z suszą i jest OK - dzielnica stepowieje a kasa odwirowuje się w tytanicznej i bezskutecznej walce z żywiołem, hi, hi.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Oburzony 10 miesiąc temuocena: 86% 

   Ogrodnik Ursynowa - radny Skubiszewski, jak zwykle pozostaje bierny!! Po co panu była funkcja ogrodnika dzielnicy, skoro NIC pan nie robi??

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 18 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Koszałkikocopałkikiempy 9 miesiąc temuocena: 94% 

   Czym zajmuje się dominiak poza autopromocją?? Co robi dzielnicowy ogrodnik?? Kempa pogoń to towarzystwo wreszcie do roboty, bo dzielnica zaczyna wyglądać jak slums...

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 30 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~trix 8 miesiąc temuocena: 94% 

   A Dominiak potrafi cokolwiek innego poza autopromocją?

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 17 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Janek 7 miesiąc temuocena: 74% 

   Nieroby z Ratusza zajmują sie teraz kampanią Rafała i nie mają czasu na jakieś tam platany

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 17 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~jot 6 miesiąc temuocena: 60% 

   Taka moda. A czym się zajmują nieroby z rządu i takich tam?

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 12 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Koszałkikocopałkikiempy 5 miesiąc temuocena: 95% 

   I "ci" i "tamci" koszą... Szkoda tylko, żę naszą kasę.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 18 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Piękny 4 miesiąc temuocena: 30% 

   Tak właśnie kończy się sadzenie w mieście drzew które nie występują w Polsce. Platan to se może w Marsylii rosnąć. Gdyby ktoś posadził tam piękną polską brzozę, jesion, dąb, świerk czy sosnę rosłyby sobie w zdrowiu i spokóju. Ale trzeba kupić Francuska sadzonkę za 5000 posadzić w glebie dla niej nieopowiedniej i czekać aż szlak trafi drzewo po czym kupić nową francuską sadzonkę za kolejne 5000 i tak co roku. Platany to nie są drzewa naszego klimatu. Co jest złego w zwykłej wierzbie? Z polską wsią się kojarzy? Wstydliwe wspomnienia budzi? Przypomina się skąd jesteśmy i kim jesteśmy i gdzie jesteśmy? Boli? Co siedź w głowie tego klauna Dominika to zagadnienie karkołomne.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~facepalm 3 miesiąc temuocena: 67% 

   a co złego w Platanie, który jak widać może rosnąć w naszym klimacie (pokazuje to te kilkanaście lat)? Marsylie na myśl przywodzi? Bananów i pomarańczy też nie powinniśmy jeść bo nie rosną w naszym klimacie? Przy okazji jeśli chodzi o wydatki na rośliny taniej nie znaczy lepiej.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 12 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ursynowianin 2 miesiąc temuocena: 83% 

   PLATANY doskonale zadaptowały się do klimatu Polski i Europy Środkowej. Tysiące palatnów od kilkudziesięciu lat rosną we Wrocławiu, Berlinie czy Szczecinie. Najstarszy platan we Wrocławiu ma 130 lat! Natomiast jak podają dendroldzy, BRZOZA będzie pierwszym gatunkiem drzew, który ZANIKNIE w Posce wskutek długotrwałej suszy.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 15 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kabaty zielone 1 miesiąc temuocena: 70% 

   Ale Pierwszy Pstrze larz Ursynowa rozważyl za i przeciw, plusy dodatnie i ujemne oraz zrobil rysercz i okazało się że platany świetnie pasują do Ursynowa no skoro na ul. Poleczki jest park platanow to dlaczego nie mają rosnąć na Ursynowie. Tym bardziej że Ursynów jest na południu, a przecież wiadomo ze na południu cieplej.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 7 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3522 sekundy
  REKLAMAA2-SanGiovanni--01-07----31-07-2020