REKLAMAA1-DAGRASSO----13-05----13-08-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ4 kwietnia 2019, 14:02 komentarzy 9

  (SK)

  Zamiast pomocy, dodatkowe nerwy. Zdaniem mieszkańca Ursynowa dodzwonienie się na ursynowski komisariat graniczy z cudem. Policja tłumaczy, że nie słyszała o problemie i nie zamierza niczego zmieniać. 

  Nasz czytelnik miał niemiłą przygodę na jednej z ursynowskich stacji benzynowych. Po kilkunastu dniach w jego domu zjawił się policjant, który wręczył wezwanie na przesłuchanie w charakterze świadka w tej sprawie. Poradził jednak, by zadzwonić do prowadzącego sprawę funkcjonariusza w ursynowskim komisariacie i wyjaśnić okoliczności.

  Nikt nie odbiera...

  Pan Edmund postanowił zastosować się do porady i wówczas zaczęły się schody. Pod wskazanym numerem czytelnik usłyszał, że funkcjonariusz prowadzący jego sprawę rozpoczyna służbę po godz. 14:00. Po tej godzinie dzwonił kilkanaście razy, ale nikt nie odbierał. Spędził przy telefonie prawie dwie godziny, próbując się dodzwonić. Bezskutecznie.

  W akcie rozpaczy zaczął dzwonić pod numer dyżurnego komisariatu, który zgodnie z informacją podaną na stronie internetowej Komendy Rejonowej Policji Warszawa Mokotów, czynny jest przez całą dobę. Również pod tym numerem nikt nie odbierał. Po drugiej stronie nie było sygnału zajętości, ale sygnał oczekiwania na połączenie, a więc numer był wolny. 

  - Gdy nikt nie odebrał, poddałem się. Stwierdziłem, że będę czekał na dzień przesłuchania i po prostu przyjdę na komisariat. Byłem zdziwiony, że na miejscu, mimo obecności aparatów telefonicznych żaden z nich nie dzwonił -mówi nasz czytelnik.

  O wyjaśnienia poprosiliśmy rzecznika prasowego Komendy Rejonowej Policji Warszawa II, której podlega komisariat przy Janowskiego.

  Nie mieliśmy nigdy takich skarg i uwag od mieszkańców Ursynowa, żeby nie można się było dodzwonić. Komisariat funkcjonuje przez 24 godziny na dobę. Służbę na stanowisku kierowania pełni dwóch lub trzech policjantów, którzy na bieżąco odbierają telefony od interesantów - twierdzi asp. sztab. Robert Koniuszy.

  Na 12 prób, zero udanych

  To nie pierwszy raz gdy czytelnicy interweniują w naszej redakcji w sprawie nieodbieranych telefonów w komisariacie policji przy Janowskiego. Przeprowadziliśmy test polegający na próbie dodzwonienia się na teoretycznie „całodobowy” numer dyżurnego. Dzwoniliśmy w piątek, w godzinach wieczornych. Na 12 prób połączenia, żadna z nich nie była udana. Rzecznik mokotowskiej policji nie widzi jednak problemu.

  - Funkcjonuje jeden telefon czynny całą dobę (22) 603-19-78. Prócz tego na stronie internetowej  mokotow.policja.waw.pl są podane numery telefonów do poszczególnych wydziałów oraz dzielnicowych. Jeśli sytuacja wymaga pilnej interwencji jest w Warszawie numer alarmowy 112 - radzi asp. sztab. Robert Koniuszy.

  Policja nie widzi więc żadnego problemu z dodzwonieniem się na ursynowski komisariat.

  Przypomnijmy, ursynowski komsariat to największa tego typu jednostka w Warszawie i jedna z największych w Polsce. Policjanci pracują w bardzo złych warunkach, komisariat jest za ciasny. Do 2022 roku ma zostać rozbudowany o nowe skrzydło.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 43

  • 5
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 2
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 7
   WKURZONY
  • 27
   BRAK SŁÓW

  9Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~rozejść się! 9 ponad rok temu

   Za PRL-u milicja lekceważyła społeczeństwo. Zomo biło. Jest postęp? Jest!

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Marcin 8 ponad rok temuocena: 50% 

   Policja tłumaczy, że nie słyszała o problemie i nie zamierza niczego zmieniać. - Jasne, że nie widzą problemu jak nie muszą nic robić. "Czy się stoi czy się leży kasa się należy". Ja też mogę brać pensję za opierdzielanie się w pracy i granie w pasjansa , oglądanie seriali czy yt albo obczajanie dupeczek na fejsiku czy instagramie.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~muzaarif 7 ponad rok temuocena: 50% 

   wy polacy to jestescie jednak glupie czy wy nie widziecie tego jak bezpiecznie u was jest? Warszaw to chyba najspokojniejsza miesto jakie widziałem

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Dociekliwy 6 ponad rok temuocena: 60% 

   Dlaczego z artykułu wycieliscie fragment o tym, ze gość dokonał kradzieży paliwa?

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~malgosia1973 5 ponad rok temuocena: 80% 

   z artykułu zniknął fragment o niezapłaceniu za benzynę "przez roztargnienie" (a za gazetę jakoś dało się zapłacić - o tym też już nie ma). zostałam zminusowana, a sytuację większość oceniających uznała za "typową". powiało grozą.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Dociekliwy 4 ponad rok temuocena: 75% 

   Typową, bo kradzieży paliwa na stacjach na Ursynowie jest coraz więcej... a niestety stacje odbijają sobie to w cenach. Wiec my za „roztargnienie” pana z artykułu płacimy w cenie paliwa...

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 3 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~MrFrosty 3 ponad rok temuocena: 25% 

   kulsony nieroby

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wojak_Szwejk 2 ponad rok temuocena: 80% 

   Jak by dyżurny nie miał co robić, to telefon odbierałby w tempie ekspresowym.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 4 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~MrFrosty 1 ponad rok temuocena: 0% 

   z pisowni wnoszę żeś tym naczelnym kulsonem

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 0 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3665 sekundy
  REKLAMAA2-SanGiovanni--01-07----31-07-2020