REKLAMAA1 SanGiovanni 01.10.2022 - 31.12.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (pixabay.com)

  Letnie upały i… jazda na łyżwach? Takie rzeczy tylko na Ursynowie. Już niedługo w naszej dzielnicy zostaną otwarte dwa lodowiska. Zabawa będzie trwała przez całe lato i nie tylko. Do tego przewidzianych jest więcej zimowych atrakcji. 

  Na razie mamy przerwę od letnich upałów, ale te już niedługo powrócą. Podczas gorących dni można zatęsknić za zimowym klimatem czy jazdą na łyżwach i sankach. Ursynowianie nie będą musieli czekać na te atrakcje, aż temperatury spadną poniżej zera, a z nieba zacznie sypać śnieg.

  Letnie lodowiska

  Wszystko za sprawą projektu z budżetu obywatelskiego „Małe Zakopane latem i zimą”. W ramach zwycięskiego pomysłu - zagłosowało na niego ponad 1600 osób - jeszcze w tym miesiącu na Ursynowie powstaną syntetyczne i ekologiczne dwa lodowiska.

  - Planujemy budowę lodowisk od 15 lipca. Mamy już niezbędne pozwolenia. Jest także szansa, że zaczniemy już od 12 lipca. Otwarte zostaną 21 lipca - mówi wiceburmistrz Ursynowa Piotr Zalewski.

  Letnie lodowiska znajdą się przy Ursynowskim Centrum Kultury „Alternatywy” - na zielonym terenie na tyłach budynku, niedaleko metra Imielin - oraz przy Szkole Podstawowej nr 340 przy ul. Lokajskiego - na tak zwanej „Polance Raabego”. To jednak nie wszystko. Do dyspozycji miłośników zimowych atrakcji w obu lokalizacjach będą jeszcze sztuczne górki zjazdowe. 

  - Będzie można zjeżdżać z nich na przygotowanych pontonach - opowiada wiceburmistrz.

  W ramach projektu działać będą także wypożyczalnie sprzętu. Nie trzeba się więc martwić, jeśli ktoś nie ma własnego. Wynajem oraz jazda będą bezpłatne. Montażem i obsługą lodowisk i górek za blisko 700 tys. zł zajmie się ursynowska firma Piruet. Całkowity koszt projektu z Budżetu Obywatelskiego oszacowano na 880 tys.

  Lato, zima i co dalej?

  Lodowiska i górki nie zostaną na Ursynowie na zawsze. Projekt został podzielony na fazy. Pierwsza to właśnie dwa lodowiska i dwie górki, z których będzie można korzystać przez dwa miesiące. Potem zostaną rozebrane. Następnie pod koniec października pojawią się znowu. Jednak tylko w jednej lokalizacji - na polance przy SP 340 - i będą funkcjonować do świąt Bożego Narodzenia.

  Jest jednak szansa, że lodowiska i górki jeszcze się kiedyś w naszej dzielnicy pojawią. Ratusz nie składa jednak żadnych obietnic. Wszystko będzie zależeć od tego, jaką popularnością będą się cieszyć nowe atrakcje oraz od środków finansowych. 

  - Będziemy się przyglądali temu pomysłowi. Sami jesteśmy ciekawi, jak się sprawdzi - tłumaczy Piotr Zalewski.

  Entuzjastów łyżew na Ursynowie nie brakuje. Wystarczy przypomnieć ich wieloletnie zabiegi, by w zimie uruchomić w dzielnicy bezpłatne lodowiska. Ani razu się nie udało.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 107

  • 36
   BARDZO PRZYDATNY
  • 20
   ZASKOCZONY
  • 12
   PRZYDATNY
  • 6
   OBOJĘTNY
  • 5
   NIEPRZYDATNY
  • 14
   WKURZONY
  • 14
   BRAK SŁÓW

  17Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Hokeista 17 3 miesiące temuocena: 33% 

   Projekt lodowiska hokejowego sezonowego z prawdziwego zdarzenia, bo Stegny nie wyrabiają, został odrzucony przez koordynatora- żadna lokalizacja z podanych 14tu nie pasowała, a Urząd nie podał swojej bo się tym nie zajmuje o dziwo i Projekt przepadł. W innych miastach takie lodowiska powstają z budżetu obywatelskiego.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wkurzony 16 4 miesiące temuocena: 70% 

   Co za poroniony pomysł z tą patelnią zwaną lodowiskiem. A zimą to chyba plażę zmontują. A ta zjeżdżalnia to tylko kupa hałasu. Współczuję pobliskim mieszkańcom.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ja 15 4 miesiące temuocena: 23% 

   jak zwykle polaczkom nic nie pasuje

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mieszkaniec22 14 4 miesiące temuocena: 42% 

   Urząd Ursynowa w tym obecny burmistrz od dawna jest znany z przepychania niepotrzebnych projektów w ramach budżetu obywatelskiego. Przypomnieć należy wspaniałe przejście dla pieszych zasilane fotowoltaiką za 500k na ul. Ken gdy ludzie chcieli po prostu sygnalizacje świetlną. Po protestach w końcu powstała sygnalizacja wiec jak zawsze udało się wydać 2x te same pieniądze. Może w ramach budżetu obywatelskiego poprosimy o stronę internetowa z timeline prowadzonych przetargów ? Przynajmniej byłoby wiadomo skąd te wspaniałości im wychodzą i każdy mógłby porównać o co prosili mieszkańcy a co w efekcie dostali. Bo jeśli płacimy z naszych podatków za tworzenie lodowiska obok drugiego które jest na Ursynowie od 20lat i jest prowadzone przez mieszkańca, który odprowadza podatki w naszej dzielnicy to ja tu czegoś nie rozumiem. Może warto aby te środki trafiły do lokalnych przedszkoli bo raczej ten „pomysł” w kolejnych latach nie będzie darmowy.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 13 4 miesiące temuocena: 44% 

   Figlowisko wkrótce zniknie. A budżet obywatelski w obecnej formie powinien za nim podążyć.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 8 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~obywatel budżetowy 12 4 miesiące temuocena: 73% 

   przecież to nie Burmistrz jest pomysłodawcą tego projektu tylko osoba zgłaszająca, a ludzie na to głosowali. Wątpię, aby urzędowi w ogóle się ten projekt podobał.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 8 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~figlowisko-lodowisko 11 4 miesiące temuocena: 50% 

   A gdyby tak wypromować zakładanie butów na uszy ?

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~polecam 10 4 miesiące temuocena: 52% 

   Alternatywy 4 odc. 9 – Upadek

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 15 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Głosujący 9 4 miesiące temuocena: 61% 

   Pan viceburmistrz nie jest zorientowany w temacie,my głosowaliśmy na projekt gdzie miały być sanki na górkach, a nie żadne pontony. Stąd pytanie,czy jest to nowy równoległy projekt? czy bezprawna zmiana realizacji tego na który głosowało tyle osób? Jeśli tak się stało to jest to niestety niezgodne z prawem,bo mieszkańcy głosowali na jedno, a gmina zmieniła projekt już po oddanych głosach. Ciekawa sytuacja!

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 23 15 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mauer Franc 8 4 miesiące temuocena: 96% 

   Ale dmucha, dmuchał pan kiedyś w taką pogodę, panie kolego?

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 25 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • Irfy 7 4 miesiące temuocena: 33% 

   Na razie zbyt mało informacji, żeby ocenić ten projekt. Jak będzie rozwiązana kwestia lodu? Będzie prawdziwy, czy będzie chodziło o jakiś "materiał lodopodobny"? Jeśli prawdziwy, potrzebna będzie infrastruktura. Maszyny do szlifowania tafli, instalacja do utrzymania lodu i odpowiedniej temperatury... Ale OK, w deszczowy albo chłodniejszy dzień można się przejść, czemu nie. Natomiast w "fali upałów" tego nie widzę. Ładować się z "patelni" do lodówki a po godzinie z powrotem? Halo Ursynów będzie miało żniwa. Już widzę te tytuły. "Zagadkowa epidemia na Ursynowie", "Burmistrz rozważa lokalny lockdawn", "Władze bezradne", "Nikt nie zna przyczyny zachorowań" :P

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 33 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 6 4 miesiące temuocena: 95% 

   Przecież jest to wyraźnie napisane - nawierzchnia syntetyczna.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 36 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~autochton 5 4 miesiące temuocena: 57% 

   No a i w zimie przed ratuszem sztuczna plaża do opalania ze sztuczną falą do surfowania... Słoikom się będzie podobało. A i budżetu się trochę przepali. Czegoś nie kumacie?

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 27 20 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~wkurzony 4 4 miesiące temuocena: 42% 

   Zgodnie z duchem ekologii, lodowisko w lipcu i sierpniu zamiast we właściwym okresie grudzień luty, czy taniej wychodzi? Dzielnica chyba ma za dużo pieniędzy, jeśli stać ją na tego typu fanaberie. Na czymś innym trzeba będzie oszczędzać?

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 22 31 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~obywatel budżetowy 3 4 miesiące temuocena: 45% 

   Pretensje proszę mieć do projektodawcy, który wymyślił projekt w budżecie obywatelskim i tych którzy głosowali, tak że on wygrał. Nie urząd sobie to wymyślił przecież

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 19 23 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kuba 2 4 miesiące temuocena: 86% 

   Przecież na to ludzie zagłosowali. Jak by tego nie zrobili to by wszyscy narzekali ze przecież zagłosowali i dlaczego tego niema

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 38 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Viva Bareja 1 4 miesiące temuocena: 53% 

   TEN TYP TAK MA. TO JEST MIŚ NA MIARĘ JEGO MOŻLIWOŚCI!

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 10 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.4515 sekundy
  REKLAMAA2 KUCHAREK6 26.11.2022 - 25.02.2023