REKLAMAA1-SanGiovanni--01-06----30-06-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  Tu powinna stać

  Tu powinna stać "mała gastronomia" (MSO)

  Kończy się kolejny letni sezon, a przy „Parku Jurajskim” nadal nie pojawiła się mała gastronomia, na którą od trzech lat czekają rodziny korzystające z placu zabaw. Powodem jest brak przyłącza czy brak dobrej woli urzędu?

  W edycji budżetu obywatelskiego na 2016 rok wygrał projekt wyposażenia placu zabaw na Olkówce w toaletę z bieżącą ciepłą wodą oraz w zadaszenie chroniące przed deszczem i słońcem. Zwycięski pomysł obejmował również udostępnienie okolicznej działki uzbrojonej w fazę pod małą gastronomię.

  Realizacja całego projektu przeciągnęła się w czasie – toaleta ostatecznie została uruchomiona w czerwcu 2017 roku, a obok placu zabaw pojawiło się też zadaszenie z dwoma ławeczkami i miejsce pod małą gastronomię.

  I tak sytuacja wygląda do dzisiaj, z tą różnicą, że w tym roku pojawiła się także skrzynka elektryczna, ale nadal niedziałająca. Wg informacji urzędu dzielnicy przez ostatnie lata czekano na stałe łącze i dlatego powierzchnia nie była wynajmowana. Teraz natomiast urząd czeka na kolejne prace elektryczne, które powinny być wykonane w najbliższych dniach, wówczas przyłącze będzie gotowe do użycia.

  Zgodnie z założeniami projektu najem powierzchni pod prowadzenie małej gastronomii miał pokryć koszty reszty projektu. A koszty są generowane cały czas, bo wiata z zadaszeniem już raz została zdewastowana, a toaleta kilka razy pomalowana przez wandali.

  Od dwóch lat w miejscu przygotowanym pod małą gastronomię mógł stać płacący za dzierżawę food truck, który jest „samowystarczalny”: nie wymaga ani stałego przyłącza – nowoczesne samochody wyposażone są w agregaty, akumulatory i inne rodzaje baterii, ani dostępu do bieżącej wody.

  - Męczymy się cały sezon z paskudnymi namiotami pod naszymi oknami, a to właśnie tu - koło placu zabaw - z dala od bloków i balkonów, dzieci powinny mieć możliwość zjedzenia lodów czy gofrów – mówi mieszkanka Puszczyka, której dokuczają rozstawione na terenie spółdzielni "Jary" dmuchańce i punkty gastronomiczne.

  Zabrakło więc nie tylko prądu, ale też dobrej woli lub większego zainteresowania, bo projekt ma na stronie budżetu obywatelskiego status „zrealizowane”, co nie do końca znajduje odbicie w rzeczywistości.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 13

  • 1
   BARDZO PRZYDATNY
  • 4
   ZASKOCZONY
  • 1
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 5
   WKURZONY
  • 1
   BRAK SŁÓW

  2Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~awasz 2 8 miesięcy temuocena: 0% 

   A może ktoś zapyta mieszkańców okolicznych bloków, czy chcą mieć smród i kolejne źródło hałasu pod oknami? Od strony Końskiego Jaru jest już wystarczająco dużo budo-gastronomi. To miał być plac zabaw, a nie park rozrywki. Zdarza się, że na placu ok. 300-400 osób. Hałas co raz częściej bywa trudny do zniesienia. Według prawa przy takiej liczbie powinna tam być policja i stać karetka. Ten "park rozrywki" powinien zostać ograniczony. Tak bym mniej osób z niego korzystało. Czas zacząć myśleć o jakości życia mieszkańców wokół "atrakcji".

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~BiedronkaLGBT + 1 9 miesięcy temuocena: 100% 

   Burmistrz który za to odpowiedzialny jest w mojej opinii jest człowiekiem mało inteligentnym i złym. Odczuwam że nie dba on o nas a wręcz odwrotnie. Sądzę też że ma wyjątkowo dobre stosunki z developerami o niejasnych powiązaniach. Jako mieszkaniec jestem zatrwożona i pełna obaw co do efektywnego zarządzania tak piękną dzielnicą jak Ursynów.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3282 sekundy
  REKLAMAA2-SanGiovanni--01-06----30-06-2020