REKLAMAA1 DaGrasso 26.08.2022 - 25.11.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (SK)

  Mieszkańcy ulicy Poloneza boją się o własne życie. Z powodu braku chodnika chodzą ulicą i ocierają się o wyprzedzające ich auta. Ponieważ interwencje w ratuszu nie przyniosły rezultatów, stworzyli własny projekt wygodnego przejścia dla pieszych. Mimo to chodnika się nie doczekają.

  Chodnik jest, ale tylko paręset metrów od ul. Poleczki. Aby dojść do nowo wybudowanego osiedla przy Polki, trzeba przejść ulicą, na której panuje spory ruch. Mieszkańcy muszą manewrować tak, aby nie wpaść pod koła albo nie zaczepić o lusterko auta.

  - To jest niewygodne, ale przede wszystkim niebezpieczne. Jako kierowca kilka razy wystraszyłem się, bo zauważyłem pieszego w ostatniej chwili, choć wcale nie jechałem szybko. Nie chcę myśleć o tym, co się może stać, gdy na drodze pojawi się matka z dzieckiem albo wózkiem - mówi Dariusz Wit, mieszkaniec osiedla.

  Podobnych głosów było więcej, a sąsiedzkie niezadowolenie przerodziło się w działanie. - Moi sąsiedzi zaczęli pisać pisma w tej sprawie. Jedno z nich dotarło do radnego Antoniego Pomianowskiego, który złożył interpelację. Została ona odrzucona - kontynuuje Dariusz Wit.

  Według ursynowskiego ratusza nieuregulowane sprawy własnościowe gruntów wzdłuż całej ul. Poloneza uniemożliwiają jakiekolwiek działania w sprawie chodnika przy ul. Poloneza.

  - Z pewnością można tam wygospodarować część przestrzeni, zajętej dziś przez samochody, które zamiast parkować na terenie biurowym, stoją "na dziko" na ulicy. To może ograniczyć ewentualną potrzebę wykupu gruntów - ocenia Antoni Pomianowski, ursynowski radny.

  Mieszkańcy nie odpuszczają. Pojawili się ostatnio na spotkaniu z radnymi, aby przedstawić swoją propozycję rozwiązania chodnikowego problemu. - Nasz sąsiad przygotował projekty, dzięki którym pokazaliśmy, jak chodnik mógłby wyglądać. To było kluczowe. Według urzędu największą przeszkodą są własności gruntów na tym terenie. Pomysł naszego architekta, omija tę komplikację, bo dotyczy jedynie gruntów dzielnicy - dodaje Dariusz Wit.

  - Liczę na to, że władze dzielnicy znajdą środki na budowę chodnika, zanim zdarzy się nieszczęście. Trasa jest ruchliwa, a piesi muszą chodzić praktycznie środkiem jezdni - dodaje radny Antoni Pomianowski.

  Do ratusza trafił w ostatnich dniach kompletny projekt, który zakłada wybudowanie chodnika całkowicie na dzielnicowych gruntach.

  - Szczegółów nie znam, ale jeśli jest prawnie i technicznie możliwe wykonanie chodnika na gruntach miejskich, to chętnie - komentuje Robert Kempa, burmistrz Ursynowa.

  Teraz trzeba czekać na decyzję ratusza. Urzędnicy mają przeanalizować projekt i postanowić, czy znajdą się pieniądze na jego realizację.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 30

  • 11
   BARDZO PRZYDATNY
  • 2
   ZASKOCZONY
  • 2
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 4
   WKURZONY
  • 11
   BRAK SŁÓW

  13Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~kmil 13 ponad rok temuocena: 100% 

   w rejonie ulic kłobuckiej teże jest problem z chodnikiem ale ratusz nadal nic nie zrobił.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby
  • ~Warszawiak 12 ponad rok temuocena: 100% 

   Patrzę na te fotki i nie wierzę, że to stolica Polski. Syf jak w 3-cim świecie. Przed Cezamatem (nanocząstki) gdzie są laboratoria XXII wieku, samochody po osie w błocie stoją. Na Poloneza nie ma chodnika, sama droga wąziutka jak na wsi pod Hajnówką. Skąd takie skundlenie tej części miasta? W podwarszawskich miejscowościach ciężko już takie coś zobaczyć.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 0 wpisy tej osoby
  • ~Okolicznik 11 ponad rok temuocena: 60% 

   Kolejne bicie piany i pustosłowie. Nie chodzi o grunty (lub na pewno nie tylko), lecz o to, że tam w planach jest zrobienie szerokiej drogi aż do wiaduktu na Kujawiaka, więc jaki sens robić chodnik teraz, by potem go wyburzać :D Oczywiście zgadzam się, że chodzenie tam pieszo, a zwłaszcza po zmroku (oświetlenia jakiegokolwiek również brak), jest - delikatnie mówiąc - mało komfortowe, ale nie miejcie Państwo złudzeń, że w najbliższym czasie się to zmieni. Pozdrawiam.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 2 wpisy tej osoby
  • ~wiedzacy11 10 ponad rok temuocena: 40% 

   Bzdury piszesz. Mylisz sprawy. Z Kujawiaka z wiaduktu nie będzie szło do Poloneza tam jest za ciasno na 2 nitki. Problemem jest o, że pobocza są prywatne i tyle.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 2 3 wpisy tej osoby
  • ~uwielbiam_gumowe_gacie 9 ponad rok temuocena: 55% 

   Aha, no i przydałoby się zwęzić tą ulicę, ale to oczywistość....

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 9 wpisy tej osoby
  • ~kurkawodna 8 ponad rok temuocena: 38% 

   Zwęzić ulicę, ze 2 ścieżki dla płetwonurków, progi zwalniające i ograniczenie prędkości do 20km/h.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 15 25 wpisy tej osoby
  • ~obserwator 7 ponad rok temuocena: 67% 

   Przecież obecnie to jest obwodnica Puławskiej dla szybkich kierowców, którym szkoda czasu na korki... Więc w czym problem? Zmotoryzowany obywatel powiatu Piaseczyńskiego przecież jest ważniejszy niż mieszkańcy Ursynowa...

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 7 wpisy tej osoby
  • ~Swojak !! 6 ponad rok temu

   z jednym zastrzeżeniem: my na Zielonym Ursynowie też jesteśmy ursynowianami... Na tzw. rogatkach powiniem byc zakaz wjazdu pojazdów WPI i WGM i dopiero to rozwiązałoby problem :)

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby
  • ~uwielbiam_gumowe_gacie 5 ponad rok temuocena: 59% 

   Oni jeszcze o tym nie wiedzą, ale to, czego im tam potrzeba, to ze 2-3 scieżki pedalarskie!

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 20 14 wpisy tej osoby
  • ~Asia 4 ponad rok temuocena: 69% 

   O tu też zakompleksiony się odezwał. Nie zapomnij sobie dodać plusików.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 9 4 wpisy tej osoby
  • ~uwielbiam_gumowe_gacie 3 ponad rok temuocena: 36% 

   Umówisz się ze mną? zawsze chciałem chodzić z pedalarą....

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 4 7 wpisy tej osoby
  • ~malgosia1973 2 ponad rok temuocena: 100% 

   to może zwiększenie bezpieczeństwa zaczniemy od tego, że na drodze bez chodnika piesi będą chodzili tak, jak się chodzi w takim miejscu - lewą stroną. wtedy nikt ich nie będzie wyprzedzał i nie będzie się o nich ocierał. ja wiem i rozumiem, że to nie zastąpi chodnika i takowy jest tam potrzebny, ale dopóki go nie ma - niech piesi dbają o własne bezpieczeństwo w opisany powyżej sposób, wymyślony przez ustawodawcę.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 0 wpisy tej osoby
  • ~Pilne!!! 1 ponad rok temuocena: 100% 

   Ciekawe, kiedy Burmistrz weźmie się za chodnik na Kłobuckiej w okolicach numeru 11, przy budowie LifeTown? Często widzę, jak matki z dziećmi i wózkami idą bardzo ruchliwą ulicą, bo na poboczu stoją samochody pracowników z pobliskiej budowy. Dopiero jak zdarzy się nieszczęście, to zacznie się zwalanie winy na "własności gruntów", a przecież każda ulica ma tzw. "pas drogowy", który należy do gminy, no bo chyba teren tuż za krawężnikiem jezdni nie jest prywatny?! Jak zwykle liczą na dewelopera, że jak będzie chciał mieć ładnie przed osiedlem, to niech wybuduje chodnik.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 0 wpisy tej osoby
  Artykuł załadowany: 0.477 sekundy
  REKLAMAA2 DaGrasso 26.08.2022 - 25.11.2022