REKLAMAA1-DAGRASSO--14-08----13-11-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (pixabay.com)

  Stypednia szkolne oraz specjalne zasiłki. Tak miasto pomaga uczniom, którzy potrzebują wsparcia w sfinansowaniu nauki. Jak o się o nie starać?

  Szkoła jest bezpłatna, ale z pewnością nie darmowa. Nie wszyscy uczniowie mają zapewnione warunki do nauki, często z przyczyn losowych wymagają wsparcia. Miasto przypomniało właśnie o tym, że tylko do 15 września można składać wnioski o zasiłki szkolne oraz stypendia dla uczniów z biedniejszych rodzin.

  Stypendia szkolne

  Pierwszą formą pomocy są stypendia szkolne dla uczniów z rodziny, w której dochód nie przekracza kwoty 528 złotych. Do tej kwoty nie wlicza się np. dochodu z 500+. 

  Stypendium jest finansowym wsparcie wypłacanym co miesiąc, które można przeznaczyć np. na zakup komputera stacjonarnego, laptopa lub tabletu; zakup podręczników które nie są udostępniane nieodpłatnie przez szkołę, lektur, encyklopedii lub innych książek pomocniczych; zakup biletów miesięcznych lub kwartalnych; okrycie kosztów związanych z udziałem w zajęciach edukacyjnych.

  Na ile można liczyć? Stypendium wynosi od 99,20 zł do 248 zł miesięcznie. Inaczej niż w latach poprzednich wniosek o stypendium należy złożyć nie w szkole, ale w Ośrodku Pomocy Społecznej w dzielnicy, w której dziecko mieszka. W przypadku Ursynowa jest to OPS Warszawa-Ursynów mieszczący się przy ul. Cybisa 7. Wnioski można składać tylko do 15 września.

  Zasiłek szkolny

  Inną formą pomocy dla potrzebujących wsparcia uczniów jest zasiłek szkolny. Przeznaczony on jest dla ucznia, który znajduje się w przejściowo trudnej sytuacji materialnej z powodu wydarzeń losowych. Są to np. utrata pracy przez rodziców, choroba czy śmierć w rodzinie, pożar domu itp. Kwota zasiłku to maksymalnie 620 złotych.

  Wniosek należy złożyć również w dzielnicowym Ośrodku Pomocy Społecznej do 15 września.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.3532 sekundy
  REKLAMAA2-DAGRASSO--14-08----13-11-2020