REKLAMAA1 AUCHAN 01.01.2021 - 30.06.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ13 kwietnia 2021, 17:08 komentarzy 1

  (pixabay.com)

  Rząd przekazał władzom stolicy, że na razie będą mogły uruchomić cztery punkty masowych szczepień przeciwko koronawirusowi. Początkowo miało być ich 13, w tym dwa na Ursynowie. Co z tymi w naszej dzielnicy?

  - Trwają rozmowy z NFZ na temat nowych punktów szczepień powszechnych. Na razie wiemy, że w Warszawie
  uruchomimy ich 4. Dokładne lokalizacje mamy poznać w czwartek. My jesteśmy w pełnej gotowości. Czekamy na ostateczne decyzje po stronie rządowej i dostawy szczepionek -
  poinformował w mediach społeczniościowych prezydent Rafał Trzaskowski.

  Już 20 kwietnia ma ruszyć masowy punkt szczepień na stadionie Legii, a pozostałe trzy, które zatwierdził NFZ, ruszą prawdopodobnie od 4 maja.

  Na Ursynowie na razie bez dodatkowego punktu

  Co z punktami, które dodatkowo miały ruszyć na Ursynowie? Żaden z tych zatwierdzonych przez rząd nie mieści się na Ursynowie, więc mieszkańcy zainteresowani szczepieniami w nich, będą musili poczekać.

  Jak się dowiedzieliśmy nieoficjalnie, jest szansa, że w połowie maja ruszy w stolicy kolejnych 8 punktów z trzynastu zapowiadanych przez samorząd. To wówczas do listy dopisany zostanie Ursynów. Najprawdopodobniej będzie on ulokowany w budynku Ursynowskiego Centrum Kultury przy ul. Gandhi. Drugi z przygotowywanych i zapowiadanych jeszcze przed tygodniem punktów - w Szkole Podstawowej nr 319 pory ul. ZWM - raczej nie powstanie.

  O utworzenie dodatkowych punktów szczepień masowych rząd poprosił samorządy lokalne w marcu. Stolica przygotowała 13 lokalizacji, jednak tydzień temu podczas konferencji prasowej premiera Mateusza Morawieckiego i ministra Michała Dworczyka na prezentacji pokazano tylko jeden punkt w stolicy.

  - Bo dzisiaj zasadniczym problemem jest brak szczepionek, a nie mocy przerobowych. Chodzi o stworzenie punktów tam, gdzie jest to potrzebne, a nie ze względów wizerunkowych czy jakichkolwiek innych - tłumaczył później minister Dworczyk. Stwierdził, że w Warszawie mapę punków szczepień wystarczy uzupełnić o kilka punktów. - Nie ma sensu budować nowej olbrzymiej sieci - przekonywał.

  Dziś rząd znów zmienił zdanie - NFZ zatwierdził dla Warszawy cztery dodatkowe punkty, a kolejne mają być uruchamiane w maju.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 110

  • 12
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 14
   PRZYDATNY
  • 3
   OBOJĘTNY
  • 5
   NIEPRZYDATNY
  • 26
   WKURZONY
  • 49
   BRAK SŁÓW

  1Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Aj 1 2 miesiące temuocena: 100% 

   Zasadnicze pytanie: czy to nie jest jedna mafia poliityczna? Taki Kaczynski i Tusk znaja sie od 40 lat. Tak samo mnostwo innych, ktorzy tam sa. Zmieniaja sie u sterow i trwaja od lat, raz jedni, raz drudzy. Duzo gadania, malo robienia.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.2502 sekundy
  REKLAMAA2 Kaar-Med 01.04.2021 - 30-06-2021