REKLAMAA1-KUCHAREK6-(X2)--20-07----20-10-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ13 marca 2019, 08:43 komentarzy 3

  Marta Siesicka-Osiak

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (pixabay.com)

  Na kilka dni przed kalendarzowym pożegnaniem zimy w Dzielnicowym Ośrodku Kultury zaplanowano „Koncert wiosenny”. Usłyszymy artystów z Chóru Miasta Grójec, Orkiestrę Perkusyjną Marim Band oraz Artura Słotwińskiego. Będzie łatwo, lekko i z przytupem!

  W najbliższy piątek na scenie przy Kajakowej po raz kolejny staną muzycy z Orkiestry Perkusyjnej Marim Band. To grupa entuzjastów, którzy chcą promować muzykę perkusyjną w konwencji teatralno-koncertowej. Już kilkakrotnie występowali w DOK Ursynów, zachwycając publiczność swoimi aranżacjami.

  Mogliśmy usłyszeć ich m.in. podczas pożegnania lata i na występie karnawałowym. Tym razem – jak mówią – szykują dla ursynowskiej publiczności repertuar wyjątkowo lekki, łatwy i przyjemny.

  - Będzie to koncert, który wykonamy razem z Chórem Miasta Grójec – mówi Michał Niedziałek z Marim Band. – Będzie to wiązanka głównie polskich piosenek. Wystąpią soliści i chór w akompaniamencie orkiestry. Publiczność usłyszy m.in. „Kukułeczka kuka” czy „Furmana” – opowiada.  

  Wspomniany Chór Miasta Grójec powstał 4 lata temu i jego zadaniem jest integrowanie lokalnej społeczności, dlatego ma charakter wielopokoleniowy – śpiewają w nim dzieci, młodzież gimnazjalna i licealna, studenci oraz seniorzy. Dyrygentem zespołu jest Jarosław Praszczałek, zaś opiekę wokalną nad chórzystami sprawuje prof. Jan Zakrzewski.

  Gwiazdą wieczoru będzie Artur Słotwiński - polski kompozytor i pianista, laureat 14 nagród na konkursach kompozytorskich. Absolwent Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. - Moją specjalnością jest także wykonywanie muzyki elektronicznej na kilku syntezatorach jednocześnie i improwizacja, a także muzyka filmowa – mówi o sobie muzyk.

  Jest autorem muzyki do filmu w reż. Tomasza Dobosza „Warsaw Rising” (w technologii Cinematic VR), który zdobył w tym roku złoty laur na konkursie Los Angeles Film Awards.

  Koncert odbędzie w piątek 15 marca o godz. 18:00 w Dzielnicowym Ośrodku Kultury na ul. Kajakowej 12b. Wstęp wolny.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 12

  • 4
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 3
   PRZYDATNY
  • 2
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 3
   BRAK SŁÓW

  3Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Jerzynka 3 5 miesięcy temuocena: 100% 

   Taki utytułowany kompozytor a akompaniuje chórowi ? Chyba o czymś to świadczy. Pan Slotwinski nie powinien występować publicznie, wystarczy poczytać o nim w internecie

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Dziwne 2 5 miesięcy temuocena: 67% 

   Dlaczego na Ursynowie śpiewa chór z Grójca? To nie ma naszych lokalnych zespołów ??

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~assssssad 1 5 miesięcy temuocena: 83% 

   Chór z Grójca caryca nam sprowadza. Tak kończy się prowincji władza. Samej carycy słoma wystaje spod obcasa. Taka to partyjna ludzi rasa. Cała jej działalność warta jest kut...a.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.2565 sekundy
  REKLAMAA2-AUCHAN----DODATKOWO