REKLAMAA1 Pizzeria105 01.06.2022 - 31.07.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (KW)

  Labirynt z żywopłotu przy Kazury już prawie gotowy. Jednak na zabawę przyjdzie dzieciom poczekać przynajmniej do wiosny. Pomysł młodego mieszkańca Ursynowa musi się jeszcze zazielenić.

  Skwer w środku osiedla przy ul. Kazury właśnie zyskał nową atrakcję, która z pewnością ucieszy najmłodszych, ale i starszym mieszkańcom powinna wpaść w oko. Tuż obok rowerowego miasteczka ruchu stanął prawdziwy labirynt. Wykonana z żywopłotu instalacja to pomysł z budżetu obywatelskiego autorstwa Krzysztofa – młodego mieszkańca Ursynowa.

  - Mam 10 lat i chciałbym zrobić labirynt z żywopłotu, który będzie jednocześnie ogrodem i miejscem, w którym dzieci będą mogły się bawić w różne zabawy. Taki sam widziałem na wakacjach i świetnie się bawiłem z moim bratem – czytamy w opisie projektu.

  Dodatkowa zieleń zawsze się przyda i na pewno ucieszy starszych mieszkańców osiedla przy Kazury. Natomiast młodsi będą mieli niesamowitą uciechę, ganiając i szukając się nawzajem w labiryncie.

  - Myślę, że pomysł jest naprawdę fajny. Trzeba będzie tylko uważać, kiedy starsze dzieci będą tam biegać z młodszymi, bo często nie uważają. Ale syn na pewno będzie się tutaj świetnie bawił – mówi pani Aleksandra, mama Dominika.

  Im wyżej, tym lepiej

  Początkowo labirynt w zamyśle Krzysztofa miał się znaleźć w parku Przy Bażantarni lub w pobliżu ulic Mielczarskiego i Wilczy Dół na Kabatach. Ostatecznie ursynowski urząd – który odpowiada za obiekt – uznał, że lepiej będzie postawić go przy ul. Kazury. Dzięki temu powoli tworzy się tam małe zagłębie projektów z budżetu obywatelskiego.

  Krzysztof dokładnie określił, jak labirynt ma wyglądać. Po wprowadzeniu drobnych poprawek przez Wydział Ochrony Środowiska inwestycja ma kształt kwadratu o wymiarach 18 na 18 metrów. Zmyślnie poprowadzone ścieżki – często ze ślepymi zaułkami – wykonane są ze żwiru. Na razie żywopłot ma mniej więcej 1 metr wysokości, ale…

  - Po latach żywopłot będzie wyższy, dzięki czemu zabawa będzie jeszcze lepsza! – przekonywał w opisie projektu młody ursynowianin.

  Chociaż labirynt sam w sobie jest już gotowy, to na zabawę w nim przyjdzie młodzieży jeszcze poczekać. Niestety inwestycja powstała w okresie, gdy roślinność gubi liście. Więc żywopłot na tę chwilę jest nieco… goły. Ale na wiosnę, gdy przyroda będzie budzić się do życia, powinien się nieco zazielenić. Tylko trzeba będzie uważać, żeby się w nim nie zgubić.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 127

  • 90
   BARDZO PRZYDATNY
  • 11
   ZASKOCZONY
  • 16
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 3
   WKURZONY
  • 5
   BRAK SŁÓW

  6Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~ jako 6 7 miesięcy temuocena: 67% 

   pomysł super, ale czy aby nie trzeba mieć specjalnego paszportu, by przekroczyć kazuriańskie szlabany?? Łyse osiłki nie będą bić obcych dzieci?

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~s 5 7 miesięcy temuocena: 67% 

   brawo dla 10latków, ale tu widać, że jest miejsce na przedłużenie Belgradzkiej albo na nowy blok

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rumburak 4 7 miesięcy temuocena: 100% 

   Brawo Krzysiu! Więcej labiryntów, mniej szlabanów! Mam nadzieję, że jak dorośniesz, będziesz realizował co najmniej tak fajne projekty jak ten.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~DBC 3 7 miesięcy temuocena: 100% 

   Super! Oby więcej takich projektów.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Well done 2 7 miesięcy temuocena: 100% 

   To jest idealny przykład, gdzie jeden dzieciak robi wiecej pozytycznego niz ten caly zarzad zieleni miejskiej pod przewodnictwem glussmanowej z mjn na czele. J

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mietek 1 7 miesięcy temuocena: 88% 

   genialny pomysł, w końcu coś fajnego.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.5612 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO 26.05.2022 - 25.08.2022