REKLAMAA1-SanGiovanni--01-09----30-09-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (SK)

  Bezpłatne badania na obecność wirusa HIV i pomoc w przypadku, gdy wynik testu będzie pozytywny. Takie są zadania nowo otwartego punktu na Ursynowie prowadzonego przez Fundację Edukacji Społecznej. Działa w przychodni przy ul. Nugat 3.

  Liczba osób zakażonych na HIV rośnie - w całej Polsce zarejestrowanych jest ok. 1400 osób HIV-pozytywnych. Ale badania przesiewowe wykonuje niewielu z nas. Większość uważa, że problem ich nie dotyczy. Tymczasem na ryzyko zakażenia narażeni są wszyscy - bez względu na płeć, wiek, orientację seksualną, religię czy rasę. Bez znaczenia jest liczba partnerów seksualnych, stały związek czy przygodne kontakty seksualne. Wystarczy jedna nieświadoma niczego osoba zakażona wirusem HIV, by zarazić nim mogli się także jej partnerzy - także ci z przeszłości.

  Fundacja Edukacji Społecznej od lat prowadzi punkty bezpłatnych testów na HIV. W poniedziałek jeden z takich punktów otwarto w Centrum Medycyny Zapobiegawczej i Rehabiltacji przy ul. Nugat 3. Czynny jest od poniedziałku do piątku od godz.16:00 do 20:00. Dodatkowo w środy, piątki i soboty można zrobić badania od godz. 10:00 do 14:00.

  - Zapraszamy również te osoby, które chcą odebrać wynik tego samego dnia, bo mamy możliwość wykonywania testów 30 minutowych - mówi Agnieszka Górecka, wiceprezes Fundacji Edukacji Społecznej. Dotyczy to osób, które w ostatnich 3 miesiącach nie miały zachowań ryzykownych. 

  Test rozpoczyna się od rozmowy z doradcą m.in. na temat ryzyka, potem pobierana jest krew, zwykle następnego dnia są wyniki. W przypadku wykrycia zarażenia wirusem HIV pacjent jest kierowany do placówki, w której może uzyskać pomoc. 

  Punkt Konsultacyjno-Diagnostyczny finansowany jest ze środków Krajowego Centrum ds. Aids i Urzędu M. St. Warszawy.

  ZOBACZ PUNKT KONSULTACYJNO-DIAGNOSTYCZNY FES

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

  • 2
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.351 sekundy
  REKLAMAA2-SanGiovanni--01-09----30-09-2020