REKLAMAA1-SanGiovanni--01-06----30-06-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (mat. prasowe)

  Stres, ciągłe przemęczenie, kontuzja, choroby przewlekłe? Ratunkiem może być dotlenienie organizmu. Na Ursynowie powstał pierwszy profesjonalny zakątek do tlenoterapii hiperbarycznej!

  Tlen od zawsze był ratunkiem dla naszego zdrowia. Gdy poziom tlenu maleje, cały organizm zaczyna źle funkcjonować. Receptą jest odpowiednie dotlenienie. Tylko jak tu oddychać pełną piersią, skoro na zewnątrz ogromne zanieczyszczenie powietrza? 

  Receptą może być profesjonalna tlenoterapia, z powodzeniem stosowana od lat. Pomaga ona w leczeniu schorzeń przewlekłych, takich jak cukrzyca, borelioza, choroby serca czy reumatyzm. To również dobry sposób na odstresowanie, pokonanie depresji czy rehabilitację. Tak! Nasycenie organizmu tlenem mobilizuje go do walki z konsekwencjami urazów czy udarów cieplnych. Tlenoterapia leczy więc oparzenia i kontuzje - to naukowy fakt.

  Tlenowy Zakątek na Ursynowie

  Miejsc, gdzie możemy skorzystać z tlenowej terapii hiperbarycznej jest w Warszawie wiele, ale właśnie na Ursynowie, a dokładniej na Kabatach, powstał punkt, w którym - dzięki wysokiej jakości sprzętowi - efekty będą najlepsze. To Tlenowy Zakątek, którego współwłaścicielem jest znany dziennikarz, pasjonat nowinek technologicznych Zbigniew Urbański. Zapytaliśmy go na czym polega wyjątkowość terapii tlenowej w ursynowskim Zakątku.

  - Jako jedyni na Ursynowie i okolicy posiadamy nowoczesne twarde (stalowe) komory hiperbaryczne, które są komfortowe, w środku jest dużo miejsca, więc podczas sesji tlenowej można się zrelaksować. Korzystanie ze sprzętu elektronicznego jest w naszych komorach całkowicie bezpieczne, ponieważ stosujemy łagodną tlenową terapię hiperbaryczną (mHBOT) - odpowiada Urbański.

  Osoba przebywająca wewnątrz komory w Tlenowym Zakątku oddycha mieszanką o zwiększonej zawartości tlenu w warunkach podwyższonego ciśnienia atmosferycznego 1,5 ATA. Jest to ciśnienie, które panuje na głębokości pięciu metrów pod wodą. Terapia ta jest oczywiście całkowicie bezpieczna i może być stosowana w wielu miejscach, także w domu.

  Relaks i terapia w jednym

  Sam Tlenowy Zakątek to bardzo przyjemny i przytulny lokal, w którym dobrze się poczujemy. Do wizyty warto podejść "na luzie" - przebieramy się w bawełniane ubrania, np. koszulkę z krótkim rękawem i spodenki, a następnie wchodzimy do komfortowej komory, by - dosłownie - zaczerpnąć świeżego powietrza tlenu.

  Jedna sesja trwa ok. 60 minut. Podczas niej wygodnie sobie leżymy, wdychając powietrze, które składa się w ok. 95% z tlenu. Przypomnijmy, powietrze, którym na co dzień oddychamy to mieszanka azotu i tlenu. Tego ostatniego jest ok. 21%.

  - Podczas terapii można czytać książkę, przeglądać internet w smartfonie, a jeśli ktoś chce, nawet pracować na laptopie. Można też uciąć sobie drzemkę! - śmieje się Zbigniew Urbański, właściciel punktu Tlenowy Zakątek Kabaty.

  Całość - łącznie ze wspomianą godzinną sesję - trwa ok. 90 minut, więc jest nie tylko terapią, ale także czasem niczym niezakłóconego relaksu.

  A ceny? Czy jest to kosztowna przyjemność? Standardowa cena jednej godzinnej sesji to 150 złotych, 45-minutowej - 140 zł.

  - Przygotowaliśmy specjalne pakiety promocyjne. Najbardziej opłacają się pakiety z 5, 10 i 20 seansami - zachęca Zbigniew Urbański.

  Ursynów to dzielnica aktywnych i pełnych życia seniorów, nie może więc zabraknąć specjalnej oferty właśnie dla nich. W godzinach od 10:00 do 13:00 wszystkie osoby w wieku 65+ będą mogły skorzystać bardzo atrakcyjnej oferty!

  O szczegółach Tlenowy Zakątek Ursynów informuje na swojej stronie internetowej, gdzie można także poczytać więcej o zaletach profesjonalnej tlenoterapii. 

  Tlenowy Zakątek Ursynów (Kabaty)

  • ul. Wąwozowa 2 - lokal 2A
  • 02-796 Warszawa
  • tel. 519 122 696, 602 702 400
  • e-mail: kontakt@tlenowyzakatek.pl 
  • www.tlenowyzakatek.pl 
  • godziny otwarcia: pon - pt 10:00 - 20:00, sobota 09:00 - 14:00
  • Jesteśmy elastyczni i na specjalne życzenie możemy udostępnić komory wcześniej lub zamknąć lokal po godzinie 20:00 W wyjątkowych przypadkach jesteśmy do dyspozycji klientów także w niedzielę. 

   

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 153

  • 64
   BARDZO PRZYDATNY
  • 19
   ZASKOCZONY
  • 34
   PRZYDATNY
  • 9
   OBOJĘTNY
  • 7
   NIEPRZYDATNY
  • 3
   WKURZONY
  • 17
   BRAK SŁÓW
  Artykuł załadowany: 0.3776 sekundy
  REKLAMAA2-TlenowyZakatek--01-06----30-06-2020