REKLAMAA1 TEFAL 18.03.2021 - 17.06.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ6 kwietnia 2021, 15:52 komentarzy 5

  (pixabay.com)

  Ursynów jest jedną z dziesięciu dzielnic, w których władze Warszawy otworzą punkty masowych szczepień. Zlokalizowano je w Ursynowskim Centrum Kultury”Alternatywy” oraz w Szkole Podstawowej nr 319. Kiedy ruszą?

  Władze Warszawy przygotowały 13 punktów masowych szczepień, w których można będzie przyjąć nawet 80 tysięcy osób tygodniowo, pod warunkiem dostarczenia przez rząd takiej liczby szczepionek. Rozmieszczone zostały w 10 dzielnicach: na Białołęce, Targówku, Woli, Żoliborzu, Wilanowie, Pradze-Północ, Mokotowie, a także w Wawrze i Śródmieściu oraz na Ursynowie.

  - Wszystko jest pomyślane tak, by do każdego z punktów można było się bez problemu dostać transportem publicznym - wyjaśnia prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. 

  Z tego m.in. względu w naszej dzielnicy na punkty wybrano: Ursynowskie Centrum Kultury”Alternatywy” przy ul. Gandhi oraz w Szkołę Podstawową nr 319 przy ul. ZWM. W obu miejscach powstanie łącznie kilkanaście stanowisk do szczepień. Punkty oddalone są o kilka minut drogi od stacji metra. W pierwszym przypadku - Imielin, a drugim - Stokłosy. W pobliżu są też przystanki autobusowe. 

  - Analizowaliśmy kilka miejsc w naszej dzielnicy, ale te okazały się optymalne. Punkt w SP 319 będzie działał maksymalnie do 31 sierpnia i nawet jeśli dzieci wrócą wcześniej do szkoły, to nie będą one miały żadnego kontaktu z osobami szczepionymi. Będą korzystały z drugiego wejścia do budynku. Wszystkich rodziców klas 1-6 przepraszam za utrudnienia - mówi burmistrz Robert Kempa.

  Szczepienia bez wywiadu lekarskiego

  Zapisy na szczepienia w tych punktach będą się odbywały na podobnej zasadzie, jak dzieje się to obecnie. Najpierw trzeba dostać skierowanie (w tej chwili tylko osoby w wieku 60+) poniżej kalendarz rejestracji dla poszczególnych roczników) - przez portal pacjenta (www.pacjent.gov.pl) lub infolinię 989. Różnica polega na braku wywiadu lekarskiego, co ma przyspieszyć szczepienia. Na miejscu trzeba będzie wypełnić jedynie kwestionariusz, informując np. o alergiach i zakażeniu koronawirusem. 

  Wybór punktu, w którym chcemy się zaszczepić jest dowolny, nie ma znaczenia gdzie mieszkamy. A zatem można też zapisać się w innych dzielnicach.

  Trzy punkty powstaną na stacjach metra: ks. Janusza, Dworzec Wileński i Trocka. Będą też w halach sportowych przy ul. Deotymy, Braci Załuskich i Ossowskiego, w ośrodku kultury przy Żegańskiej, w przychodni przy Wiertniczej i szpitalu przy Stępińskiej. Centralny punkt masowych szczepień w Warszawie zaplanowano na stadionie Legii przy Łazienkowskiej. Znajdzie się tam 30 stanowisk.

  - Planujemy zaszczepić we wszystkich tych miejscach 80 tysięcy osób tygodniowo. Do tego dojdą jeszcze szczepienia w prywatnych punktach, których w Warszawie jest około 200 oraz te w Szpitalu Południowym i Szpitalu Narodowym. Szacujemy, że liczba szczepionych mieszkańców naszego miasta tygodniowo może sięgnąć nawet 200 tysięcy osób - mówi wiceprezydent stolicy Renata Kaznowska.

  Kiedy ruszą miejskie punkty?

  W ramach akcji #WarszawaSzczepi miasto uruchomi za kilka dni specjalną stronę internetową: www.warszawaszczepi.pl. Tam znajdą się najważniejsze informacje o punktach szczepień masowych, np. o godzinach otwarcia oraz ofertach pracy dla personelu.

  Przypomnijmy, w marcu na szczepienia mogą się rejestrować tylko osoby w wieku 60+. Zgodnie z zapowiedziami rządu 12 kwietnia będzie można się zapisać na szczepienie do nowo utworzonych punktów, a 19 kwietnia zaczną się same szczepienia w miejskich punktach.

  Rejestracja będzie prowadzona zgodnie z harmonogramem:

  • 12 kwietnia – rocznik 1962,
  • 13 kwietnia – rocznik 1963,
  • 14 kwietnia – rocznik 1964,
  • 15 kwietnia – rocznik 1965,
  • 16 kwietnia – rocznik 1966,
  • 17 kwietnia – rocznik 1967,
  • 19 kwietnia – rocznik 1968,
  • 20 kwietnia – rocznik 1969,
  • 21 kwietnia – rocznik 1970,
  • 22 kwietnia – rocznik 1971,
  • 23 kwietnia – rocznik 1972,
  • 24 kwietnia – rocznik 1973.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 109

  • 48
   BARDZO PRZYDATNY
  • 4
   ZASKOCZONY
  • 20
   PRZYDATNY
  • 7
   OBOJĘTNY
  • 5
   NIEPRZYDATNY
  • 15
   WKURZONY
  • 10
   BRAK SŁÓW

  5Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Kretka 5 miesiąc temu

   Skierowanie mają również młodsze osoby. Nie tylko 60plus. Te, które zimą wypełniały formularz na stronie rządowej. Chętnie dowiem się, czy trzeba się w takim punkcie zapisywać przez centralny system, czy wystarczy stanąć w kolejce (mając eskierowanie).

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Hę 4 miesiąc temuocena: 50% 

   Szczepienia bez wywiadu lekarskiego. Żeby było szybciej! Czy tylko dla mnie to jest chore? Ps. Gratuluję wyboru lokalizacji punktu szczepień - szkoły.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ursyniak 3 miesiąc temuocena: 59% 

   Co za debilny pomysł z tą szkołą. Niby gdzie ma być punkt szczepień? W sali gimnastycznej czy na boisku w namiotach? Co wtedy z WF dzieci? Mają siedzieć w szkole w salach? A jaki dojazd? Nie wszyscy metrem jeżdżą - a samochodu to nawet mieszkańcy nie mają gdzie zostawić. Nie można na przykład było rozstawić namiotów pod Kopą Cwila? Albo w jakiejść części "parku liniowego", Albo na placu przed Tesco na Kabatach? Albo w Arenie Ursynów? Albo na polach SGGW zamiast dni Ursynowa? Albo wogóle dogadać się z SGGW skoto i tak nie ma studentów do końca roku akademickiego. Gdzie to Ci zwolennicy decyzji burmistrza z innych wątków? Zamiast dawać mi minosu poświęćcie chwilkę czasu na podanie mi argumentów za szkołą 319.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 19 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~K 2 miesiąc temuocena: 60% 

   Szkola w tym roku i tak nie ruszy. Nie łudź się.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 15 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Xyz 1 miesiąc temuocena: 84% 

   Sam se bążur możesz jeździćtransportem publicznym. Wciskanie ludzi do zbiorkomu w dobie pandemii - to trzeba byc wyjątkowo cynicznym, zwłaszcza jak sie samemu popitala służbowym autem.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.4163 sekundy
  REKLAMAA2 - SBM Ursynów 14.05.2021 - 20.05.2021