REKLAMAA1-SanGiovanni--01-09----30-09-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ3 września 2019, 09:01 komentarzy 4

  Marta Siesicka-Osiak

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (pixabay.com)

  Dzięki autorskiemu pomysłowi mieszkanki Ursynowa w naszej dzielnicy powstanie wyjątkowy park, w którym ma się zaroić od motyli. Będzie to nie tylko dom dla owadów, ale przyjazna, kolorowa przestrzeń pełna edukacyjnych i rozrywkowych atrakcji dla dzieci i dorosłych.

  Założeniem zwycięskiego projektu z budżetu obywatelskiego jest powstanie na Kabatach kolorowej krainy edukacyjno-rekreacyjnej, która będzie miejscem skierowanym nie tylko do dzieci – w tym grup przedszkolnych i szkolnych – ale także do dorosłych.

  W motylim parku wszystkie instalacje będą nawiązywały do barwnych owadów. Pojawią się budki dla motyli wśród roślin oraz na totemach. Poza tym zaplanowano kolorowe interaktywne tablice informacyjne obrazujące m.in. życie motyli. Autorka zakłada także instalację gier przestrzennych z motywem motyla oraz instalacji z ruchomymi skrzydłami, jak również kolorowej fotościanki.

  To tylko część z planowanych atrakcji, ich uzupełnieniem będzie mała architektura (ławki, kosze, zadaszenia, wszystko z elementami motyli), która ma służyć rodzinnym wycieczkom, ale przede wszystkim dać możliwość prowadzenia bezpłatnych zajęć przyrodniczych dla grup szkolnych czy przedszkolnych w plenerze.

  Zapytaliśmy pomysłodawczynię skąd wzięła się idea utworzenia nietypowego parku.

  - W tej postaci i układzie przestrzennym – zaproponowane instalacje wraz z aranżacją to mój własny pomysł, który nie był znikąd zaczerpnięty – odpowiada Dorota Makarewicz, która udziela się m.in. społecznie w placówkach oświatowych, w tym w Szkole Podstawowej nr 340.

  Autorka oryginalnego projektu do budżetu obywatelskiego, podkreśla fakt, że jest mało miejsc "na wyciągniecie ręki", gdzie można połączyć bezpłatnie rekreację z edukacją, a motyle są wdzięcznymi owadami dla każdej grupy wiekowej.

  Park ma powstać na terenach zielonych przy ul. Wilczy Dół. – To miejsce ogólnodostępne dla wszystkich mieszkańców Ursynowa ze względu na sąsiedztwo linii metra, pętlę autobusową, jak również dojazd autem czy ścieżkami rowerowymi – mówi Dorota Makarewicz i dodaje, że lokalizacja jest idealna także pod kątem przyrodniczym, ze względu na sąsiedztwo Lasu Kabackiego.

  Aby park motyli stał się domem dla prawdziwych owadów w projekcie znalazła się także łąka kwietna, oraz liczne nasadzenia krzewów motylolubnych. Prace projektowe są w toku, niebawem powinny pojawić się pierwsze szkice ilustrujące przyszły park. Szacunkowy koszt projektu to 257 tys. złotych.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 230

  • 169
   BARDZO PRZYDATNY
  • 11
   ZASKOCZONY
  • 24
   PRZYDATNY
  • 6
   OBOJĘTNY
  • 3
   NIEPRZYDATNY
  • 4
   WKURZONY
  • 13
   BRAK SŁÓW

  4Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~abc123 4 ponad rok temuocena: 17% 

   Pomysł dobry, w Wiedniu jest piękny ogród żywych motyli, można wejść do środka i zrobić sobie z nimi zdjęcia. Duże piękne, kolorowe. Natomiast realizacja u nas... oh well, a te grafiki motyli na zdjęciach są paskudne. Nie można było zatrudnić kogoś, kto rysuje w ładniejszym i nowocześniejszym stylu graficznym? Te grafiki kojarzą mi się z komiksami na tyłach gazet wydawanych na przełomie lat 80/90, było co było, ale ładne toto nie było.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~zenek 3 ponad rok temuocena: 10% 

   Biznes, biznes , biznes powiązany z kasą dzielnicy Ursynów. Komiks łąkowy - skrzyżowanie głupoty z megalomanią.Czas na zmiany.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 28 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Trzeźwy 2 ponad rok temuocena: 10% 

   Czego to władze nie wymyślą, by przewalić kasę podatnika. Park motyli.. Orwell najczystszej wody.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 57 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~głosuję na NIE 1 ponad rok temuocena: 20% 

   Niech redakcja pokaże zdjęcia co zostało z drewniano-wiklinowego czegoś co nazywało się bodajże Wilczym Szańcem. Kasa poszła na to ogromna. Teren ten sam. A teraz 257.000 zł z naszych podatków znów na parę drewnianych stojaków, które rozsypią się w kilka tygodni?

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 22 89 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3303 sekundy
  REKLAMAA2-BONAVERBA--01-09----30-10-2020