REKLAMAA1-SanGiovanni--01-09----30-09-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (AŁ)

  Ursynów może zostać bez stacji pogotowia ratunkowego! Spółdzielnia "Stokłosy" wypowiedziała umowę najmu lokalu przy Jastrzębowskiego, w którym swoją bazę mają karetki. Jeśli do końca roku nie znajdzie się inne miejsce, mieszkańcy Ursynowa w nagłych przypadkach nie będą mogli liczyć na szybki przyjazd ratowników medycznych.

  W razie wypadku, zawału lub innego przypadku wymagającego natychmiastowej pomocy mieszkańcy Ursynowa mogą liczyć na błyskawiczną pomoc. Od prawie 20 lat przy Jastrzębowskiego 22, w pawilonie spółdzielczym działa podstacja pogotowia. Cztery zespoły ratowników pracują w bardzo skromnych warunkach. Do dyspozycji jest ok. 100 metrów kw. - malutkie wc, prysznic, kuchenka, ciasny magazynek z lekami i sprzętem, dyspozytornia i cztery pokoje z łóżkami do odpoczynku w czasie 24-godzinnego dyżuru. Główną zaletą jest lokalizacja.

  - W nagłych sprawach na dojazd mamy osiem minut. Ruch jest bardzo duży, karetki wyjeżdżają około 50 razy na dobę, czasami nawet do błahych wezwań, ale nikomu nie możemy odmówić - mówią nam pracownicy stacji.

  24 września władze pogotowia dostały pismo od spółdzielni z wypowiedzeniem umowy. Na wyprowadzkę ratownicy mają czas do końca roku.

  - Jesteśmy bardzo zaskoczeni, dla nas to duży szok. Wiedzieliśmy, że jest skarga  jednego z mieszkańców na karetki wyjeżdżające na sygnale, lecz w wypowiedzeniu nie było o tym mowy, ani o innych powodach - mówi Karol Bielski, dyrektor Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego "Meditrans" SP ZOZ w Warszawie.

  Za głośne karetki

  Spółdzielnia "Stokłosy" tłumaczy, że zakończenie najmu było spowodowane "dbałością o dobro ogółu członków"  i nie może ignorować ich głosu.

  Powyższe działanie spowodowane było m.in. powtarzającymi się cyklicznie pismami i skargami od mieszkańców , którzy podważali zasadność używania sygnałów dźwiękowych, szczególnie w godzinach wieczornych i nocnych.

  Zdarzały się sytuacje, kiedy sygnał był włączany jeszcze na terenie osiedla Stokłosy, w bezpośrednim sąsiedztwie budynków mieszkalnych wielorodzinnych, co powodowało istotny dyskomfort akustyczny wśród mieszkańców

  - czytamy w oświadczeniu spółdzielni.

  Kierowcy karetek tłumaczą, że nie robią tego złośliwie, ale dlatego, że takie są wymagania prawne. - Kierując pojazdem uprzywilejowanym mamy swoje procedury. Naszym obowiązkiem włączając się do ruchu jest uruchomić sygnały świetlne i dźwiękowe. Robimy to wjeżdżając na ulicę, a nie przed budynkiem.

  W okolicy nietrudno znaleźć osobę niezadowoloną z sąsiedztwa pogotowia. - Okropnie się tu mieszka i nie dziwię, że ktoś zaprotestował. Na stacji benzynowej ciągle ruch, pijani studenci łażą po nocach tabunami i do tego karetki. Czy jak kierowca widzi, że jest pusta droga, to musi wyć? Moim zdaniem nie musi. Wystarczy trochę zdrowego rozsądku. A Ursynów jest duży i są miejsca, które lepiej się nadają na postój karetek - denerwuje się pan Marek.

  A może na Kabatach?

  Zaczęło się gorączkowe poszukiwanie nowej lokalizacji dla stacji pogotowia. Czasu jest niewiele, a do zrobienia dużo. Lokal trzeba m.in. zaadaptować do potrzeb ratowników i podłączyć go do systemu informatycznego.

  - Szukamy, ale wiemy, że ciężko będzie znaleźć odpowiednie miejsce w gęsto zaludnionej, środkowej części Ursynowa, skąd dojazd w różne miejsca dzielnicy jest optymalnie krótki. Mamy bardzo mało czasu, ale wierzymy, że nam się uda - zapewnia dyrektor Karol Bielski.

  "Meditrans" poszukuje lokalu o powierzchni 100-120 m. kw. z kilkoma pomieszczeniami, najlepiej na parterze lub pierwszym piętrze, z czterema miejscami parkingowymi dla karetek. Pomoc w rozwiązaniu problemu zaoferowała dzielnica. Padła nawet propozycja nowej lokalizacji.

  - Poinformowałem o sprawie wiceprezydenta Pawła Rabieja, oczywiście włączymy się poszukiwanie odpowiedniego lokalu. Sadzę, że do czasu uruchomienia Szpitala Południowego pogotowie mogłoby mieścić się w Stacji Postojowo-Technicznej Kabaty - mówi burmistrz Robert Kempa.

  W przeciwnym wypadku Ursynów, większy od nie jednego miasta, w którym mieszka ponad 150 tys. ludzi, nie będzie miał swojej stacji. To przełoży się na znaczne wydłużenie czasu oczekiwania na pomoc w nagłych przypadkach. Mieszkańcy będą mogli liczyć tylko na karetki z innych dzielnic, np. Mokotowa lub Wilanowa.

  - Oburzające, że ludzie nie rozumieją czym jest pogotowie i że sami mogą kiedyś potrzebować pomocy. Ciekawa jestem, czy w razie zawału cierpliwie poczekają na lekarza, jadącego z drugiego końca miasta. Znów mamy ten sam problem. Ktoś kupuje mieszkanie w mieście, a chce mieć jak w ogródku babci - oburza się pani Dorota, klientka pobliskiej stacji benzynowej, mieszkanka Ursynowa.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 254

  • 31
   BARDZO PRZYDATNY
  • 23
   ZASKOCZONY
  • 3
   PRZYDATNY
  • 4
   OBOJĘTNY
  • 2
   NIEPRZYDATNY
  • 70
   WKURZONY
  • 121
   BRAK SŁÓW

  59Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~były ratownik 59 11 miesięcy temu

   A czy Pan łaskawy burmistrz spojrzał na mapę władanej przez siebie dzielnicy i porównał gdzie jest jej część centralna, a gdzie Kabaty? Podpowiem, że rejon operacyjny stacji Ursynów sięga za ulicę Wałbrzyską. Myślę, że komfort finansowy kogoś ze spółdzielni również został odpowiednio zabezpieczony.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Tadek 58 11 miesięcy temuocena: 100% 

   Dla komfortu akustycznego niech wrócą do siebie, na wieś. Chociaż może nie, ptaki będą za głośne. Protestują dopóki sami nie będą potrzebowali pomocy. Chore. Brak słów.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Przeciek 57 11 miesięcy temu

   Prawda taka, że ma tam powstać solarium. Właściciel firmy jest dobrze ustosunkowany.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~zbulwersowanywarszawiak 56 11 miesięcy temuocena: 100% 

   Ja mieszkam bardzo blisko stacji pogotowia ale na Bródnie i tu co chwila przejeżdżają karetki na sygnale i mimo tego że to mi trochę przeszkadza to ani jednej skargi odkąd tu mieszkam czyli 10 lat nie napisałem. Karetka nie jedzie na sygnale bo tak się załodze podoba tylko po to aby jak najszybciej dotrzeć do osoby w stanie zagrożenia życia !! Osoby piszące skargi na karetki jadące na sygnale powinny zacząć myśleć częścią ciała do tego przystosowaną a nie tą na której siedzą bo może się okazać że same będą potrzebować pomocy a karetka dojedzie zbyt późno i umrą !! Moja rada jest taka : Jeśli ci karetka jadąca na sygnale przeszkadza to sprzedaj mieszkanie i wracaj na wieś bo tam karetki jeżdżą na sygnale raz na miesiąc lub rzadziej.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wierzbno 55 11 miesięcy temuocena: 0% 

   Spółdzielnie mieszkaniowe to relikt komuny, powinny zostać skasowane, a budynki + działki przynależące przekazane wspólnotom, gdzie mieszkańcy lepiej wiedzą, co jest dla nich dobre. W ten sposób ten postkomunistyczny relikt zafundował dzielnicy Ursynów najbliższą stację na Samochodowej 19 na Mokotowie....

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Auswajsenmachen 54 11 miesięcy temu

   Hahahaha

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~tubylec 53 11 miesięcy temuocena: 100% 

   To nie chodzi o karetki. Już dwa lata temu terenem interesował się deweloper. Jednak komuś w spółdzielni zaświtało, że sami mogą ogarnąć temat i na tym zarobić. Skargi zostały... napisane... nie zupełnie samodzielnie. Zobaczymy co dalej z pętlą autobusową i stacją benzynową. Ale to przyszłość. Okoliczni mieszkańcy powinni się dobrze przyjrzeć co szefowie spółdzielni kombinują.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mrcin 52 11 miesięcy temuocena: 80% 

   Stacja musi spełniać pewne wymogi, dodatkowo potrzebne jest miejsce na postawienie 4 karetek, które są podłączone pod ładowarki. Ogarniecie takiego miejsca może okazać się niemożliwe! Mam dla was mieszkańcy Ursynowa złą wiadomość, w świetle prawa i przepisów Ursynów może zostać bez karetek ! Ilość w Warszawie się nie zmniejszy, a ta stacja zostanie przeniesiona np na Mokotów lub Wilanów !! Nie pozostaniecie bez możliwości przyjazdu karetki, tutaj nie ma obaw. Problem zaczyna się dopiero wtedy, jak liczy się każda minuta dojazdu!! Do bólu brzucha może jechać z Bielan i nic sie nie wydarzy, ale zachłyśnięte dziecko, czy pacjent z zatrzymaniem krążenia przy takim czasie dojazdu ma 0,2% szans na przeżycie !! Mamy XXI wiek, buduje się bazy za mln zł dla Lotniczego pogotowia, OSP, PSP..... a co z pogotowiem ? czy wam sie to podoba czy nie, to jednak na codzien najwiecej razy wyjeźdza i udziela pomocy obywatelom pogotowie ratunkowe, a jest traktowane jak 5 koło u wozu !!

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ret 51 11 miesięcy temu

   Umieszczenie karetek na Kabatach skonczy sie jeszcze gwaltowniejszymi protestami mieszkancow. Ursynow jest wielki, ma miejsce, halasliwa dzialalnosc powinna sie znajdowac tam, gdzie jest malo mieszkanxow, a halas jest juz i tak, czyli przykladowo okolice Pulawskiej (ktore sa tez plozone sprawiedliwie w srodku dzielnicy, zas glowna ulica dojazdowa nie jest zabudowana domami mieszkalnymi). Moze wzdluz Pulawskiej sa wolne lokale? Natomiast, o ile pamietam sa ogloszenia o powierzchniach do wynajecia tuz przy Pulawskiej - na Poleczki w nowych biurowcach, tam tez jest bardzo malo mieszkancow, dominuje biznes.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wierzbno 50 11 miesięcy temuocena: 0% 

   Ot ja Ci powiem Ci tak - mieszkańcy na Kabatach nie będą mieli nic do powiedzenia. STP to teren miasta. A policja na takie zgłoszenia reagować nie będzie. Szach i mat.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Stokłosianin 49 11 miesięcy temuocena: 100% 

   Zarząd Spółdzielni tłumaczy że to dla dobra OGÓŁU CZŁONKÓW. Stokłosy to ponad 5,5 tysiąca członków. Narzekających na sygnały karetek jest może kilkunastu, no może kilkudziesięciu. Czyli dużo mniej niż 1 procent. Nie słyszałem, aby Zarząd przeprowadził w tym zakresie ankietę wśród OGÓŁU członków. A statut spółdzielni taki obowiązek przewiduje. Jest takie powiedzenie: jeśli nie wiadomo o co chodzi, to wiadomo że chodzi o pieniądze. A do komentatorów mam apel: zamiast wyzwisk piszcie w sposób merytoryczny. Stokłosianin

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~doradca 48 11 miesięcy temuocena: 100% 

   MILCZ! Prezes wie lepiej co dla was dobre hołoto!

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~warszawiakodurodzenia 47 11 miesięcy temu

   Trudno jest kogoś nie zwyzywać gdy na przykład taki -ret pisze takie głupoty wykazując się przy tym tak ponad przeciętną bezmyślnością że głowa mała . Ciekawe czy ludzie myślą o tym że kiedyś będą potrzebowali szybkiej pomocy w stanie zagrożenia życia własnym lub bliskich ?? Ja osobiście cieszę się iż mieszkam blisko stacji pogotowia ( w innej dzielnicy ale jednak ) ponieważ raz moje dziecko potrzebowało bardzo pilnej pomocy i gdyby nie szybkie przybycie załogi karetki odwiedzał bym synka na cmentarzu ! Karetka na sygnale z włączonymi światłami była na miejscy w ciągu trzech minut. Ludzie zacznijcie wreszcie myśleć i innych a przede wszystkim myśleć logicznie.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~s 46 11 miesięcy temu

   sądzę, że 100m2 pawilonu na dyżurkę w okolicy straży pożarnej można w 3 miesiące postawić ale nasz burmiszcz nie wyrobi się i za 10 lat

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ogrodkowicz 45 11 miesięcy temuocena: 0% 

   pewnie oburzona Pani Dorota znajdzie nowe miejsce dla karetek w bloku w którym mieszka lub sąsiednim. Czekamy Pani Doroto na wynik Pani poszukiwań. Pewnie nie potrwa to długi bo stopień determinacji widoczny po tonie wypowiedzi jest duży.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kronik 44 11 miesięcy temu

   Przegrałeś. Karetki zostaną na Jastrzębowskiego.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~jojne skowronek 43 11 miesięcy temuocena: 67% 

   widocznie ważniejszy jest dom kultury. No ale cóż sami wybraliście włodarzy.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Vel 42 11 miesięcy temu

   To teraz można odseparować Urysnów od reszty państwa, postawić punkty graniczne i trzepać wszystkich!

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zawiedziona 41 11 miesięcy temuocena: 100% 

   Szpital na Ursynowie z powodów formalnych opóźniony o co najmniej rok, za chwilę będziemy bez Pogotowia Ratunkowego, a Burmistrz zajmuje się jak najbardziej intratną lokalizacją bazarku na dołku... Czyli ma priorytety.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Warszawiak ( bardzo już stary ) . 40 11 miesięcy temuocena: 90% 

   Dla dobra ogółu zlikwidują pogotowie ? Jakim trzeba być idiotą żeby skarżyć się na sygnały karetek ? Czy taki cymbał myśli , że nigdy nie będzie korzystał z ich usług ? CO SIĘ DZIEJE Z TYM NASZYM NARODEM ?

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wika 39 11 miesięcy temuocena: 86% 

   Można postawić stację pogotowia za Megasamem. Kilka dobrych kontenerów (np. jak przy przychodni na Kajakowej) i zadaszone wiaty dla karetek.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Gość 38 11 miesięcy temuocena: 14% 

   Do: ~MieszkaniecUrsynŚwietaKrowa Pisze się wyrzuci, a nie wyżuci analfabeto, tępaku niedouczony.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~MieszkaniecUrsynŚwiętaKrowa 37 11 miesięcy temuocena: 90% 

   Literówka impotencie intelektualny :* i nie "ż" tylko brak "r".

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 9 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~antySystemowiec 36 11 miesięcy temuocena: 57% 

   swietaKrowa to do Ciebie. Piszesz ze pasły się tam krowy a Ty chyba razem z Nimi i nadal żyjesz w tamtej epoce. Wyjedź a miasto będzie piękniejsze. Sprzedaj swoje 40m na których żyjesz uważając się za Warszawiaka pewnie jeszcze z kurami i kaczka .... ciszy szukaj gdzieś za Góra Kalwaria.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~MieszkaniecUrsynŚwietaKrowa 35 11 miesięcy temuocena: 56% 

   Przedstawiasz się jako antySystemowiec. A z anarchia masz tyle wspólnego co dziecko które wyzuci papierek na ulicę zamiast do śmietnika. Pogódź się z tym że już zawsze będziesz miał guzik do powiedzenia. I zrozumcie wiejskie Barany że słoikami zamiast mózgow, że i tak znajdą jakaś lokalizację na nową Bazę Pogotowia Ratunkowego i karetki zawsze będą na Ursynowie bo taki ma zakichany prawny obowiązek jegomość Wojewoda. A Ratowniki dalej będą nam usługiwały bo taką pracę podjęły i godzą się na takie a nie inne warunki pracy. Więc możesz się spuszczać swoim bezsensownym słowotokiem gdzie tylko chcesz. I tak wszystkie decyzje dotyczące rozwiążemy systemowych są poza zasięgiem szarego Kowalskiego. Karetki czy chcecie czy nie do konca świata będą wyły na ulicach Warszawy bo takie mamy prawo i go również wiesniaki nie zmienicie. Bo jedyne co możecie...Wy nic nie możecie. Niestety nie widzę żadnego godnego rozmówcy więc żegnam Was ciule

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 10 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kronik 34 11 miesięcy temuocena: 91% 

   W tej lokalizacji na miejscu blaszaka ma powstać nowa duża inwestycja mieszkaniowa, prawda?

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kronik 33 11 miesięcy temuocena: 91% 

   W tej lokalizacji na miejscu blaszaka ma powstać nowa duża inwestycja mieszkaniowa, prawda?

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wojak_Szwejk 32 11 miesięcy temuocena: 81% 

   Kochani mieszkańcy okolic Jastrzębowskiego - z racji negatywnych odczuć zwiazanych z sygnalami uprzywilejowania uprzejmie pragne poinformowac, ze z mila checia bede wyl syreną jak tylko bede mogl. :)

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~MieszkaniecUrsynŚwiętaKrowa 31 11 miesięcy temuocena: 31% 

   Tylko spróbuj to Cie łobuzie na kolegium podam i na cegłach te karetkę zostawię !

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 9 20 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~dobry_czas_dla_Polski 30 11 miesięcy temu

   Pan Marek że Stoklosow wszedł trolowac na forum?

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wojak_Szwejk 29 11 miesięcy temuocena: 86% 

   Tak mieszkaniec, możesz sobie... w trąbkę cmoknąć. Dzbanie, kolegiów już nie ma ;) A ja nie z karetki, moje wycie gwizdkami pod Waszymi oknami będzie wyrazem wsparcia dla kolegów i koleżanek ratowników, a jednocześnie wyraz pogardy dla całej bandy ursynowskich roszczeniowców. A że prawa łamać nie będę, wszystko zgodnie z przepisami, to pupę mam krytą :D

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 6 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~MieszkaniecUrsynŚwiętaKrowa 28 11 miesięcy temuocena: 42% 

   Wojaczku widać żeś stary dziad co poprawnie zdania złożyć nie umi. Wiec naucz się szybko poprawnie gwizdać najlepiej na flecie. Może wtedy coś zarobisz, ponieważ widać u Ciebie zadatki na lokalnego klauna.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 8 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Na bogato 27 11 miesięcy temuocena: 100% 

   Sądzimy, że w ciągu najbliższych lat służba zdrowia się poprawi; do tego dążymy – podkreślił prezes PiS Jarosław Kaczyński

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Bodzio 26 11 miesięcy temuocena: 50% 

   Do mojej teściowej 5 lat temu jechali 40min 3 przystanki. Udar.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wierzbno 25 11 miesięcy temu

   Nie opowiadaj bajek, debilu

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kateesiarz 24 11 miesięcy temu

   rozumiem, że spojrzał Pan na kartę wyjazdową i odczytał rubrykę "godzina dyspozycji"? bo jakbym się nie postarał, to nawet najstarszego Podzamczaka nie znam, co by aż tak wolno jeździł. a poważnie, to podejrzewam, że zespół realnie jechał kilka minut, ale wezwanie czekało na wolny zespół... prosta matematyka 150000/4 = ? (podpowiedź: 150000 - liczba ludzi ZAMELDOWANYCH na Ursynowie, 4 - liczba zespołów ratownictwa medycznego obsługujących ten rejon)

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Barbara 23 11 miesięcy temuocena: 50% 

   Jak pogotowie i skąd ma dojechać do tych tłumów co "budują wiadukt" na Karczunkowskiej ulicy? Tu pracują setki jak nie tysiące osób. Maszyny, ciężki sprzęt, upał, norma dzienna i co najmniej jeden wypadek dziennie. Kierownik budowy załamuje dłonie - zwłaszcza że już osiem razy miał oddać tę niby inwestycję.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~lokales 22 11 miesięcy temuocena: 100% 

   Działka pod budynkiem ma zostać sprzedany deweloperowi w niedługim czasie. Być może już zaczęło się wysiedlanie najemców :-(

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~antySystemowiec 21 11 miesięcy temuocena: 63% 

   Czytam te komentarze to nóż się w kieszeni otwiera. Popaprańcy ursynowscy powinni całkiem Wam zabrać te karetki!!! Ogrodzić Was murem, wybudować fose na Dolince. Takich popaprańców należy izolować a nie leczyć !!!

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~MieszkaniecUrsynŚwiętaKrowa 20 11 miesięcy temuocena: 53% 

   pol -leczka traci nerwy? dzieciaczku kiedy Ciebie nie było nawet w planach miedzy tymi blokami hasały krowy i stały kurniki. ludzie byli normalni i sobie wzajemnie pomagali. Dziś to tylko znajome twarze z klatki schodowej. Każdy sobie rzepkę skrobie już na Ursynowie. Bo takie młode pędraki ze słoikami się sprowadziły tu .. jak Ty pol.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 8 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Lukasz436 19 11 miesięcy temuocena: 96% 

   Niewiarygodne że ludzie skarżą się na coś co ratuje życie. Może także i ich. Jednak każdy chce autostrad ale nie pod moim domem. Pacjent potrzebuje szybko karetki ale tylko żeby nie było to pod moim domem... itd

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 27 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rob 18 11 miesięcy temuocena: 100% 

   Te same osoby beda kiedys narzekac ze musza dlugo czekac na karetke. Tak jak mowisz, ma byc wszystko byle nie pod moim oknem, inni niech sie martwia. Jak dla mnie baze moga miec i pod moim oknem. Bede sie czul bezpieczniej.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 11 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jeździecapokalipsy 17 11 miesięcy temuocena: 94% 

   Kolego miszkaniecursynświetakrowa Weź taki pożadny rozbieg i zatrzymaj sie glową na ścianie Przeczytaj głabie co napisałeś I zastanow sie czy bedac w pracy , czesto 36h bez przerwy Nie chciał bys w wolnej chwili gdzieś sobie uśiąść i nawet wystygniętej herbaty sie napić Jak czytam takie komentarze to zastanawiam sie czy wzorują sie na meduzach czy to takie fajne być amebą Odnośnie jazdy na sygnalach lub tylko na swiatelkach Tak zeby bylo latwiej Gdyby kierowcy potrafili sie zachowac na drodze to moze nie mieli by powodow na wycie w godzinach nocnych Natomiast niestety nasi turbo polscy kierowcy nawet korytarza zycia czesto nie potrafią zrobić a co dopiero zachować ostrożność bo iedzie karetka i ją przepuscic nie slysząc a widząc ... po co skoro telefon też trzeba obsluzyc podczad jazdy ...

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~MieszkaniecUrsynŚwiętaKrowa 16 11 miesięcy temuocena: 23% 

   Herbatę se we termosy weźta... będzie ciepła. W pracy są więc niech pracują. Nikt ich nie zmusza ich batem aby pracowali po 36h. a później nie mogli odróżnić kataru od złamanej nogi. Tylko się skarżą że mało zarabiają.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 7 23 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kronik 15 11 miesięcy temuocena: 100% 

   To mogą nie pracować i nikt do ciebie nie przyjedzie, kiedy coś ci się stanie. Ja się naprawdę im dziwię, że jeszcze nie wyjechali za granicę pracować w niebo lepszych warunkach. Spokojnie, jeszcze kilka lat i publicznej służby zdrowia nie będzie. Wtedy będziesz chamie szczęśliwy?

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 6 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~MieszkaniecUrsynŚwiętaKrowa 14 11 miesięcy temuocena: 46% 

   Kroniczku jasne że będę szczęśliwy. Kupie sobie Ratowniczków za dużą niższą stawkę u dowolnego ubezpieczyciela ,a nie w worku bez dna zwanym ZUS. Nie będę musiał utrzymywać wszystkich nierobów w tym kraju. I wtedy dopiero zrobicie się służbą na posyłki u prywatnego Pana. Jak dorośniesz to może to kiedyś pojmiesz ;)

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 6 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kronik 13 11 miesięcy temuocena: 100% 

   Ty naprawdę sądzisz, że dyskutują tutaj z tobą ratownicy? I co ma ZUS do służby zdrowia????!!! Możesz sobie śnić o swoich rozwiazaniach, Twoja konfederacja znów poniżej progu. Fantazje o służbie opowiadaj zaś partnerce/partnerowi.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~MieszkaniecUrsynŚwiętaKrowa 12 11 miesięcy temuocena: 46% 

   Kroniczku jak Ty nic nie wisz. Poczytaj Swoje wypowiedzi i wstydź się.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 6 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kronik 11 11 miesięcy temuocena: 100% 

   Zamiast inwektyw, odpowiedz prosze o związku ZUS z systemem ratownictwa medycznego, który to raczyłeś zasugerować. Jak rozumiem chodziło Ci o składkę zdrowotną P.S. Tak z ciekawości, byłbyś gotowy te wszystkie tyrady przekazać komuś na zywo, powiedzieć że będzie służba na posyłki u prywatnego pana? Ciekawe

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~MieszkaniecUrsynŚwiętaKrowa 10 11 miesięcy temuocena: 23% 

   Niech te Ratowniki jeżdżą non stop... po co im BAZA skoro i tak tam nie przebywają. Spotkać karetkie na Jastrzębowskiego to jak trafić 6 w totka. Jeść mogą u pacjentów a swoje podstawowe potrzeby załatwiać w Mc'Donalcdzie jak cała reszta bezdomniaków.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 31 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pol 9 11 miesięcy temuocena: 100% 

   Imbecylu........to nie są taksówki,czy patrole policji

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 5 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~MieszkaniecUrsynŚwiętaKrowa 8 11 miesięcy temuocena: 50% 

   Po co się tak podniecacie? Cały Ursynów wie że siedzicie po domach po dwie godziny i finalnie wywozicie wszystkich jak leci na SORy. Taksówkarze z Was nie Ratowniki!

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 8 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wierzbno 7 11 miesięcy temuocena: 100% 

   Jesteś debilem, który o pracy zespołów PRM nie ma zielonego pojęcia. A zadaniem zespołu jest podtrzymać przy życiu pacjenta do dowozu na SOR, a nie leczyć w domu. Nie mają takiego obowiązku i go mieć nie będą. Chcesz się leczyć, to won do lekarza. I takim jak ty imbecylom Mokotów budował drogę....

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kateesiarz 6 11 miesięcy temu

   a mnie się wydaje, że człowiek ten wie wyjątkowo dużo, więc najpewniej jest jednym z torbonosów pijących kawkę u pani Lucynki z parteru co środa.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Korbol 5 11 miesięcy temuocena: 50% 

   Skoro mamy mieć szpital, to może to całkiem logiczne miejsce. A nie, czekaj w szpitalu to nie .... To może chociaż krew oddam w szpitalu. A nie, czekaj krew w szpitalu to nie ... itd. A nie, czekaj Szpital Południowy dopiero w 2021 r.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~dobry_czas_dla"polski 4 11 miesięcy temuocena: 80% 

   To będzie Szpital na Solcu działający w nowym miejscu a nie żaden Szpital Południowy.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 4 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ediij 3 11 miesięcy temuocena: 88% 

   Pracownicy też się cieszą z zmiany lokalizacji! To nie była stacja, tylko przytułek!! Już ponad rok temu pracownicy rozmawiali z dyrekcja na ten temat, obiecał zmianę miejsca! A teraz zdziwiony i jaka szkoda? Serio?... Aaa tak swoją drogą to jest żenujące, bo prawo mówi wyraźnie, pojazd jest uprzywilejowany jeżeli ma syganaly dźwiękowe i świetlne! I pytanie czy można jeździć tylko na niebieskich? Można, ale zapraszam do dyskusji na temat kolizji kolumny BOR z Cię koszem, były sygnały dźwiękowe czy nie?? Pan, któremu tak przeszkadzało napisał chociaż jedno pismo do rządu, aby zmienili zapis??

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zły porucznik 2 11 miesięcy temuocena: 70% 

   Ciekawe co na to przyszli mieszkańcy jakże elitarnego Forest Club Longbridge. Jestem pewien, że baza karetek na STP Kabaty znacznie podniesie ich poczucie bezpieczeństwa, wszak tanio tam nie jest.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • StasioJasio 1 11 miesięcy temuocena: 90% 

   i to jest wlasnie wstyd i hanba - i tym nasi radni powinni sie zajac a nie duperelami jak np (przystanek przy Forcie Sluzew, badz mozliwosc postoju w waskiej uliczce kolo Cynamonowego Domu). A narzekajacy na glosnosc niech lepiej nie narzekaja bo kiedys to im taka karetka moze uratowac zycie - i jak zauwazyl ratownik sa procedury i musza sie trzymac, aby nie skonczyc jak piloci i pasazerowie lotu wiadomo ktorego..

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 18 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.2249 sekundy
  REKLAMAA2-BONAVERBA--01-09----30-10-2020