REKLAMAA1 SanGiovanni 01.05.2021 - 31.05.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (pixabay.com)

  Gdzie najlepiej nabić klimatyzację i jaki jest koszt nabicia tego układu? Sprawdźmy!

  Sezon letni cechuje się wysokimi temperaturami. Dlatego bardzo pospolitą praktyką jest montaż klimatyzacji w domach. Taki system pomaga odnaleźć upragnione wytchnienie w zaciszu domowym podczas upalnych dni. Prawdą jest, że w mieszkaniach wysokie temperatury potrafią mocno dać się we znaki. Jednak jeszcze gorzej jest to odczuwalne w pojazdach. Często zaparkowane są w mocno nasłonecznionych miejscach.

  Po kilku godzinach postoju wewnątrz samochodu panują temperatury sięgające nawet 60ºC! Wtedy nieodzownym elementem wyposażenia okazuje się układ klimatyzacji. Zapewnia on bardzo szybkie schłodzenie wnętrza. Należy jednak pamiętać, że tylko regularnie serwisowany układ jest w stanie zapewnić optymalne działanie. Gdzie najlepiej to zrobić i jaki jest koszt nabicia układu klimatyzacji?

  Jak wygląda nabijanie / uzupełnianie klimatyzacji samochodowej?

  Serwis klimatyzacji według tego, co napisano wyżej, jest bardzo ważną, okresową czynnością zapewniającą poprawne działanie tego układu. Prawidłowo wykonana usługa serwisowa zawsze zaczyna się od sprawdzenia szczelności. Wszystko rozpoczyna się od odciągnięcia czynnika chłodzącego do specjalnego urządzenia.

  Następnie układ klimatyzacji uzupełniany jest specjalistycznym środkiem, który świeci pod wpływem światła UV. Po upływie kilku chwil szczelność sprawdza się za pomocą lampy emitującej światło ultrafioletowe. Jeśli na żadnym z połączeń układu klimatyzacji nie widać środka, którym układ został napełniony, oznacza to, że wszystko jest szczelne, a z klimatyzacji można usunąć substancję, którą została napełniona w celu weryfikacji szczelności.

  W niektórych modelach samochodów można również odczytać parametry klimatyzacji podłączając komputer z odpowiednim dla danego modelu auta oprogramowaniem. Jeśli klimatyzacja jest szczelna, można z powodzeniem na nowo uzupełnić układ czynnikiem chłodzącym.

  W tym momencie znaczenie ma jaka ilość czynnika została odciągnięta z układu na samym początku zabiegu serwisowego. Gaz ten jest teraz ponownie wtłaczany w układ i płacimy jedynie za tą ilość, która zostanie dobita ponad to, co znajdowało się pierwotnie w naszym układzie. Gorzej jednak, jeśli system schładzający wnętrze okaże się nieszczelny. Należy wówczas najpierw wymienić rozszczelnione elementy, ponownie sprawdzić szczelność i dopiero wtedy można zająć się nabiciem.

  Ile trwa nabijanie układu klimatyzacji?

  Wiele osób zadaje sobie pytanie ile czasu trwa nabicie układu klimatyzacji. Ciężko jest jednoznacznie odpowiedzieć. Porządnie wykonany serwis zawsze zawiera też sprawdzenie szczelności, o którym była mowa wyżej. Czas oczekiwania na nabicie klimatyzacji zależy od wyniku testu hermetyczności układu.

  Jeśli klimatyzacja okaże się szczelna i żadne z połączeń nie będą budziły wizualnych zastrzeżeń (rdza itp.), wówczas można przystąpić do nabicia czynnika chłodzącego. Taka usługa trwa zazwyczaj około godziny, w zależności oczywiście od kilku aspektów i ewentualnych, nieoczekiwanych trudności. Jeśli jednak układ okazuje się nieszczelny, zazwyczaj samochód musi zostać w warsztacie na dłużej.

  Nabijanie klimatyzacji w Warszawie. Oferta profesjonalnego serwisu klimatyzacji Skylark Polska

  Ile kosztuje nabicie klimatyzacji?

  Koszt nabicia układu klimatyzacji czynnikiem chłodzącym jest zależny od wielu elementów. Między innymi od tego, w jakim stanie jest sam układ, jaka ilość czynnika chłodzącego wchodzi do układu, ile gazu pozostało w układzie w momencie przyjazdu do serwisu i przede wszystkim od ceny czynnika, która jest ostatnimi laty bardzo ruchoma. Butle z czynnikiem R-134 (najpopularniejszy czynnik występujący w układach klimatyzacji) drożeją z roku na rok. Biorąc pod uwagę mnogość zależności, nie da się podać jednoznacznej ceny takiej usługi.

  Gdzie warto oddać auto do nabicia klimatyzacji?

  Decydując się na nabicie układu klimatyzacji czynnikiem chłodzącym, należy wybrać serwis specjalizujący się w tego typu usługach. Tylko takie warsztaty posiadają wszystkie specjalistyczne narzędzia i dzięki temu bez improwizacji są w stanie przeprowadzić taki pełny serwis.

  Artykuł załadowany: 0.2545 sekundy
  REKLAMAA2 SanGiovanni 01.05.2021 - 31.05.2021