REKLAMAA1 AUCHAN 01.01.2021 - 30.06.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Złuszczanie naskórka stanowi naturalny proces zachodzący w naszej skórze, określany jako keratynizacja (rogowacenie). Złuszczanie naskórka jest bardzo istotne dla stanu zdrowia naszej skóry. Niestety w niektórych sytuacjach naskórek zaczyna złuszczać się w sposób nadmierny, co powoduje podrażnienie i przesuszenie skóry. Jak radzić sobie z nadmiernie łuszczącą się skórą twarzy? Pomocny może okazać się odpowiedni krem intensywnie nawilżający.

  Dlaczego skóra się łuszczy?

  Nadmierne złuszczanie naskórka bardzo często jest spowodowane niewystarczającym nawilżeniem skóry twarzy. Bardzo często to jeden z objawów wynikający z jej przesuszenia oraz uszkodzenia bariery hydrolipidowej, która pełni funkcję ochronną. Bariera hydrolipidowa zabezpiecza przed nadmierną utratą wody oraz chroni głębsze warstwy skóry przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych.

  Inną przyczyną nadmiernego złuszczania się naskórka może być zaburzenie pracy gruczołów łojowych, które wydzielają niedostateczną ilość sebum. Sebum (łój) również wchodzi w skład ochronnego płaszcza hydrolipidowego, zapewniając skórze gładkość i miękkość. Łuszczenie się skóry mogą powodować także czynniki zewnętrzne jak zbyt suche powietrze, nadmierna ekspozycja na słońce czy niewłaściwa pielęgnacja – przede wszystkim stosowanie produktów na bazie alkoholu i mydła. Składniki te mogą bardzo silnie wysuszać skórę i prowadzić do jej łuszczenia.

  Nadmierne złuszczanie naskórka a choroby skóry

  Niestety może się zdarzyć, że nadmierne złuszczanie naskórka będzie spowodowane czymś więcej niż tylko niewłaściwą pielęgnacją. Często jest to objaw poważniejszych chorób skóry, do których można zaliczyć:

  • łuszczycę;
  • grzybicę;
  • atopowe zapalenie skóry;
  • wyprysk kontaktowy.

  Jeśli zauważysz, że łuszczeniu się naskórka towarzyszą inne objawy jak świąd, pieczenie, stan zapalny lub zmiany skórne, koniecznie udaj się do dermatologa. Stosując niewłaściwie dobrane kosmetyki lub leki, możesz znacznie pogorszyć stan swojej skóry.

  Jak prawidłowo złuszczać naskórek na twarzy?

  Choć nadmierne złuszczanie naskórka powoduje przesuszenie i dyskomfort skóry, sam proces jest niezwykle ważny i pomocny w poprawie wyglądu naszej skóry. Jak zatem złuszczać naskórek w sposób prawidłowy?

  Przede wszystkim warto zadbać o właściwy demakijaż. Jego wykonywanie odpowiednio oczyszcza skórę z resztek makijażu, kurzu czy zanieczyszczeń oraz przygotowuje ją do następnych etapów pielęgnacji. Kolejny etap to złuszczanie naskórka. Warto pamiętać, że tego zabiegu nie należy wykonywać codziennie – zbyt częste wykonywanie peelingu może nam zaszkodzić i spowodować podrażnienia. Jeśli mamy skórę trądzikową, warto sięgnąć po peeling enzymatyczny, który nie posiada drobinek, przez co nie będzie powodował tarcia. 

  Prawidłowe złuszczanie naskórka nie może obyć się bez zastosowania produktu, jakim jest krem intensywnie nawilżający. Skóra po oczyszczaniu oraz złuszczaniu potrzebuje odpowiedniej dawki nawilżenia. Po jaki krem intensywnie nawilżający warto sięgnąć? Jeśli nasza skóra ma skłonności do podrażnień, dobrym rozwiązaniem będzie wybór produktu o działaniu łagodzącym.

  Artykuł załadowany: 0.3356 sekundy
  REKLAMAA2 AUTO WIMAR 01.05.2021 - 31.07.2021