REKLAMAA1 BORAMED-stała-główna_strona
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (pixabay.com)

  Nadwaga i otyłość to plaga XXI wieku. Coraz osób boryka się z problemem zbyt dużej ilości tkanki tłuszczowej w organizmie. Z czym to się wiąże? Prędzej czy później ciało ponosi tego konsekwencje w postaci cukrzycy, chorób układu krążenia, problemów z płodnością, problemów z układem kostnym i chrzęstnym, w konsekwencji również chorób nowotworowych i wielu innych.

  Prawidłowość masy ciała ocenia się na podstawie wskaźnika masy ciała BMI, według wzoru: masa ciała w kilogramach dzielona przez wzrost do kwadratu wyrażony w metrach. Jeśli BMI wychodzi poniżej 25 to waga jest prawidłowa. Wskaźnik pomiędzy 25 a 30 to nadwaga, między 30 a 40 to otyłość (I i II stopnia), zaś powyżej 40 to otyłość olbrzymia, która stanowi już bezpośrednie zagrożenie życia.

  Co zatem zrobić, jeśli wskaźnik BMI jest powyżej 25? Przede wszystkim należy zastanowić się jaka jest przyczyna takiego stanu rzeczy. Nadwaga i otyłość mogą być powodem różnego rodzaju chorób, przyjmowanych leków, braku ruchu ale przede wszystkim złej diety. I zła dieta nie musi tu oznaczać tylko przetworzonego, niezdrowego jedzenia, ale również zbyt dużo lub zbyt mało posiłków, za mało płynów, złych godzin spożywania posiłków, zaburzeń jedzenia czy złego bilansowania posiłków.

  Gdzie szukać pomocy? Choćby w Studio Figura na Ursynowie, gdzie wraz z dietetykiem można poszukać powodów nadwagi, ustalić nowy program żywieniowy oraz zestaw najbardziej optymalnych ćwiczeń. Przykład klientek Studia pokazuje, że z pomocą profesjonalistów da się osiągnąć prawidłową masę ciała i zdrowie na długie lata. Warto dać sobie szansę i spróbować.

  Zapraszamy do Studio Figura Ursynów na bezpłatną konsultację zdrowotną i bezpłatny zabieg próbny!

  Studio Figura Ursynów:

  materiał promocyjny 

  1Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Artykuł załadowany: 0.1228 sekundy
  REKLAMA