REKLAMAA1 DaGRASSO 25.08.2021 - 24.11.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ20 września 2021, 20:52 komentarzy 1
  Laureaci

  Laureaci "Nagród Południa" 2021 (SK)

  Trzech społeczników i jedna instytucja z Ursynowa z "Nagrodami Południa"! W bibliotece przy ul. Tynieckiej, po raz 21. wręczono nagrody i wyróżnienia przyznawane za działalność społeczną, edukacyjną, kulturalną czy na rzecz społeczności lokalnej na Mokotowie, Ursynowie lub Wilanowie. Wśród wyróżnionych znalazł się także portal Haloursynow.pl.

  Nagrody przyznawane są przez kapitułę złożoną z dotychczasowych laureatów. Redakcja gazety "Południe" organizuje galę po raz 21. W ubiegłym roku była przerwa z powodu pandemii, więc w tym roku nagrodzonych i wyróżnionych było więcej. Dołączyli do 130 osób wyróżnionych w poprzednich latach.

  "Jeśli tego brakuje, wszystko się zatrzymuje"

  Pierwszym laureatem został Andrzej Rzepliński, mieszkający na Ursynowie prawnik, były prezes Trybunału Konstytucyjnego. - Za promocję prawa i działalność społeczną, m.in. na rzecz ursynowskiej parafii Wniebowstąpienia Pańskiego - wyjaśniał redaktor  Andrzej Rogiński.

  - Prawo jest częścią naszego życia, jest tym, czym dla maszyny jest zasilanie prądem lub smarowanie. Jeśli tego brakuje, wszystko się zatrzymuje - mówił laureat.

  Nagrodę odebrali także twórcy Wszechnicy Żywieniowej SGGW - cyklu spotkań edukacyjnych na temat prawidłowego żywienia, organizowanego od lat przez Hannę Wysocką, Ewę Frystenberg oraz prof. Krystynę Gutowską. Nagrodzony został Stanisław Wzorek, niestrudzony organizator imprez brydżowych na Ursynowie, który zaraził już swoją pasją do tej gry ponad 250 osób.

  - Wychowałem się w małej miejscowości. To, kim jestem, zawdzięczam rodzicom, którzy pokazali mi, jak być otwartym na drugiego człowieka, tego najbardziej potrzebującego. Nagrodę odbieram jako przystanek w naszej ciężkiej pracy. Nie zapominajmy też o trudzie rodziców, którzy mają niepełnosprawne dzieci. Wiele rzeczy nam się udaje, a wiele nie. Nagroda to doładowanie akumulatorów, by wspierać te rodziny. Będę to robić jak tylko będę potrafił - mówił z kolei Michał Kopiczyński, dyrektor Przedszkola Specjalnego nr 213 przy ul. Teligi.

  "Nagrodę Południa" otrzymał za pracę na rzecz dzieci niepełnosprawnych, zaangażowanie w rozbudowę placówki oraz stworzenie zespołu przedszkola.

  Radny, który umie słuchać przeciwników

  Wśród nagrodzonych są też ludzie z Mokotowa: piosenkarka Danuta Stankiewicz; Centrum Literackie Big Book Caffe - centrum książki jakiego jeszcze w Polsce nie było; Rada Nadzorcza i Zarząd "SM Służewiec" (za wyjątkowo dobre zarządzanie spółdzielnią i plany inwestycji w miejscu dawnego DK "Kadr" i bazarku) oraz Fundacja Art Committed za edukację kulturalną.

  Nagrodą redaktora naczelnego "Południa" wyróżniony został ursynowski radny dzielnicowy Tomasz Sieradz. - Za umiejętność słuchania argumentów stron. Rzadko się zdarza, aby radny umiał słuchać swoich przeciwników, nie wrogów, a przeciwników. To jeden z najlepszych radnych w mieście - argumentował red. Andrzej Rogiński.

  - To wyróżnienie przyjmuję jako zobowiązanie. Zawsze staram się słuchać, ale nie zawsze słyszę do końca - mówił Tomasz Sieradz.

  Haloursynow.pl ze "Złotym Piórem"

  Przyznano także "Złote Pióra Południa". Dostali je: Anna Kliczkowska za wieloletnią, społeczną pracę w gazecie "Na Powiślu", Marcin Kalicki za dziennikarstwo w prasie obywatelskiej oraz Sławek Kińczyk, redaktor naczelny Haloursynow.pl za stworzenie reporterskiego portalu Haloursynow.pl. - Najlepszego portalu w mieście - ocenił red. Rogiński.

  Dla uczestników gali zaśpiewała Danuta Stankiewicz. Zaprezentowała premierowo utwory Ewy Demarczyk, które znajdą się na najnowszej płycie.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 21

  • 14
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 4
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 2
   BRAK SŁÓW

  1Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Artykuł załadowany: 0.9107 sekundy
  REKLAMAA2 YASUMI 01.10.2021 - 31.12.2021