REKLAMAA1-FortSluzew-21-01----31-01-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (Jan Kurzawa)

  REKLAMA

  Marek Gaszyński, dziennikarz i popularyzator muzyki rozrywkowej, autor znakomitych tekstów, oraz Fredo Ojda - szef imielińskiej "Galerii Działań" zostali nagrodzeni Nagrodą Południa. Tygodnik przyznaje je od 18 lat ludziom, którzy działają na rzecz lokalnej wspólnoty.

  Nagroda Południa przyznawana jest od 2000 roku za wartości i aktywność. Wśród dotychczasowych laureatów są m.in. ks. Jan Twardowski, Andrzej „Ibis” Wróblewski, Wojciech Siemion, Jan Nowak-Jeziorański, Kazimierz Górski, czy Franciszek Maśluszczak.

  Uroczystość wręczenia tegorocznych nagród tygodnika Południe odbyła się w ostatni czwartek w Multimedialnej Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży nr XXXI przy ulicy Tynieckiej na Mokotowie.

  Wśród dziewięciu laureatów znalazły się dwie postacie związane z Ursynowem. To Marek Gaszyński - dziennikarz muzyczny i autor tekstu słynnego "Snu o Warszawie" Czesława Niemena, który otrzymał nagrodę za promocję muzyki polskiej oraz Jacek Fredo Ojda - szef Galerii Działań na Imielinie - za promocję sztuki.

  - Całe moje życie to radio, pisanie tekstów piosenek i książek, koncerty. (...) Kiedy byliśmy pokoleniem lat 60-tych i tworzyliśmy piosenki, nie wiedzieliśmy, że one przetrwają dłużej niż kilka miesięcy. A niektóre z nich mają już ponad 60 lat! Był w nas wtedy jakiś entuzjazm olbrzymi. Nie robiliśmy niczego dla pieniędzy. Nie było nawet takiego pytania „za ile?”. Robiliśmy to, co lubiliśmy, bo to była nasza pasja. I to jest najsilniejszy motyw, który napędza. Bardzo dziękuję za tę nagrodę - mówił Marek Gaszyński, mieszkaniec Zielonego Ursynowa.

  Pozostali laureaci to: Stanisław Rubkiewicz, za dzielność i niezłomność w walce o dobro pacjentów; Rafał  Szczepański - z inicjatywy na rzecz powstańców warszawskich; Jerzy Majewski - za metro; Maciej Gąsiorek - za dbałość o humor warszawski, za "Wiechowisko"; Honorata Waszkiewicz - za edukację kulturalną i ekologiczną ; Ewa Kielak-Ciemniewska - za przywrócenie do życia magazynu „Stolica” oraz Beata Michalec - za rozwój Towarzystwa Przyjaciół Warszawy.

  Obok nagród Południa, redaktor naczelny tygodnika Andrzej Rogiński wręczył własne nagrody. Tym razem otrzymali je: Janusz Kukuła - za drugą młodość piosenki w teatrze wyobraźni, Janusz Gast - za drugą młodość piosenki w teatrze wyobraźni oraz burmistrzowie Ursynowa i Mokotowa za mecenat nad kulturą.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 7

  • 2
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 1
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 3
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW
  Artykuł załadowany: 0.1471 sekundy
  REKLAMA