REKLAMAA1 UCK ALTERNATYWY 01.01.2022 - 30.06.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ20 grudnia 2021, 15:12 komentarzy 40

  (SK)

  - Otwieramy najnowocześniejszy tunel w Polsce i jednocześnie najdłuższy tunel w Polsce, to ponad dwa kilometry - tak premier Mateusz Morawiecki rozpoczął uroczystość oddania do użytku ostatniego odcinka Południowej Obwodnicy Warszawy na terenie miasta. Po południu tunelem pojechali pierwsi kierowcy.

  Uroczystość rozpoczęła się po godzinie 11:30. Po 45 minutach pierwsi kierowcy przejechali tunelem w kierunku Wawra. Drugą, północną nitkę tunel, udało się otworzyć po godz. 13:30.

  Premier Mateusz Morawiecki stwierdził, że dzisiejszy dzień jest szczególny, bo następuje "pewnego rodzaju symbol połączenia Polski wschodniej i Polski zachodniej". 

  - To bardzo ważne, ponieważ do tej pory Polska w dużym stopniu była pocięta, poszatkowana taką siatką dróg ekspresowych - bardzo potrzebną - ale nie połączonych ze sobą w bardzo wielu miejscach - powiedział Morawiecki.

  Minister infrastruktury zapowiadał, że przedłużenie obwodnicy - już autostradowe - nastąpi wkrótce. 

  - Za dwa lata jesteśmy w Siedlcach z autostradą, za trzy lata w Białej Podlaskiej. To bardzo oczekiwana przez wszystkich użytkowników dróg nasza droga autostradowa staje się rzeczywistością. Oczywiście wiele jeszcze przed nami. Mamy nadzieję na autostradę A1, na kilkadziesiąt kilometrów między Łodzią a Częstochową, już za kilka dni droga ekspresowa nr S7 powyżej Płońska w części będzie dostępna, mamy nadzieję na dalsze odcinki Via Karpatii - chwalił się minister Adamczyk.

  Nie zapomniał wytknąć miastu, że z opóźnieniem przekazało teren pod budowę POW (chodzi o teren bazarku wydany w marcu 2018 roku). Pomylił się, mówiąc, że to on skierował na POW do drugiego etapu. Zrobił to wcześniej rząd PO-PSL.

  ZOBACZ: Nasza transmisja z uroczystości otwarcia tunelu POW

  Na uroczystość otwarcia tunelu nie zaproszono prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego. Pytał o to dziennikarz "Gazety Stołecznej" Jarosław Osowski.

  - To jest inwestycja, która jest nadzorowana i realizowana przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad i to ona jest realizatorem tego przedsięwzięcia, a nie miasto stołeczne Warszawa - odpowiedział rzecznik rządu Piotr Muller.

  Po - w dużej mierze propagandowej - części oficjalnej ok. 12:15 od strony ul. Puławskiej do tunelu wjechała kolumna samochodów prowadzona przez dwa radiowozy policyjne. Jechały w niej auta wykonawców i podwykonawców, drogowców, a na końcu zwykłych kierowców. Atmosfera była podniosła, auta przejeżdżały, trąbiąc, a kierowcy machali do fotoreporterów.

  "Potężne wyzwanie"

  20 grudnia jest bardzo ważnym dniem dla wszystkich budowniczych i projektantów ursynowskiego odcinka POW. Zastępca inżyniera kontraktu Grzegorz Piątkowski mówił w rozmowie z Haloursynow.pl, że największym wyzwaniem była przeprowadzenie tunelu pod tunelem metra.

  - Także budowa ścian szczelinowych powodowała pewne wyzwania. Myślę, że nasi inżynierowie są gotowi na realizację podobnych tuneli, ale chcielibyśmy myśleć już także o tunelach o długości 10 kilometrów - powiedział Piątkowski, który teraz pomoże w budowie tunelu Zakopianki.

  Ursynowski odcinek POW budowało Astaldi (dziś weBuild). W sumie przez plac budowy przewinęło się 2 tysiące pracowników.

  - Największym wyzwaniem było pokonanie odcinka miejskiego, uzbrojenie podziemne, pełno kolizji. Później to były typowe roboty budowlane. Dziękuję całej kadrze i podwykonawcom. To wielka satysfakcja! Chyba słychać w moim głosie przejęcie... Szczególne ostatnie tygodnie oznaczały dużo pracy, by spiąć to do końca. Nie było liczenia godzin - mówi zastępca kierownika budowy Tomasz Pawlak z Astaldi.

  powyżej: po prawej z-ca kier. budowy Tomasz Pawlak, po lewej z-ca kier. kontraktu Grzegorz Piątkowski

  - Od samego początku inwestycja bardzo skomplikowana - 3 pasy ruchu w każdą stronę, plus pas dodatkowy, kwestia organizacji ruchu, odtworzenie infrastruktury, dwa potężne węzły, ta inwestycja była ogromnym przedsięwzięciem - dodaje Jarosław Wąsowski, dyrektor oddziału GDDKiA w Warszawie.

  - Wszystkie nasze działania były realizowane tak, by zachować płynność podwykonawców i głównego wykonawcy i by zakończyć tę budowę - dodawał dyrektor, odpowiadając na pytanie o to, czy nie obawiał się, że mający problemy finansowe wykonawca może zejść z placu budowy.

  Tunel liczy 2 335 metrów i jest obecnie najdłuższym takim obiektem drogowym w Polsce. W każdej nawie jezdnia o szerokość ok. 14,5 m ma po trzy pasy ruchu i pas awaryjny. Tunel schodzi pod powierzchnię między ul. Indiry Gandhi a ul. Pileckiego, a wychodzi na skarpie za ul. Nowoursynowską.

  Budowa trwała cztery lata. Wykonanie dokumentacji, wykupy gruntów, wykonanie robót oraz nadzór kosztowało ok. 1,66 mld zł. Koszt samych prac budowlanych to około 1,2 mld złotych. Unia Europejska dołożyła na wszystkie trzy warszawskie odcinki POW blisko 2 miliardy złotych.

  ZOBACZ: Jedziemy tunelem POW w obie strony

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 94

  • 38
   BARDZO PRZYDATNY
  • 3
   ZASKOCZONY
  • 9
   PRZYDATNY
  • 4
   OBOJĘTNY
  • 3
   NIEPRZYDATNY
  • 26
   WKURZONY
  • 11
   BRAK SŁÓW

  40Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~estim 40 4 miesiące temuocena: 0% 

   1.Jeśli ktoś mieszka np. na Imielnie i chce jechać na Wilanów, to będzie mu sie opłacało korzystać z tunelu? 2.Czy mieszkaniec np. Kokosowej (tuz przy skarpie i przy tunelu) będzie korzystał z tunelu, by śmignąć na Puławską do Auchana czy tez lepiej przez dzielnice, po ziemi, po "pod" wjazd jest kijowy?

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ jako 39 4 miesiące temuocena: 58% 

   Normalnie jestem wniebowzięty. Taki wspaniały tunel i zrealizowany tyle miesięcy przed terminem. Wszak gdaka obiecywała, że skończy we wrześniu, a skończyła już w grudniu. I tyle dobra od niej, my prości ludzie, zaznaliśmy. Jak na pisowską instytucję przystało, nie było żadnych fochów, gniewania, likwidacji zawrotek, prawoskrętów, wszystko było oddawane od razu po ukończeniu, nic nie stało puste i nie wkurzało kierowców. I do tego to wspaniałe połączenie Wschodu z Zachodem! Tylko dlaczego pinokio po swoim emocjonującym przemówieniu nie pojechał od razu na wschód, gdzie jego miejsce? I nie zabrał ze sobą gdaki, by teraz tam mogła się realizować np. na Via Carpatia, zwanej Greckim Przekopem (tylko Grecja o nim nie wie). No już, sio! Uciekajcie prędziutko.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 18 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 38 4 miesiące temuocena: 63% 

   Jako, daj się chwilę pocieszyć z prostego faktu, że żegnamy gdakę z naszego domu. Teraz będzie innym uprzykrzać życie. Zobacz ile lat ciągnie się domknięcie obwodnicy.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 10 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ jako 37 4 miesiące temuocena: 60% 

   @Boom - na przecież się cieszę :-))

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 9 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mietek 36 4 miesiące temuocena: 73% 

   ciekawe kiedy pierwszy dzwon...

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Stef 35 4 miesiące temuocena: 67% 

   Przykleiło się ..... do okrętu i krzyczy 'płyniemy!'

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 20 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Stef 34 4 miesiące temuocena: 70% 

   Matełusz 'pomylił się' w przemówieniu:-).

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Sija 33 5 miesięcy temuocena: 60% 

   Kompletny brak kultury, że nie zaproszono Trzaskowskiego na otwarcie ,ale czemu ja się dziwię Morawiecki z kulturą już dawno nie ma nic wspólnego, szkoda tylko że cały świat na to patrzy....

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 28 19 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~RudyCyc 32 4 miesiące temuocena: 34% 

   Jak można zaprosić kogoś kto kładzie niemal cały łajno na własny kraj?

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 14 27 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~trzask-prast! 31 4 miesiące temuocena: 38% 

   Trzaskowskiego to trzeba było zaprosić we wrześniu na powiększenie strefy płatnego parkowania o Wolę i Pragę.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 10 16 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Lubicz 30 5 miesięcy temuocena: 46% 

   Nawierzchnia w tunelu - tragedia. Jedziesz jak po schodach. Głowa lata na kręgosłupie szyjnym w tył i w przód, jak ktos ma problem z kregami, to wyjeżdża ze zniszczonym kręgosłupem. Kto to odebrał?!

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~RudyCyc 29 4 miesiące temuocena: 56% 

   Spoko, za rok będą remontować wszak biznes musi kwitnąć.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 5 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~S. 28 4 miesiące temuocena: 89% 

   Dziwne, jechałem w obie strony wczoraj. Przy 80kmph nic takiego nie zauważyłem.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 8 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~S. 27 4 miesiące temuocena: 100% 

   Uzupełnienie: Wg forumowiczów z skyscrapercity zależy od pasa.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~jot 26 4 miesiące temuocena: 50% 

   RudyCyc, myślisz, że dopiero za rok? Ja stawiam raczej na wiosnę. Najpóźniej.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~PrezeSnd 25 5 miesięcy temuocena: 39% 

   Potwierdzam. Ciężarówki walą przez Ursynów, Wilanów i Wawer. Na Dolince cichutko, puściutko. Czas na rewitalizację Parku i zwężenie do dwóch pasów.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 17 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~c. 24 4 miesiące temuocena: 80% 

   A czemuż to zwężenie miałoby służyć? Miejsca jest po obu stronach drogi od groma więc to chyba tylko złośliwemu zatruwaniu życia.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 16 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ jako 23 4 miesiące temuocena: 76% 

   @prezes - ale dlaczego tylko do dwóch pasów? Po co się ograniczać? Wszak jest to jedna z wewnętrznych obwodnic Warszawy, więc po jednym pasie by wystarczyło. A pomiędzy nimi tramwaj, konny.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 13 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~trzaskam głupimi pomysłami 22 4 miesiące temuocena: 33% 

   Jeden pas w obie strony wystarczy.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 6 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Korbol 21 4 miesiące temuocena: 50% 

   Pierniczysz jak potłuczony. jechałem dziś (wtorek) o 13:30 od Siekierek, tłok jak zwykle, jedyna zmiana to dwa tiry zamiast dziesięciu. W stronę siekierek nie jechałem, ale w południe zawsze bywało luźniej. Mam nadzieję jak większość, że zniknie tranzyt z dolinki, co poprawi sytuację. Ktoś wspominał o buspasie, no to to załatwi temat :-)

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 3 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~urus 20 4 miesiące temuocena: 100% 

   Na dolince ma powstać buspas w obie strony, więc w sumie będzie zwężenie do dwóch pasów.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~meme 19 5 miesięcy temuocena: 93% 

   A jak dolinka ? odkorkowana ?

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Warszawiak82 18 5 miesięcy temuocena: 100% 

   Szok. Dziś wieczorem połowa samochodów co normalnie.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 7 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 17 4 miesiące temuocena: 90% 

   Odkorkowana :-)

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 9 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mieszkaniec dolinki 16 4 miesiące temuocena: 100% 

   Wczoraj było lepiej jak widziałem za oknem i jak jechałem to też kilkukrotnie mniej stałem Więc mam nadzieję że się utrzyma:)

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Seba 15 5 miesięcy temuocena: 82% 

   Jak tam korki?

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Tru 14 5 miesięcy temuocena: 46% 

   Jeśli jakiś sukienkowy wodą nie pokropił to otwarcie się nie liczy....

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 26 30 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 13 5 miesięcy temuocena: 62% 

   No i kłamca znowu nakłamał :-)

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 48 29 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wek 12 5 miesięcy temuocena: 83% 

   Dlatego pisałem: nie słuchać!!!

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 19 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 11 5 miesięcy temuocena: 72% 

   Wek, przeczytałem tutaj, że bohatersko kłamca podpisał kontrakt na budowę. Ręce opadają.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 23 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ jako 10 4 miesiące temuocena: 79% 

   @rudycyc - czytałeś? nie. to po się wypowiadasz? a czytać ze zrozumieniem chociaż umiesz? jesteś jak ta kurator z Krakowa, co Dziadów nie widziała, ale zabroniła na nie chodzić. czyli klasyczny pisior.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 11 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ba-sia12 9 5 miesięcy temuocena: 84% 

   Może wyluzuje Dolinka Służewiecka?

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 21 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Okoń 8 5 miesięcy temuocena: 82% 

   Właśnie jechalem Dolinką i było jak na tą porę dnia pusciutko

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 9 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Korbol 7 5 miesięcy temuocena: 56% 

   nie

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 5 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~cik 6 5 miesięcy temuocena: 55% 

   Wreszcie będzie buspas na odcinku od Nowoursynowskiej do Wisłostrady w obie strony.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 11 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~dasd 5 5 miesięcy temuocena: 50% 

   bedzie lozno

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 3 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~issaa 4 4 miesiące temuocena: 100% 

   ~Okoń, bo część "warszawiaków" juz wyjechała na święta, część w zdalnym a część odstawiła samochody na kołki bo 'zima". Mąż jechał dolinka w weekend, z prawego brzegu na lewy, i było "jak zwykle" a moze i wolniej. Ze 2 godziny jechał...

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 6 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.4431 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO 25.02.2022 - 25.05.2022