REKLAMAA1 DaGRASSO / KUCHARKI  14.02.2021 - 13.05.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ21 grudnia 2020, 17:03 komentarzy 2

  (FB/R.Kempa - burmistrz Ursynowa)

  Przez kilka godzin będą utrudnienia, ale później... asfalt jak nowy! Najgorszy odcinek ulicy Wiolinowej wreszcie idzie do remontu. Mieszkańcy czekali na ten moment kilkanaście lat.

  Osiedlowa uliczka ciągnąca się wzdłuż łąki Olkówek wreszcie idzie do remontu! Nie cała, a tylko nieco ponad 100 metrów odcinka, ale za to tego w najgorszym stanie. Od lat mieszkańcy narzekają, że dziura goni tu dziurę, a łatanie niczego nie załatwia. Ostatni raz uliczka była łatana dwa lata temu.

  - Spadnie jeszcze trochę śniegu, popada deszcz na wiosnę i znów będzie to samo – mówi jeden z mieszkańców Wiolinowej. - Więcej tu już łat niż drogi! - dodaje.

  Te prorocze słowa sprawdziły się. Z dnia na dzień na Wiolinowej przy żłobku jest coraz gorzej. Kierowcy modlą się, by nie urwać tu zawieszenia.

  Dziury już jutro przejdą do historii. Dzielnica po wielu latach apeli mieszkańców bierze się za remont uliczki. Już we wtorek na kilka godzin zostanie zablokowany przejazd do żłobka, pobliskiego parkingu spółdzielczego oraz bloku przy Wiolinowej 11.

  W kilka godzin uliczka zmieni się nie do poznania. Najpierw ekipa remontowa wykona frezowanie nawierzchni, a później położy dywanik asfaltowy. Nową nawierzchnię zyska odcinek od skrzyżowania z Melodyjną (od zakrętu przy parkingu spółdzielczym) aż do ostatniego progu zwalniającego w kierunku Surowieckiego, niedaleko Wiolinowej 11.

  Dlaczego nie można było wyremontować tej drogi wcześniej? Po pierwsze - brakowało pieniędzy, na tegorocznych remontach drogowych udało się dzielnicy nieco zaoszczędzić, więc mogła ją dopisać do swojej listy. Po drugie - jeszcze do wiosny tego roku nie zakończone były sprawy umowy ze spółdzielnią "Jary" na dzierżawę uliczki. Przupomnijmy, spółdzielnia wynajęła drogę pod dojazd dla budowlańców, w ramach niedoszłej inwestycji "Wiolinowy Pasaż". Nikt nie chciał inwestować w porządny remont ulicy, która w przyszłości ma się stać drogą dojazdową do budowy.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 15

  • 6
   BARDZO PRZYDATNY
  • 2
   ZASKOCZONY
  • 2
   PRZYDATNY
  • 2
   OBOJĘTNY
  • 3
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  2Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~ryba1 2 3 miesiące temuocena: 67% 

   Koniec roku, szybko trzeba wydać środki bo przepadną. Więc zawsze pod koniec grudnia trzeba gonić czas. Ale ok.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Koszałkikocopałkikiempy 1 3 miesiące temuocena: 100% 

   Bo nie można logicznie zaplanować harmonogramu wydatków... trzeba na koniec wypier.... byle więcej. Ehhh

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.4315 sekundy
  REKLAMAA2 Kaar-Med 01.04.2021 - 30-06-2021