REKLAMAA1-DAGRASSO----13-05----13-08-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ19 września 2018, 11:13 komentarzy 2

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹
  Kabaret Trzecia Strona Medalu wystąpi w ramach PKS

  Kabaret Trzecia Strona Medalu wystąpi w ramach PKS (Trzecia Strona Medalu)

  Po blisko 10 latach nieobecności do Warszawy wraca festiwal kabaretowy z prawdziwego zdarzenia. Festiwal Komedii Stolica prezentować ma takie formy satyryczne, jak: stand-up, kabaret, impro, piosenka oraz film. Impreza odbędzie się w październiku w Dzielnicowym Ośrodku Kultury na Ursynowie.

  - Warszawa, jako największe miasto w Polsce, zasługuje na imprezę tego rodzaju z prawdziwego zdarzenia - mówi Tomasz Łukaszewski, koordynator Festiwalu Komedii Stolica.

  Organizatorzy postanowili stworzyć jedno wydarzenie kulturalne, na którym pokażą się wszystkie warte uwagi kabarety i standuperzy. W Warszawie jest mnóstwo pojedynczych występów na wysokim poziomie, ale brakuje przeglądu twórców w jednym miejscu i w jednym dniu.

  - W tym roku zaczynamy skromnie, ale przy potencjale organizacyjnym, który zapewnia nam DOK na Ursynowie oraz wsparciu artystów, jakie do tej pory otrzymaliśmy, liczę że w kolejnych latach Festiwal stanie się oryginalnym w formie i jednym z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w stolicy - mówi Tomasz Łukaszewski.

  Jak na skromną imprezę, program wygląda wyjątkowo ciekawie.

  Piątek, 19 października to dzień zaplanowany dla stand-up'u. Tego dnia odbędzie się turniej o nagrodę 500 złotych, w którym udział wezmą młodzi, choć już z doświadczeniem scenicznym, standuperzy: Natalia Adamowska, Erwin Suszwedyk, Piotr Rony Wojteczek oraz Kuba Dąbrowski. Na deser wystąpią artyści grupy Pięciu Majków, którzy od paru lat pozostają stale w trasie koncertowej występując już, jak się wydaje, w każdym miejscu w Polsce. W Warszawie swoje programy zaprezentują w składzie: Paweł Reszela, Maciej Brudzewski, Wojtek Pięta, Julek Sipika i Magda Kubicka.

  Drugiego dnia (w sobotę, 20 października) odbędzie się Przegląd Kabaretów Stolica czyli PKS - nawiązujący do wydarzenia, które blisko 10 lat temu znane było całemu środowisku kabaretowemu w Polsce. Do udziału w przeglądze zaproszone zostały czołowe i wyróżniające się kabarety młodego pokolenia. Wystąpią: kabaret A jak z Krakowa, Fifa-Rafa z Lublina, Kałasznikof z Rybnika, Trzecia Strona Medalu z Krakowa. Najlepszy z nich decyzją publiczności, która będzie pełnić rolę jurorów, zdobędzie nagrodę w wysokości 2000 złotych.

  Po występach przeglądowych organizatorzy zaplanowali wydarzenie, którego nie można przegapić, bo drugi raz już się nie powtórzy w tej samej formie. Odbędzie się Impro z gwiazdami, w którym udział weźmie warszawska grupa Damy na Pany oraz Wojtek Treniszewski (znany z kabaretu Limo i roli Warrena Johnsona w serialu improwizowanym Spadkobiercy). Całość poprowadzi Grzegorz Dolniak - prawdziwy człowiek orkiestra: kabareciarz, standuper, improwizator, konferansjer, dyrektor artystyczny Festiwalu Komedii Szpak w Szczecinie.

  Trzeciego dnia odbędzie się Gala Finałowa, a na niej, obok laureatów z dnia pierwszego i drugiego, na scenie zobaczymy kabarety: Czołówka Piekła oraz Kabret Zachodni. Gospodarzem wieczoru będzie Jarek Marek Sobański, osobowość Zielonogórskiego Zagłębia Kabaretowego i kabaretu Zachodni.

  Wszystkie wydarzenia odbędą się w Dzielnicowym Ośrodku Kultury przy ul. Kajakowej 12B w Warszawie. Wkrótce więcej informacji o biletach i programie festiwalu. Patronat medialny nad imprezą sprawują: Kulturownia.pl, Kąsek Żartu, Lubiekabaret.pl, haloursynow.pl, Radio dla Ciebie i Radio Kampus.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 16

  • 5
   BARDZO PRZYDATNY
  • 2
   ZASKOCZONY
  • 1
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 7
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 1
   BRAK SŁÓW

  2Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~sylwia34 2 ponad rok temuocena: 75% 

   Większość wymienionych występowała już na PRAWDZIWYM Ursynowie w ramach cyklu Autorskie Wieczory Satyryków w Domu Kultury Stokłosy.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ardenat 1 ponad rok temuocena: 25% 

   Z chęcią obejrzymy ich jeszcze raz!

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 1 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.4054 sekundy
  REKLAMAA2-DAGRASSO----13-05----13-06-2020