REKLAMAA1 SanGiovanni 01.06.2022 - 30.06.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (startupart.pl)

  Ciekawy pomysł na biznes, który trzeba jeszcze dopracować? Właśnie tym w najbliższy weekend zajmą się uczestnicy Startup Shakera. Podczas dwudniowych warsztatów w ursynowskim ratuszu młodzi przedsiębiorcy będą mieli szansę rozwinąć skrzydła pod okiem doświadczonych mentorów.

  Ciekawych pomysłów na biznes jest wiele. Ale jak je zrealizować? Co jest do ich realizacji potrzebne? Jak postawić pierwszy krok? Odpowiedź na te pytania i wiele więcej chętni znajdą już w ten weekend w ursynowskim ratuszu. Właśnie tam odbędzie się Startup Shaker.

  Startup Shaker jest częścią programu Startup Art organizowanego przez Biuro Kultury Urzędu m. st. Warszawy oraz Startup Academy. Wydarzenie skierowane jest do studentów i absolwentów warszawskich uczelni artystycznych oraz osób związanych ze światem kultury oraz organizacji non-profit wspierających młodych artystów. Czego mogą spodziewać się po udziale w projekcie?

  - Na pewno trzeba mieć otwartą głowę i być nastawionym na dwa dni kreatywnej pracy. Oprócz wiedzy będą mieli szansę zdobyć kontakty z mentorami oraz innymi uczestnikami. To osoby z różnych środowisk, z różnych uczelni - mówi Karolina Piotrowska, koordynatorka Startup Art.

  Jak stworzyć swój biznes?

  Podczas warsztatów w ursynowskim urzędzie uczestnicy zostaną przydzieleni do kilkuosobowych, multidyscyplinarnych zespół. Razem będą dopracowywać swoje zgłoszone wcześniej pomysły na biznes. Wspomogą ich w tym obecni na miejscu doświadczeni mentorzy oraz przygotowane dla nich materiały.

  - Zespoły będą pracowały m.in. nad tworzeniem modeli biznesowych, kwestiami rynkowymi swoich pomysłów oraz nad prezentacjami, które przedstawią w niedzielę przed jury - tłumaczy Karolina Piotrowska.

  W międzyczasie prowadzone będą także krótkie prelekcje. Dzięki nim uczestnicy poznają jeszcze więcej tajników prowadzenia własnego biznesu oraz narzędzi, które mogą im w tym pomóc. 

  Kreatywność i nieszablonowość

  Organizatorom zależy przede wszystkim na nieszablonowych propozycjach i rozwiązaniach. I to też będzie oceniać jury - czy pomysły wpisują się w poszukiwaną przez Startup Academy kreatywność.

  Najlepszych dziesięć zespołów awansuje do kolejnego etapu, który odbędzie się 28-29 maja oraz 11-12 czerwca. Tam uczestnicy wejdą już na kolejny poziom. Dalej będą pracować nad swoimi projektami i udoskonalać je. Omawiane będą także kwestie prawne i księgowe dotyczące prowadzenia własnego biznesu.

  Natomiast 20 czerwca odbędzie się Demo Day. Zespoły przedstawią swoje gotowe już w 100% projekty. Będą mieli 5 minut, by przekonać jury do swojego pomysłu. Zwycięską drużynę czeka wyjątkowa nagroda - wyjazd konferencję biznesową South Summit w Madrycie.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 10

  • 3
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 1
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 1
   WKURZONY
  • 2
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.4422 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO 26.05.2022 - 25.08.2022