REKLAMAA1_FortSluzew_od-06-02-do-28-02-2018
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  Pierwszy dzień Mistrzostw Polski w Rugby na Wózkach

  Pierwszy dzień Mistrzostw Polski w Rugby na Wózkach (KT)

  REKLAMA

  Arena Ursynów gości najmocniejszych zawodników w rugby na wózkach. 8 ekip, które wygrały sezon zasadniczy, mierzy się o tytuł mistrza kraju. To symboliczny turniej, bo właśnie mija 20 lat, odkąd dyscyplina zawitała w Polsce. Finał rozgrywek w niedzielę.

  W tegorocznej walce o pierwszeństwo na rodzimej arenie w rugby na wózkach udział bierze 8 ekip: Balian Wlkp. Chrypsko Pniewy, Flying Wings I Rzeszów, Grom Ostrów Mazowiecka, IKS Jeźdźcy Mikołów, AvaloneExtreme Warszawa, Jokers Bydgoszcz, Four Kings I Warszawa oraz Sitting Bulls Katowice. Dwie ostatnie obchodzą właśnie 20-lecie istnienia, podobnie jak cała Polska Liga Rugby na Wózkach.

  - Walczymy o mistrza. Tutaj wszyscy są zdeterminowani i chcą wygrać. Przez 20 lat liga bardzo się rozwinęła - od kilku drużyn na początku do kilkunastu dziś. Nasza drużyna istnieje od początku, ja gram już 19 lat, jestem jednym z najstarszych, czynnych zawodników - mówi Dominik Rymer z Ursynowa, gracz Four Kings I Warszawa. 

  Dziś o godz. 10:00 zawodnicy ruszyli z pierwszymi spotkaniami. Kto choć raz widział taki mecz na żywo, doskonale wie, że to twarda, nieustępliwa walka, w której wygrywają silniejsi, ale i sprytniejsi. Sytuacja jest prosta - w ursynowskim turnieju występują zwycięzcy sezonów z trzech grup, z których składa się Polska Liga Rugby na Wózkach - łącznie 15 zespołów.

  Sezon zasadniczy się skończył, w każdej lidze grało po 5 drużyn. W Arenie Ursynów o puchar walczy 8 drużyn, to są najlepsi. Teraz wiemy już, jak wygląda najlepsza czwórka. Są to Four Kings Warszawa, Balian Wielkopolska Chrypsko Pniewy, Flying Wings Rzeszów i Grom Ostrów Mazowiecka. Finał już jutro - komentuje Jarosław Malec z Fundacji Aktywnej Rehabilitacji, organizator turnieju.

  Mecz turniejowy składa się z 4 kwart po 8 minut. Wózki atakujących i obrońców wyglądają inaczej, a faul polega na kontakcie cielesnym zawodników - uderzenia wózkami są dozwolone. Karą za przewinienie jest wykluczenie z gry na minutę. 

  Mistrzostwa organizuje FAR, mecze odbywają się w Arenie Ursynów przy ul. Pileckiego 122. Wstęp dla kibiców jest bezpłatny. Spotkanie finałowe w niedzielę o godz. 14:00.

  ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ Z ZAWODÓW:

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  1Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Artykuł załadowany: 0.1221 sekundy
  REKLAMA