REKLAMAA1-ENELMED---15-07----15-10-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ15 października 2019, 07:48

  Marta Siesicka-Osiak

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹
  Festiwal Komedii Stolica 2018 w DOK Ursynów

  Festiwal Komedii Stolica 2018 w DOK Ursynów (MSO)

  Paranienormalni, Dno, Fifa Rafa oraz śmietanka polskich stand-uperów. Na Ursynowie szykuje się czterodniowy maraton śmiechu. Już dzisiaj warto zarezerwować czas i bilety na Festiwal Komedii Stolica, bo będzie się działo!

  Od czwartku do niedzieli (17-20 października) na Ursynowie zabawią kawalarze z całego kraju. To już drugi raz, kiedy na terenie naszej dzielnicy odbędzie Festiwal Komedii Stolica. Nawiązuje on bezpośrednio do Przeglądu Kabaretów Stolica, który po raz ostatni odbył się 10 lat temu, a przez lata był jednym z ważniejszych wydarzeń kabaretowych w Warszawie.

  Beczka śmiechu

  Przez cztery dni publiczność Dzielnicowego Ośrodka Kultury Ursynów (ul. Kajakowa 12b) będzie miała możliwość obejrzenia wszystkich możliwych form kabaretowych od stand-up’u, przez kabaret, impro i teatr komedii po piosenkę satyryczną i film.

  - Jako organizatorzy liczymy, że już niebawem Festiwal stanie się wyróżniającym i rozpoznawalnym wydarzeniem artystycznym w Polsce. Warto też dodać, że wydarzenie tworzone jest bezpośrednio przy współpracy ze środowiskiem kabaretowym, a za jego kształt odpowiadają animatorzy z 20-letnim doświadczeniem w organizacji imprez kabaretowych oraz sami artyści, standuperzy, kabareciarze, konferansjerzy oraz dziennikarze branżowi, którzy wspólnie tworzą wybuchową mieszankę świeżości, jakości i śmiechu – mówi Katarzyna Krzyszkowska-Sut z DOK Ursynów.

  W ubiegłym roku festiwal trwał trzy dni, a na scenie gościli m.in. Paweł Reszela, Grzegorz Dolniak, Jarek Marek Sobański, standuperzy i kabarety: PKS, Fifa-Rafa, A jak, Czołówka Piekła oraz kabaret Zachodni. Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem - stąd tegoroczna powtórka.

  Cztery dni zabawy

  Organizatorzy liczą na powtórkę ubiegłorocznego sukcesu. - W 2019 roku zadbaliśmy o to, aby Festiwal Komedii Stolica nabrał blasku i poszerzył swoją ofertę. Oprócz już sprawdzonych form, jak konkurs stand-up i konkurs kabaretowy, impro i występy kabaretów chcemy, aby Festiwal pełnił także funkcję edukacyjną i był przeznaczony dla całych rodzin. W tym celu w ostatnim dniu festiwalu odbędą się specjalne improwizacje dla dzieci – mówią.

  Część wydarzeń podczas Festiwalu jest biletowana, a na część wstęp jest wolny. Dorośli będą mogli bezpłatnie obejrzeć występ Kompani Teatralnej Mamro oraz próby artystów, a dzieci wziąć udział w warsztatach improwizacji.

  Program Festiwalu Komedii Stolica:

  Dzień I – czwartek, 17 października

  • godz. 20:00 - „Henio, czyli sposób na babcię”, Kompania Teatralna Mamro, wstęp wolny.

  Dzień II – piątek, 18 październik

  • godz. od 15:00 do 17:30 - próby artystów, wstęp wolny, decyduje kolejność pojawiania się.
  • godz. 18:00 - Turniej Stand-up, na scenie: Arkadiusz "Pan" Pawłowski, Damian Kubik, Łukasz Kuśnir, Michał Bednarowicz. Prowadzenie: Paweł Reszela, gwiazdy turnieju Piotr "Tony" Wojteczek oraz Paweł Chałupka. Wstęp dla widzów od 18 roku życia, koszt biletu 5 zł.

  Dzień III – sobota, 19 października

  • od godz. 17:00 – Przegląda kabaretowy, na scenie Kabaret A jak, Kabaret Po Omacku, Grupa Ononon, Kabaret PKS. Prowadzenie: Jarek Marek Sobański. Następnie „Wieczór improwizacji” w wykonaniu formacji Skład do grania: Karolina Rucińska, Małgorzata Tremiszewska, Kuba Śliwiński i Wojciech Tremiszewski. Bilety po 10 zł.
  • godz. 21:00 - Nocne Kino Komedii, spotkanie autorskie i projekcja filmu "The Lord of the Stars", reż. Jarosław Cyba, wstęp wolny.

  Dzień IV – niedziela, 20 października

  • godz. 12:00 - Improwizacje dla Dzieci - zaprasza Teatr Improwizacji Afront, wstęp wolny.
  • godz. 17:00 - Gala Finałowa, podczas której wystąpią kabarety: Fifa Rafa, Dno oraz Paranienormalni. Bilety po 15 zł.

  Bilety do kupienia na za pośrednictwem strony internetowej oraz bezpośrednio przed wydarzeniem.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 10

  • 5
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 2
   PRZYDATNY
  • 2
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.3218 sekundy
  REKLAMAA2-SanGiovanni--01-07----31-07-2020