REKLAMAA1 SanGiovanni  01.04.2021 - 30.04.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (AŁ)

  W poniedziałkowy bardzo mroźny poranek około 5 tysięcy ursynowskich uczniów klas 1-3 wróciło do szkół. Wśród nich jest garstka pierwszaków, które rozpoczęły naukę w nowej publicznej szkole na Kabatach.

  Skończyły się ferie zimowe i przymusowe siedzenie w domu. Wreszcie można pójść do szkoły. Ale z tego przywileju cieszą się tylko najmłodsi uczniowie, reszta musi nadal uczyć się zdalnie. Na Ursynowie ten dzień jest szczególny dla 34 pierwszoklasistów, którzy we wrześniu ubiegłego roku rozpoczynali naukę w budynku Szkoły Podstawowej nr 340 przy Lokajskiego, a dziś zasiedli w nowych ławkach w budynku przy ul. Zaruby 7.

  - Bardzo się cieszymy z otwarcia nowej szkoły. Obawialiśmy się, że stanie się to dopiero po wakacjach. Jesteśmy pełni nadziei, że będą tu doskonałe warunki do nauki - mówi pani Beata, mama Helenki z 1a. 

  Drzwi kabackiej podstawówki nr 399 otworzyły się punktualnie o 7:00, wraz z uruchomieniem świetlicy. Po godzinie dzieci zaczęły normalne lekcje. 

  - Jesteśmy bardzo zadowoleni. To był niezwykle miły poranek. Nasi uczniowie, którzy bardzo czekali na ten dzień stawili się w komplecie. Pozytywne emocje udzieliły się wszystkim - mówi dyrektor SP 399 Edyta Lelek-Bury.

  "Będzie dobrze"

  Rodzice, z którymi rozmawialiśmy w poniedziałkowy poranek cieszyli się nie tylko z powodu otwarcia tej konkretnej szkoły na Kabatach, ale wszystkich placówek. Przy okazji wierząc, że w kabackiej szkole ich dzieci będą bezpieczniejsze.

  - Nareszcie! Wszyscy specjaliści mówią, że dzieci nie powinny być izolowane od innych. W przypadku naszej nowej szkoły, łatwiej będzie zachować ostrożność i ustrzec się przed koronawirusem, bo jest garstka dzieci. Nie mam większych obaw. Będzie dobrze - zapewnia pan Rafał. 

  W szkole przy Zaruby wybudowanej dla 16 klas, będą na razie tylko dwie. Do dyspozycji 34 dzieci i 2 wychowawców przygotowano oddzielne toalety, przestronną stołówkę oraz świetlicę.

  Na razie puste jest przedszkole, będące częścią nowej kabackiej placówki oświatowej. Ruszy ono od września i przejdą do niego prawie wszystkie dzieci z przedszkola nr 394 przy ulicy Teligi. Będzie też jeszcze miejsce dla ponad stu przedszkolaków, których zechcą tam zapisać rodzice.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 28

  • 14
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 6
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 4
   WKURZONY
  • 2
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.3638 sekundy
  REKLAMAA2 Kaar-Med 01.04.2021 - 30-06-2021