REKLAMAA1 MAGICAL PLACES 15.06.2022 - 14.09.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (mat. prasowe)

  Gdy przyszła na świat ważyła zaledwie 380 gramów. Jedna z najmniejszych dziewczynek urodzonych w Polsce pochodzi z Ursynowa. Ma się już dobrze i przeddzień Światowego Dnia Wcześniaka wyszła ze szpitala do swojego brata bliźniaka i rodziców.

  Malutka Patrycja przyszła na świat w 29. tygodniu ciąży, ważąc zaledwie 380 gramów. Jej brat bliźniak Maurycy, który ważył 1200 gramów, opuścił szpital dużo wcześniej. Dziewczynka musiała spędzić na oddziale Centrum Medycznego "Żelazna" 83 dni. We wtorek, w przeddzień Światowego Dnia Wcześniaka pojechała do swojego domu na Imielinie i dołączyła do rodzeństwa - braciszka Maurycego i 7-letniej siostry Gabrysi.

  - Wszystko jest już w porządku, dzieci czują się dobrze. Pierwsza noc w domu za nami nie była wcale taka przerażająca. Po trzech miesiącach spędzonych w szpitalu w końcu czujemy się już bezpieczni i zaczynamy nowy etap - mówi pani Agnieszka, mama maluszków.

  17 listopada - Światowy Dzień Wcześniaka

  Dziewczynka wymagała początkowo wentylacji mechanicznej z powodu niedojrzałości płuc, była podłączona do respiratora i przebywała w inkubatorze. Jednak wola walki małej Patrycji była ogromna. Rodzice cały czas byli przy niej, przytulali ją i kangurowali. Gdy dziewczynka przekroczyła kilogram, została przeniesiona do łóżeczka, a następnie z sali intensywnej terapii na salę opieki pośredniej. Szybko nauczyła się jeść smokiem.

  - Na tym etapie życia dziecka rokowanie co do dalszego rozwoju wydaje się być pomyślne. Oczywiście Patrycja nadal pozostawać będzie pod opieką poradni neonatologicznej w naszej przychodni, gdzie zespół specjalistów nadal będzie czujnie obserwował dalszy rozwój dziecka - mówi dr Jadwiga Grabowska, która zajmowała się leczeniem Patrycji.

  Przy wypisie rodzice bliźniaków spotkali się z zespołem medycznym szpitala na Żelaznej, aby podsumować leczenie Patrycji. Do tej pory najmłodsza w historii szpitala dziewczynka, którą udało się uratować w Centrum Medycznym Żelazna, urodziła się w 22. tyg. ciąży z masą ciała 460 gramów. Patrycja została jednak najmniejszą pacjentką placówki.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 30

  • 21
   BARDZO PRZYDATNY
  • 3
   ZASKOCZONY
  • 5
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 1
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.6653 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO 26.05.2022 - 25.08.2022