REKLAMAA1 SanGiovanni 01.01.2023 - 31.03.2023
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ15 stycznia 2021, 12:00

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  To niesamowite, że w parkach narodowych człowiek może podziwiać ekosystemy, które nie zmieniły się od stuleci i trwają tak oby jak najdłużej. Jednak aby, podziwiać niektóre z dzieł Matki Natury należy udać się czasami w głąb dżungli czy jaskini oddalonej czasami tysiące kilometrów, a niektóre natomiast są na wyciągnięcie ręki. W tym artykule przedstawimy Ci 5 najpiękniejszych parków narodowych na świecie, a wybór należał do najtrudniejszych ze względu na ilość i różnorodność tych przepięknych miejsc na Ziemi.

  1. Park Narodowy Iguazú, Argentyna, Brazylia, Ameryka Południowa

  Park ten swoim obszarem obejmuje argentyńskie tereny od południowego brzegu rzeki Iguazú, natomiast od północnego brzegu rozciągają się obszary położone w Brazylii. Najpiękniejszym i najciekawszym elementem tego parku jest Wodospad Iguazú. Ponadto taki bliski układ wodospadu z lasem deszczowym stał się ostoją dla zagrożonych wyginięciem ptaków i różnorakiej flory, między innymi jaguarów czy pum, które można tam spotkać. Ciekawostką jest to, że jest to drugi najstarszy park narodowy w Brazylii, a więcej o atrakcjach w Ameryce Południowej przeczytasz tutaj.

  2. Park Narodowy Jeziora Piltwickie, Chorwacja, Europa

  Jedno z najbardziej charakterystycznych miejsc w Chorwacji, warte odwiedzenia i zwiedzenia przez wszystkich turystów, którzy mają okazje być w tej części Europy. Oglądając je na żywo, można poczuć się jak w bajce, ponieważ tafle jezior przybierają kolory od szmaragdowego przez błękitny do turkusowego. W parku znajduję się szesnaście, co prawda niewielkich, ale za to bardzo urokliwych jezior.

  3. Park Narodowy VATNAJÖKULL, Islandia, Europa

  Na drugim końcu Europy, leży całkowicie odmienny park narodowy, który w swoim obszarze zawiera wspaniałe lodowe jaskinie, których wygląd onieśmiela i powala. Charakter i klimat tego miejsca jest nie z tego świata, a poza tym bliskość tylu zjawisk przyrody jest oszałamiająca. Geotermalne źródła, lodowe jaskinie, mroźny klimat, aktywne wulkany, siedliska reniferów oraz drugi największy lodowiec w Europie! Coś niesamowitego i wartego zobaczenia!

  4. Park Narodowy Yellowstone, Stany Zjednoczone, Ameryka Północna

  Najstarszy park narodowy na świecie, który powstał w 1872 roku. Na jego rozległym terenie leżą słynne wodospady, gejzery, wulkany błotne czy gorące źródła co czyni go jednym z najciekawszych parków w tej części Ameryki Północnej. Park ten uznawany jest za najlepsze miejsce do życia dla megafauny, dzięki czemu spotkać tam można rysia kanadyjskiego, wilka szarego czy niedźwiedzia grizzly, a także bizona czy muflona. Stany Zjednoczone skrywają w sobie wiele cudownych parków narodowych, o reszcie przeczytasz na tej stronie.

  5. Park Narodowy Sagarmatha, Nepal, Azja

  Jest to jeden z najwyżej położonych parków narodowych na świecie, ponieważ w jego skład wchodzi pasmo Himalajów, a co za tym idzie Everest i siedem innych szczytów, których wysokości wahają się od 2800 do 8848 m. Oprócz górskich szczytów i lodowców w głębokich dolinach możemy spotkać bardzo rzadkie pandy małe czy pantery śnieżne.

  Artykuł załadowany: 0.5684 sekundy
  REKLAMAA2 KUCHAREK6 26.11.2022 - 25.02.2023