REKLAMAA1-AUCHAN-01-01----30-06-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ11 maja 2020, 14:38 komentarzy 1

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (pixabay.com)

  Późnym popołudniem w Warszawie pogrzmi i popada, a później zrobi się bardzo chłodno. - W nocy możliwe są nawet przymrozki - ostrzegają synoptycy z IMGW.

  Nad Polską ścierają się dwa frony - jeden ciepły z południa Europy, drugi - z arktycznym powietrzem z północy. W miejscu, gdzie te różne masy powietrza się spotykają dochodzi do gwałtownych burz i opadów deszczu. I to właśnie czeka nas jeszcze dzisiaj w Warszawie, bo front przesuwa się na wschód.

  Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał pilne ostrzeżenia dla województwa mazowieckiego oraz Warszawy.

  - Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 15 mm do do 25 mm oraz porywami wiatru do 80 km/h. Lokalnie grad - ostrzegają synoptycy.

  Po przejściu frontu atmosferycznego przez Warszawę nastąpi gwałtowne ochłodzenie. Temperatura w ciągu paru godzin spadnie do ok. 1 stopnia Celsjusza. W nocy mogą być przymrozki do -1 stopnia, a przy gruncie do -2 stopni.

  Również w dzień będzie znacznie chłodniej niż dzisiaj - temperatura z dzisiejszych 28 stopni, we wtorek spadnie do około 10 stopni.

  Przez kilka dni będzie chłodniej

  Tak spory spadek temperatury typowy jest zwłaszcza dla pory letniej, kiedy nad Polską przemieszcza się front rozdzielający znacznie różniące się masy powietrza. Jutro przed frontem napłynie do nas wygrzane powietrze pochodzenia zwrotnikowego, za frontem zacznie napływać powietrze z chłodnej północy, a więc pochodzenia arktycznego – stąd taki duży kontrast termiczny. 

  - Chłodne powietrze zostanie z nami na kilka dni, co może oznaczać zagrożenie niewielkimi przymrozkami. Niestety jest to dość typowy kierunek napływu powietrza w połowie maja. Właśnie w tym miesiącu powietrze pochodzenia arktycznego statystycznie napływa najczęściej. Ochłodzenie zbiegnie się w czasie z tzw. „Zimnymi Ogrodnikami” - informuje IMGW.

  Na kolejne dni w tym tygodniu synoptycy przewidują temperaturę ok. 10-12 stopni oraz opady deszczu i deszczu ze śniegiem do 20-30 mm, a punktowo nawet do 50 mm. 

  - Przy obecnym deficycie opadów, wynoszącym od początku roku lokalnie do 80 mm, taki opad jest potrzebny, ale jego wpływ na poprawę ogólnej sytuacji hydrologicznej będzie niewielki. Zaznaczą się jedynie krótkotrwałe i lokalne wzrosty poziomu wody jedynie na mniejszych zlewniach zwłaszcza górskich i silnie zurbanizowanych - komentuje IMGW.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 13

  • 4
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 4
   PRZYDATNY
  • 2
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 1
   BRAK SŁÓW

  1Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~sirK 1 20 dni temu

   Zobaczymy jak tam wybetonowany parking rowerowy pod lasem. Licze na kilka zdjec naszego ursynowskiego trolla.

   Edytowany: 20 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3091 sekundy
  REKLAMAA2-DAGRASSO----13-05----13-06-2020