REKLAMAA1-AUCHAN-02-07----31-12-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ27 października 2020, 11:53 komentarzy 4

  (AŁ)

  Odsuwa się w czasie rozpoczęcie nauki w szkole przy ulicy Zaruby. Pomimo, że budowa się już skończyła i trwają pierwsze odbiory, otwarcie placówki będzie możliwe najwcześniej na przełomie listopada i grudnia. Ostateczną decyzję mają podjąć rodzice.

  Nowa szkoła przy ul. Zaruby miała być już gotowa w sierpniu, tak aby można było w niej świętować nowy rok szkolny. Nie udało się jednak rozpocząć nauki nawet we wrześniu, kolejny termin zapowiadany na październik też jest już nierealny.

  Wcześniej COVID, teraz energetycy

  Początkowo nic nie wskazywało na taki obrót spraw. Do czasu wybuchu epidemii prace przebiegały w imponującym tempie. Ale wiosną wyraźnie zwolniły. Balzola Polska, firma budująca kabacką szkołę oraz przedszkole, wykorzystała ustawę antycovidową do przesunięcia terminu oddania inwestycji na wrzesień.

  Ostatecznie prace budowlane zakończyły się 21 października. Pomimo, że trwają już odbiory techniczne i usuwane są niewielkie usterki, to o rychłym otwarciu placówki nie ma mowy. Trwają bowiem jeszcze prace zlecone przez Innogy Polska.

  Stołeczny operator energetyczny stawia m.in. przy szkole stację transformatorową. Na wywiązanie się z umowy ma czas do 6 listopada. Dopiero po wyjściu energetyków dzielnica może składać wnioski o zgodę na otwarcie placówki do organów nadzoru, czyli m.in. Sanepidu oraz Straży Pożarnej. 

  W grudniu, a może w styczniu?

  Standardowo mają one minimum 2 tygodnie na podjęcie decyzji, ale w obecnej sytuacji, zwłaszcza Sanepid może też czas wydłużyć. Dzielnica zatem zakłada, że szkoła najwcześniej będzie mogła zostać otwarta na przełomie listopada i grudnia, ale może to być dopiero tuż przed świętami Bożego Narodzenia. Dlatego dyrekcja placówki zamierza zapytać rodziców, kiedy chcą przenieść dzieci do nowej szkoły.

  - Jeśli zdecydują, że od razu, to tak zrobimy. Może jednak będą woleli po Nowym Roku, albo też po feriach zimowych, które kończą się pod koniec stycznia? Będziemy gotowi na każde rozwiązanie - zapowiada burmistrz Robert Kempa. 

  Do tego czasu uczniowie dwóch klas pierwszych nowej podstawówki nr 399, którzy wzięli udział w tegorocznej rekrutacji, tymczasowo będą uczęszczać do placówki nr 340 przy Lokajskiego. Do której zresztą i tak by chodzili, gdyby nowa szkoła nie powstawała.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 6

  • 1
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 3
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 2
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  4Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Daro 4 miesiąc temuocena: 100% 

   Hm..., tylko jak dzieciaki mają dojść do szkoły, jak nie wykonano żadnego chodnika od strony Zaruby. Wg projektu wejście do przedszkola jest od Szajnowicza, a do szkoły od Zaruby.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~s 3 miesiąc temuocena: 100% 

   szkoła ma być bardzo nowoczesna, nawet prąd podłączają, stąd opóźnienie

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ursynowianin 2 miesiąc temuocena: 100% 

   Do NOWOCZESNEJ szkoły nie potrzeba podłączać prądu. Wystarczą panele solarne. Ta najwyraźniej nowoczesna nie jest.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ursynowianin 1 miesiąc temuocena: 80% 

   Kilka miesięcy temu uprzedzałem, że ta szkoła nie zostanie zbudowana w ustalonym terminie. Firma Balzola została dwa lata temu usunięta z placu budowy przez władze Wrocławia za permanentne niedotrzymywanie terminów realizacji, bałagan i drastyczne zaniedbania. No i tu się sytuacja powtórzyła.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3179 sekundy
  REKLAMAA2-BONAVERBA--01-09----30-11-2020