REKLAMAA1-AUCHAN-01-01----30-06-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ24 lutego 2020, 11:50 komentarzy 5

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (policja)

  Ursynowska policja zatrzymała dwóch Gruzinów specjalizujących się w tzw. kradzieżach "na kolec". Ich ofiarą padł kierowca parkujący przy ul. Polinezyjskiej.

  Wszystko zaczęło się w styczniu. Gruzini zauważyli mężczyznę parkującego w okolicy oddziału jednego z banków. Kierowca wysiadł z auta i poszedł załatwić swoją sprawę. Nie wiedział, że jest już pod czujną obserwacją złodziei. 

  - Mężczyźni podeszli do jego samochodu i przebili mu oponę, licząc na to, że mężczyzna wyjdzie z banku z gotówką, którą później będą mogli zabrać - relacjonuje asp. szt. Robert Koniuszy z mokotowskiej komendy policji.

  Ale to dopiero początek tzw. metody na kolec, którą stosują w ostatnim czasie przestępcy. Gdy kierowca z przebitą oponą w aucie rusza w dalszą podróż, obserwujący go złodzieje jadą za nim.

  - W pewnym momencie orientuje się, że nie ma powietrza w oponie, zaczyna interweniować, czyli wymienia koło dzwoni po pomoc. Wówczas najczęściej nie zamyka pojazdu. Wtedy do działania wkraczają sprawcy. Niespostrzeżenie zabierają z auta torebkę, saszetkę, czy aktówkę wraz z zawartością - tłumaczy rzecznik policji.

  Tak też było w tym przypadku. Kiedy kierowca ruszył z parkingu przy Polinezyjskiej, obserwujący do Gruzini pojechali za nim. A kiedy się zatrzymał, że sprawdzić co się stało z samochodem, ci podjechali i z niezamkniętego auta zabrali plecak z laptopem o wartości 5 tys. złotych.

  Po nitce do kłębka...

  Policjanci pracujący nad tą sprawą ustalili, że za kradzieżą mogą stać dwaj obywatele Gruzji, którzy często zmieniają miejsce pobytu. Wiedzieli, że 52-latek ma zamiar wylecieć do swojego kraju.

  - Mężczyzna został zatrzymany tuż przed odlotem do Kutaisi, kiedy przeszedł już odprawę paszportową. Funkcjonariusze poinformowali go, o co jest podejrzany. W trakcie kontroli osobistej zabezpieczyli przy nim około 5,2 tys. euro oraz kluczyki do renault, który był wykorzystany do popełnienia przestępstwa. Pojazd był zaparkowany na jednym z ursynowskich osiedli - mówi asp. szt. Robert Koniuszy.

  Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, a następnego dnia usłyszał zarzuty. Na wniosek policjantów i prokuratory został aresztowany na 3 miesiące.

  Kilka dni później policjanci pojechali do Piotrkowa Trybunalskiego, gdzie miał przebywać drugi z podejrzanych. Mężczyzna ten został zatrzymany w jednej z wynajmowanych kwater. Przy 49-latku kryminalni znaleźli gotówkę - około 1600 złotych. Również został zatrzymany, a kilkanaście godzin później podzielił los swojego starszego kolegi. Został tymczasowo aresztowany.

  Oby mężczyznom grozi do pięciu lat więzienia. 

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 23

  • 8
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 2
   PRZYDATNY
  • 2
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 10
   BRAK SŁÓW

  5Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~W 5 miesiąc temuocena: 100% 

   Odstawić na granice i kopa w duże z zakazem powrotu a nie więzienie na koszt podatników

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~jako 4 miesiąc temuocena: 50% 

   Za dużo w Tobie miłosierdzia, za dużo. Najpierw 5 lat w Strzegomiu granit wydobywać, potem na granicę i dożywotni zakaz wjazdu do UE z pożegnalnym kopem w dupę. I pomyśleć, że Gruzja to taki piękny i gościnny kraj. Ci to chyba z jakiegoś ruskiego obwodu muszą być, albo z lokalnych komórek pissu.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ret 3 miesiąc temuocena: 83% 

   Coz, PiS wpusicil do Polski 1,5 mliliona cudzoziemcow spoza Unii. Polska PiS stala sie najwiekszym przyjmujacym emigrantow wsrod panstw UE - dane Eurostatu. Dla porownania, w tym samym czasie Francja przyjela 150 tys osob spoza Unii. Dwa czy trzy dni temu "Economist" opublikowal obszerny artykul na ten temat, warto go przecztac.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~bobek 2 miesiąc temuocena: 100% 

   a popięciu latach deportować z zakazem wjazdu do UE. pomogłoby....

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~X 1 miesiąc temuocena: 57% 

   Tylko 5?!

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.364 sekundy
  REKLAMAA2-DESEROWNIA--20-03---19-04-2020