REKLAMAA1 AUCHAN 01.07.2021 - 31.12.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  Przedszkole z Tanecznej tymczasowo ma siedzibę przy Wokalnej

  Przedszkole z Tanecznej tymczasowo ma siedzibę przy Wokalnej (SK)

  Rusza budowa nowego przedszkola na ul. Tanecznej. Urzędowi dzielnicy udało się rozstrzygnąć przetarg. Nowy obiekt wybuduje warszawska firma Art Global za 5,2 mln złotych.

  Przy Tanecznej wciąż stoi budynek starego przedszkola. Ponieważ nie spełniał już żadnych norm, został przeznaczony do rozbiórki. - Gdy temperatura spada poniżej zera, w przedszkolu jest zimno, hula wiatr - mówił w grudniu Piotr Guział, burmistrz Ursynowa. Stąd decyzja o budowie nowego obiektu.

  Na przedszkole nie było jednak pieniędzy w kasie dzielnicy. Podczas uchwalania budżetu na 2014 roku, burmistrz Guział bulwersował się, że miasto obcina dzielnicy środki na inwestycje. Nie wiadomo było czy budowa na Tanecznej nie zostanie odłożona na później. Radni miejscy rzeczywiście obcięli budżet inwestycyjny, ale na Taneczną pieniądze dali. Po prostu w planie wydatków przedstawionym przez dzielnicę przesunięto środki z działów "promocja" i "kultura" na rozpoczęcie budowy przedszkola. 

  Setka dzieci z Tanecznej na początku roku przeniosła się tymczasowo do szkoły przy ul. Wokalnej, gdzie przygotowano dla nich cztery sale, a dzielnica mogła ogłosić przetarg. Zrobiła to w marcu. Rozstrzygnięcie miało nastąpić na początku maja, ale chętne firmy zadawały mnóstwo pytań o szczegóły zamówienia - konkurs został rozstrzygnięty 11 czerwca. 

  Zwycięska firma Art Global zaoferowała najniższą cenę z dopuszczonych ofert - 5,2 mln złotych. Za te pieniądze zaprojektuje nowe przedszkole (jest już koncepcja architektoniczna), wybuduje je i częściowo wyposaży. Ma na to czas do 20 grudnia 2015 roku. Firma na swojej stronie internetowej chwali się rzetelnością - ponoć nigdy nie zdarzyło się, by nie dotrzymała terminów. Spółka ma na swoim koncie budowę przedszkola w Milanówku. 

  Co powstanie na Tanecznej? Budynek o kubaturze prawie 9 tysięcy metrów kwadratowych oraz plac zabaw. Nowe przedszkole ma być zaprojektowane dla 175 dzieci - 7 oddziałów po 25 maluchów. Dzieci pojawią się w nim we wrześniu 2016 roku. Dzielnica zyska więc 75 nowych miejsc przedszkolnych, które jednak nie rozwiążą problemu z ich brakiem. W tej chwili na Ursynowie ok. 200 dzieci nie ma swojego miejsca w placówkach publicznych. 

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  2Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~mwyszynski@radnu.um.warszawa.pl 2 ponad rok temu

   Za te przesunięcie Guział nazywa mnie największym szkodnikiem na Ursynowie. Cieszę się, że przynajmniej z drugiej społecznej części mieszkańców mam wsparcie.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • Pomianowski 1 ponad rok temu

   Przesunięto środki z działu "promocja" na budowę - czyli zamiast nachalnego reklamowania burmistrza za publiczną kasę będzie nowe przedszkole. BRAWO! :)

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.805 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO 25.08.2021 - 24.11.2021