REKLAMAA1-AUCHAN-01-01----30-06-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ1 listopada 2019, 12:01

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Który klub może pochwalić się mianem najpopularniejszego? Czy na pewno powinniśmy szukać go w Hiszpanii?

  Real, Barcelona, Manchester, Bayern czy może któryś któryś z włoskich klubów? Która drużyna może poszczycić się największą liczbą kibiców na świecie? Na tak postawione pytanie trudno jest odpowiedzieć, bo wszystko zależy od tego, w jaki sposób będziemy mierzyć popularność poszczególnym zespołów. Dlatego przygotowaliśmy krótkie zestawienie klubów według trzech kryteriów: liczby osób deklarujących się jako ich kibice, ilości polubień na Facebooku oraz odsłon dotyczących ich filmów na YouTube.

  Najpopularniejszy klub świata: liczba kibiców

  Najlepszą miarą popularności klubu wydaje się po prostu liczba ich kibiców. Problem jednak w tym, że tę trudno precyzyjnie zmierzyć, a poszczególne badania dają nieraz bardzo różne wyniki. Większość z nich wskazuje jednak, że trzy drużyny z największą liczbą fanów na świecie to:

  3. Real Madryt (ok. 175 mln)

  2. FC Barcelona (ok. 270 mln)

  1. Manchester United (ok. 355 mln)

  Najbardziej prestiżowe rozgrywki klubowe na świecie

  Europejskie kluby uchodzą za najbardziej popularne na świecie. Decydujący wpływ na sławę ma wynik w corocznej elitarnej Lidze Mistrzów, w której biorą udział najlepsze europejskie kluby. W historii tych rozgrywej Real Madryt zajął najwyższe miejsce na podium aż 7 razy, Barcelona 4 razy. W przypadku Manchesteru United sprawa wygląda nieco inaczej, gdyż przez długi czas klub ten był faworytem brytyjskiej ligi, która jest najpopularniejszą ligą w Europie. Brytyjczykom udało się także zaszczepić miłość do futbolu w czasach kolonialnych, więc kluby grające na wyspach śledzą obywatele takich krajów jak Indie oraz szereg krajów afrykańskich m.in. RPA, Ghana i Kenia.

  Najpopularniejszy klub świata: polubienia na Facebooku

  Łatwiej jest zmierzyć popularność klubów na Facebooku. Liczby polubień nie należy jednak utożsamiać z liczbą kibiców, bo w tej grupie mogą być także osoby, które po prostu chcą być na bieżąco z wydarzeniami z piłkarskiego świata, lajkujące wiele drużyn i niekoniecznie identyfikujące się jako jej fani. Pod względem polubień na FB najlepiej wypadają te same drużyny, ale w odwrotnej kolejności (stan na listopad 2019)

  3. Manchester United (ponad 73 mln)

  2. FC Barcelona (ponad 103 mln)

  1. Real Madryt (ponad 110 mln)

  Najpopularniejszy klub świata: wyświetlenia na YouTube

  O popularności klubów sporo może powiedzieć też liczba wyświetleń filmów publikowanych na jej kanale na YouTube. W lutym tego roku pod tym względem. Najlepsza trójka wygląda podobnie co dwóch poprzednich przypadkach – z tym, że Real ustąpił miejsca innej drużynie. Jakiej?

  3. Manchester City (7,86 mln wyświetleń)

  2. FC Barcelona (13,9 mln)

  1. Manchester United (20,6 mln)

  Jak widać, tylko jedna drużyna pojawia się w trójce wszystkich zestawień. Można więc bez cienia przesadzić, że najpopularniejszy klub piłkarski na świecie to teraz Manchester United, który deklasuje nie tylko lokalnego rywala, ale też Real i Barcelonę.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 24

  • 6
   BARDZO PRZYDATNY
  • 5
   ZASKOCZONY
  • 4
   PRZYDATNY
  • 3
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 1
   WKURZONY
  • 4
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.3151 sekundy
  REKLAMAA2-DAGRASSO----13-05----13-06-2020