REKLAMAA1 AUCHAN 01.01.2021 - 30.06.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ16 września 2019, 13:03 komentarzy 8

  (SK)

  Ruszają remonty w podstawówce przy Puszczyka. Powiększone zostaną stołówka i szatnie, wymienione instalacje elektryczne i kanalizacyjne, które mają już ponad 40 lat. Rodzice obawiają się, że remont przeszkodzi dzieciom w nauce.

  Rok szkolny rozpoczęty, ale nie oznacza to koniec remontów w ursynowskich szkołach. W najstarszej podstawówce rusza właśnie modernizacja parteru budynku. W Szkole Podstawowej nr 81 im. Juliana Ursyna Niemcewicza jest więcej klas, więc trzeba powiększyć stołówkę i szatnie. Rodzice pytają dzielnicę o uciążliwość remontu.

  - Na zebraniu szkolnym dowiedzieliśmy się, że w szkole rozpoczyna się remont, który wyłączy z użytku stołówkę i szatnię. Na pytanie czemu remont rozpoczyna się teraz, a nie w wakacje, nikt nie potrafił odpowiedzieć - skarży się jeden z rodziców, który napisał do naszej redakcji.

  Część społeczności szkolnej nie kryje zdziwienia, że w trakcie trwania lekcji dzieci będą słyszeć odgłosy wiertarek i kucia ścian. - Jak one będą mogły się skupić podczas lekcji? Już teraz dzieci mają z tym problem - mówi nam zaniepokojona mama czwartoklasisty.

  Dzielnica twierdzi, że remont zostanie tak zorganizowany, by zminimalizować uciążliwości. - Duże prace, które wymagają użycia młotów i generują hałas będą wykonywane w godzinach, w których szkoła już nie funkcjonuje oraz w weekendy - uspokaja burmistrz Robert Kempa. Dodaje, że w godzianch nauki prowadzone będą jedynie drobne prace w wydzielonych strefach.

  Remont ma trwać do końca marca, ale duży zakres prac, zwłaszcza tych związanych z hałasem, zaplanowano na przyszłoroczne ferie zimowe.

  A dlaczego modernizacji nie udało się przeprowadzić w wakacje, gdy szkoła jest pusta? Dzielnica zdobyła pieniądze na remont (1,5 mln złotych) dopiero w tym roku, projektowanie zmian trwało do czerwca, pozwolenie na budowę wydano w sierpniu, a 3 września rozstrzygnięto przetarg.

  Jak na proces inwestycyjny tempo imponujące, ale urzędnicy "nie ucelowali" w wakacje, a nie chcą czekać rok z pilnym powiększeniem sal.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 34

  • 6
   BARDZO PRZYDATNY
  • 2
   ZASKOCZONY
  • 3
   PRZYDATNY
  • 5
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 8
   WKURZONY
  • 10
   BRAK SŁÓW

  8Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~pax 8 ponad rok temuocena: 89% 

   Autor artykułu nie po raz pierwszy podaje niesprawdzone informacje, które są pożywką dla ze wszystkiego niezadowolonych

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Też Ursynów 7 ponad rok temuocena: 50% 

   Na pewno najstarsza? Szkoła na Sarabandy mam wrażenie mogłaby być dla niej Babcią :)

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~sp81 6 ponad rok temuocena: 52% 

   W szkole panuje ogólny chaos - nikt nic nie wie. Nauczyciele nie mają pojęcia jak zorganizować szkolne życie. Nie wiadomo jak i kiedy dzieci będą jadły obiady ani gdzie będą się przebierać. Ale najciekawsze jest to że szkoła mocno utrudnia wstęp rodziców na teren szkoły - może właśnie po to by nie widzieli w jakich warunkach przebywają dzieci i jak zorganizowane jest szkolne życie.???

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Nauczyciel 5 ponad rok temuocena: 54% 

   Jestem nauczucielem tej szkoly ... życia szkolnego nie muszę sobie organizować... reguluje to m. Innymi plan pracy szkoly... proszę nie pisać o nas nieprawdy ...

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 15 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rodzic RR 4 ponad rok temuocena: 55% 

   Organizacja w szkole związana z początkiem remontu nienaganna. Przepływ informacji prefekt! Dziękujemy. Komu zależy aby upublicZNIAC NIEPRAWDE! PERFEKCJA W TEJ SZKOLE Wyraźnie boli... Jestem przedstawicielem RR. Wysoko oceniam standardy Dyrekcji szkoły oraz nauczycieli. Dziękujemy Panie Burmistrzu Robert Kempa za podtrzymanie złożonych obietnic! Damy radę.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 11 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Sas 3 ponad rok temuocena: 50% 

   A ja zgadzam się z SP81. Wpisy Naucyciel i RodzicRR to jakaś propaganda. W szkole nikt nie potrafi odpowiedzieć na pytania związane z organizacją remontu . Ciężko mi sobie wyobrazić taką sytuację do końca roku. Czas spędzony w szkole to dla dzieci coś więcej niż plan lekcji , często spędzają tam pół swojego życia.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 9 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pepe 2 ponad rok temuocena: 36% 

   Zadanie tekstowe z matematyki dla ucznia SP 81. "W Szkole Podstawowej nr 81 im. Juliana Ursyna Niemcewicza jest więcej klas pierwszych, więc trzeba powiększyć stołówkę i szatnie. W tym roku jest jedna pierwsza klasa. Ile klas było w zeszłym roku?" Wynik: ... No więc w zeszłym roku były dwie klasy pierwsze. Gdzie jest błąd?

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ghost 1 ponad rok temuocena: 89% 

   Mamo czwartoklasisty (i każdego innego ucznia) - skoro dziecko nie może się skupić, to bądź wreszcie rodzicem i ogranicz telefon / komputer / playstation / tv. Konsekwentnie. Cierpliwie. Bądź bohaterem w swoim domu.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3494 sekundy
  REKLAMAA2 SanGiovanni  01.01.2021 - 31.01.2021