REKLAMAA1 QCLINIQUE 22.11.2021 - 21.02.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ25 listopada 2021, 13:36

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Osoby starsze, które walczą ze zwyrodnieniem stawu biodrowego – doskonale wiedzą, że w ostateczności konieczne będzie u nich przeprowadzenie operacji. W jej trakcie wszczepiona zostanie proteza biodra, która zastąpi nasze zużyte już biodro, które zaczęło nas po prostu zawodzić. Chociaż nie jest to na pewno przyjemna perspektywa i każdy człowiek boi się operacji – tutaj raczej nie musimy się nią stresować. Dlaczego? Dlatego, że endoproteza jest teraz wszczepiania na tyle często, że raczej nie występują tutaj żadne powikłania czy problemy w trakcie operacji. Medycyna rozwinęła się na przestrzeni ostatnich lat w znacznym stopniu i możemy ufać lekarzom, którzy wiedzą, jak nam pomóc.

  Na pewno nie warto wiecznie męczyć się z bólem biodra. Jeżeli jesteśmy starsi to taki ból może przecież spowodować, że nie damy rady już się sobą zajmować - w skrajnych przypadkach będziemy po prostu przykuci do łóżka i uzależnieni od działania tabletek przeciwbólowych. To nie jest żadne rozwiązanie - musimy szukać czegoś, co zadziała na stałe i zapewni nam ulgę od bólu. A najlepiej sprawdza się właśnie proteza biodra. 

  Bolesna rehabilitacja – prawda czy mit? 

  Jeżeli już od dłuższego czasu męczymy się z silnym bólem biodra to nie powinniśmy odwlekać operacji tylko dlatego, że boimy się, iż tutaj również doświadczymy bólu. Rehabilitacja na pewno trochę trwa i faktycznie momentami może być bolesna – ale jednocześnie z wizyty na wizytę jest nam łatwiej i tutaj już wiemy, że ból w końcu zniknie na dobre. Rehabilitant będzie też zwracał uwagę na to, jak się czujemy i na pewno nie będzie nas do niczego zmuszał. Proteza biodra spowoduje, że znowu będziemy w pełni sił - możliwa stanie się jazda na rowerze i długie spacery. W trakcie takiej rehabilitacji powinniśmy cały czas mieć to głowie - przed nami kilka trudnych miesięcy, ale potem wrócimy do swojego dawnego życia. Nasz wiek nie ma tutaj znaczenia - każdy zasługuje na to, aby być w pełni samodzielny.

  Czy proteza biodra wymaga wymiany?

  Na to pytanie ciężko jest jednoznacznie odpowiedzieć. Obecnie endoproteza biodra tworzona jest z takich materiałów, które są w stanie wytrzymać nawet do kilkudziesięciu lat – bez jakichkolwiek problemów. Mimo to musimy jednak cały czas pamiętać, że jest to zawsze obce ciało, które zostało umieszczone w naszym organizmie. Zawsze istnieje ryzyko tego, iż coś się obluzuje lub dojdzie do pęknięcia protezy. Takie sytuacje to jednak ogromna rzadkość, więc nie warto się tym przejmować do momentu, gdy faktycznie problem się już pojawi – a wtedy wymiana endoprotezy też nie będzie dla lekarza niczym trudnym. W Warszawie polecamy klinikę Medi Horizon Clinic.

  Artykuł załadowany: 0.2735 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO 25.11.2021 - 24.02.2022