REKLAMAA1 DaGRASSO / KUCHARKI  14.11.2020 - 13.02.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (mat. prasowe)

  Włoska kuchnia cieszy się ogromną popularnością, ale miejsc ze smakiem prosto z Italii nie ma zbyt wiele. Dlatego warto zwrócić uwagę na nowy lokal na Ursynowie - pizzerię San Giovanni.

  W samym sercu Ursynowa - przy ul. Indiry Gandhi 19 - ulokowała się najnowsza restauracja włoska. Już samo przekroczenie jej progu, przenosi nas do słonecznej Italii. A później jest tylko lepiej. Lokal słynie ze swojej 60 centymetrowej pizzy wyrabianej metodą tradycyjną - rodem z regionu Kampanii. 

  - Region ten słynie z najlepszej mozarelli, wytwarzanej z mleka czarnych bawolic. Soczystych pomidorów oraz właśnie z niesamowitej pizzy - mówią właściciele pizzerii San Giovanni.

  Chrupiące ciasto, oryginalne składniki...

  Ciasto w San Giovanni wyrabiane jest ręcznie tylko z podstawowych składników, w tym włoskiej mąki. Sos pomidorowy powstaje z pomidorów ze słonecznej Italii i nie przypomina zupy pomidorowej, jak w innych pizzeriach. Jest dobrze doprawiony, wyczujemy w nim soczyste kawałki pomidorów.

  Na pizzę nie będziemy czekać długo. Placek ze składnikami pieczony jest zaledwie przez kilka minut na kamieniu w piecu do pizzy w temperaturze powyżej 400 stopni Celsjusza.

  - To dlatego pizza z San Giovanni ma pęcherzyki - coś, co charakteryzuje pizzę wypiekaną zgodnie z tradycyjną recepturą - mówią właściciele.

  Pizzę gigant - przypomnijmy 60 centymetrów! - San Giovanni dowozi także do domu, na zamówienie. Transport jest gratis na terenie naszej dzielnicy. Wybierać możemy spośród aż 39 rodzajów i smaków. Między innymi: Capriciosa, Rimini, Bella, Fiore, Molto Picante, Carbonara czy Frutti di Mare.

  Kawałek Italii w środku blokowiska

  Włochy to nie tylko pizza i właściciele San Giovanni na Ursynowie dobrze o tym wiedzą. W tej przyjemnej knajpce zjemy również pasty i świeże sałatki. Możemy polecić klasyczne Aglio Olio, w której wyczujemy dobrej jakości oliwę, a także: Bolognese, Carbonarę, Spinacci, czy Frutti di Mare. Nasze serce skradła pasta Formaggia, której podstawą są trzy włoskie sery: gorgonzola, mozzarella i parmezan.

  Warto napisać jeszcze kilka słów o wnętrzach pizerii San Giovanni. Jest tu przytulnie, na ścianach znajdziemy krajobrazy charakterystyczne dla Italii. Lokal jest przyjazny dla rodzin z dziećmi, a najmłodsi nie będą się nudzić w mini kąciku zabaw.

  Można tu zorganizować przyjęcia z okazji chrzcin, komunii świętej, urodzin czy imienin. Kucharze przygotują nie tylko potrawy włoskie, ale również klasyczne dania kuchnii polskiej.

  PIZZERIA SAN GIOVANNI

  • ul. Indiry Gandhi 19 (przy skrzyżowaniu z Dereniową)
  • otwarte: od niedzieli do czwartku: 12:00 - 22:00, od piątku do soboty: 12:00 23:00
  • szybka i bezpłatna dostawa na terenie Ursynowa
  • tel. (22) 110 90 90
  • www.pizzeriasangiovanni.pl

  Artykuł załadowany: 0.228 sekundy
  REKLAMAA2 SanGiovanni  01.01.2021 - 31.01.2021