REKLAMAA1 AUCHAN 01.01.2021 - 30.06.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  W pizzerii San Giovanni poczujemy prawdziwy klimat Włoch

  W pizzerii San Giovanni poczujemy prawdziwy klimat Włoch (mat. prasowe)

  Włoskich restauracji i pizzerii specjalizujących się w wypiekaniu pizzy jak w słonecznej Italii jest na Ursynowie sporo. Dlaczego więc powinniśmy zwrócić uwagę na nowe miejsce - pizzerię San Giovanni?

  Pizza włoska to prawdziwe, kulinarne dzieło sztuki. Delikatne w smaku, chrupiące ciasto nie zapycha i nie dominuje nad całością. Pieczone jest zaledwie przez kilka minut na kamieniu w piecu do pizzy w temperaturze powyżej 400 stopni Celsjusza. To dlatego prawdziwa pizza ma pęcherzyki - coś, co charakteryzuje pizzę wypiekaną zgodnie z tradycyjną recepturą.

  Pizza prosto z Kampanii

  Składniki takiej pizzy muszą być najwyższej jakości. Żaden pizzaiolo (pracownik przygotowujący pizzę) nie pozwoli, by było ich za dużo. To jakość tworzy niepowtarzalny smak. 

  Na Ursynowie przy ul. Gandhi niedawno otworzyła się pizzeria, która chwali się, że hołduje tym żelaznym zasadom wypiekania pizzy.

  - Nasza pizza jest chrupiąca, wypiekana wg receptury, która pochodzi z regionu Kampanii we Włoszech. Region ten słynie z najlepszej mozarelli, wytwarzanej z mleka czarnych bawolic. Soczystych pomidorów oraz właśnie z niesamowitej pizzy - mówią właściciele pizzerii San Giovanni.

  Ciasto w San Giovanni wyrabiane jest ręcznie tylko z podstawowych składników, w tym włoskiej mąki. Sos pomidorowy powstaje z pomidorów ze słonecznej Italii i nie przypomina zupy pomidorowej, jak w innych pizzeriach. Jest doskonale doprawiony, wyczujemy w nim soczyste kawałki pomidorów.

  Wystarczy rzut oka na menu nowej pizzerii, by poczuć się jak we Włoszech. W lokalu przy Gandhi 19 - ósmej restauracji, istniejącej już od 15 lat sieci San Giovanni - do wyboru mamy aż 39 rodzajów pizzy. Wszystkie tradycyjnie włoskie: np. Capriciosa, Rimini, Bella, Fiore, Molto Picante, Carbonara czy Frutti di Mare. 

  - Wyrabiamy największą pizzę włoską w Warszawie, która mierzy aż 60 centymetrów - chwalą się właściciele ursynowskiej pizzerii. Tę pizzę gigant dowiozą nam także do domu. Transport jest gratis na terenie naszej dzielnicy. A we wrześniu specjalna promocja - każda, dowolna pizza gigant za 55 złotych!

  Nie tylko chrupiąca pizza...

  Choć pizza to specjalność San Giovanni, to w lokalu zjemy też inne włoskie potrawy, z których słynie Italia: pasty czy  świeże sałatki. Tych pierwszych do wyboru jest aż dziesięć. Od klasycznego i skromnego (przypomnijmy: smak wynika z jakości, a nie ilości składników) Aglio Olio z wysokiej jakości oliwą, czosnkiem chili i parmezanem przez prawdziwą Bolognese, Carbonarę, Spinacci i Frutti di Mare po pyszną Formaggię, której podstawą są trzy słynne włoskie sery: gorgonzola, mozzarella i parmezan. Nie ma włoskiej uczty bez kieliszka dobrego wina czy piwa. Te znakomitej jakości - jak zapewniają właściciele restauracji - również znajdziemy przy Gandhi 19.

  Dobry posiłek najlepiej smakuje w dobrym towarzystwie oraz w dobrych wnętrzach. Ursynowska pizzeria San Giovanni urządzona jest w klimacie typowo włoskim - jest przytulnie, na ścianach znajdziemy krajobrazy charakterystyczne dla Italii, jest też ogródek letni, w którym miło spędzimy czas. Lokal jest przyjazny dla rodzin z dziećmi, a najmłodsi nie będą się nudzić w mini kąciku zabaw.

  Lokal organizuje imprezy okolicznościowe, takie jak chrzciny czy komunie święte. Pyszne włoskie menu podczas tych tradycyjnych uroczystości? Czemu nie! Choć - oczywiście - na życzenie kuchrze przygotują potrawy kuchni polskiej. Ursynowska San Giovanni organizuje również warsztaty dla dzieci - od zabaw z animatorem po wspólne przygotowanie pizzy.

  Warto więc zajrzeć do tego nowego kawałka słonecznej Italii, jaki powstał przy ul. Gandhi 19 na Ursynowie. Zwłaszcza w okresie jesiennym i zimowym przypominać nam będzie o wakacjach, słońcu i gorącym południu Europy. I to niezależnie od tego czy już tam byliśmy czy nie.

  SAN GIOVANNI - kawałek Włoch na Ursynowie

  • ul. Indiry Gandhi 19 (przy skrzyżowaniu z Dereniową)
  • otwarte: od niedzieli do czwartku: 12:00 - 22:00, od piątku do soboty: 12:00 23:00
  • szybka i bezpłatna dostawa na terenie Ursynowa
  • tel. (22) 110 90 90
  • www.pizzeriasangiovanni.pl

   

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 136

  • 63
   BARDZO PRZYDATNY
  • 10
   ZASKOCZONY
  • 24
   PRZYDATNY
  • 12
   OBOJĘTNY
  • 7
   NIEPRZYDATNY
  • 6
   WKURZONY
  • 14
   BRAK SŁÓW
  Artykuł załadowany: 0.2433 sekundy
  REKLAMAA2 SanGiovanni  01.02.2021 - 28.02.2021