REKLAMAA1-AUCHAN-01-01----30-06-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ14 marca 2020, 12:11 komentarzy 12

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹
  Kościół bł. Władysława z Gielniowa

  Kościół bł. Władysława z Gielniowa (SK)

  Ursynowska parafia Wniebowstąpienia Pańskiego odwołała niedzielne msze święte. Wierni przez cały dzień będą mogli przychodzić na adorację. Inne parafie wprowadzają więcej nabożeństw, wszystkie proszą o uczestnictwo w mszach transmitowanych przez media.

  Metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz wydał dokument, w którym ogłasza dyspensę od udziału we mszach świętych do 29 marca dla niektórych wiernych. W nabożeństwach nie muszą uczestniczyć: osoby w podeszłym wieku, osoby z objawami infekcji (np. kaszel, katar, podwyższona temperatura, itp.), dzieci i młodzież szkolna oraz dorośli, którzy sprawują nad nimi bezpośrednią opiekę, osoby, które czują obawę przed zarażeniem, a także pracownicy służby zdrowia.

  W piątek wieczorem pojawiło się kolejne ograniczenie - premier ogłosił stan zagrożenia epidemicznego. Obowiązuje zakaz zgromadzeń powyżej 50 osób i dotyczy to również miejsc kultu religijnego. Kard. Nycz wydał kolejne oświadczenie:

  Usilnie proszę wszystkich proboszczów i rektorów kaplic, aby zrealizowali przyjętą zasadę obecności na mszy św. w liczbie nie większej niż 50 osób, przewidzianej w rozporządzeniu organów państwowych. 

  Wiernych proszę o korzystanie z dyspensy od uczestnictwa we mszy św. zapowiedzianej w komunikacie Rady Stałej KEP, a udzielonej przeze mnie 13 marca 2020 r.

  Równocześnie zachęcam do uczestniczenia we mszy św. za pośrednictwem telewizji, radia i internetu. Media te stworzyły wiele propozycji transmisji niedzielnych mszy św.

  - napisał metropolita warszawski.

  Przypomnijmy, wcześniej Episkopat nie zdecydował się na odwołanie mszy świętych. W czwartek Rada Stała Konferencji Episkopatu Polski zarekomendowała jedynie biskupom udzielenie dyspensy od tego obowiązku oraz organizację dodatkowych mszy.

  Co z nabożeństwami na Ursynowie?

  Ursynowskie parafie dostosują się do rozporządzenia o stanie zagrożenia epidemicznego i usilnie zachęcają do pozostania w domach i uczestniczenia we mszach św. transmitowanych w mediach i internecie.

  - W niedzielę na msze do naszego kościoła wejdą tylko osoby, które zamówiły wcześniej mszę w intencji. Poza mszami kościół będzie otwarty na indywidualne modlitwy, ale tylko do 50 osób i będziemy to skrupulatnie liczyć - mówi nam ksiądz z parafii bł. Władysława z Gielniowa.

  Podobnie będzie w parafii Ofiarowania Pańskiego na Stryjeńskich. Księża zaznaczają, że msze będą odprawiane, ale proszą o przychodzenie tylko osoby, które zamówiły intencje. W św. Tomaszu Ap. przy Dereniowej będą msze, ale jeśli liczba chętnych przekroczy 50, rozpoczęta zostanie dodatkowa msza w błękitnej kaplicy.

  Parafia na bł. Edmunda Bojanowskiego na Kokosowej planuje dodatkowe msze - równolegle w dwóch miejscach. Podobnie będzie w parafii na Kabatach - pw. św. Ojca Pio. 

  - Spodziewamy się, że dużo ludzi nie przyjdzie, więc organizujemy msze równoległe - w kościele i kaplicy. Wówczas będzie po ok. 50 osób - słyszymy od ks. Ignacego Dziewiątkowskiego.

  Największa ursynowska parafia - Wniebowstąpienia Pańskiego przy al. KEN - podjęła decyzję o odwołaniu wszystkim mszy niedzielnych.

  - Przez cały dzień będzie adoracja, będziemy prosili wiernych, aby przyszli później, jeśli w kościele pojawi się więcej niż 50 osób - zapowiada ks. Paweł Conder z ursynowskiej parafii.

  Proboszcz parafii w Pyrach ks. Ronald Kasowski ogłosił dodatkową mszę o godz. 15:00, którą rozpocznie Koronka do Miłosierdzia Bożego.

  Odwołany został koncert pieśni patriotycznych zaplanowany na niedzielę o 19:00 w kościele pw. bł. Władysława z Gielniowa przy ul. Przy Bażantarni 3. W czwartek organizator - Stowarzyszenie Historyczne "Polonia Restituta" - stwierdziło, że nie ma podstaw do rezygnacji z imprezy, bo ta jest częścią mszy świętej i rozporządzenie ministra kultury o wstrzymaniu imprez jej nie dotyczy. W piątek, po oświadczeniu kard. Kazimierza Nyczas organizatorzy zmienili zdanie. - Zapraszamy po zakończeniu epidemii - napisano na stronie natolińskiej parafii.

  Msze święte transmitowane przez media w niedzielę, 15 marca:

  • o godz. 7:00 w TVP1 msza święta z Bazyliki Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach
  • o godz. 9:00 w Polskim Radiu msza święta z Bazyliki Świętego Krzyża w Warszawie
  • o godz. 9:00 w Polsat News msza święta ze Świątyni Opatrzności Bożej 
  • o godz. 9:30 w Telewizji Trwam msza święta z kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze
  • o godz. 10:30 w Polsat Rodzina msza święta ze Świątyni Opatrzności Bożej z kazaniem dla dzieci
  • o godz. 11:00 na archwwa.pl, onet.pl oraz w TVN24 i Radiu Plus msza święta z kościoła seminaryjnego w Warszawie
  • o godz. 13:00 msza święta w TVP POLONIA
  • o godz. 19:00 w Polskim Radiu msza święta z Bazyliki Świętego Krzyża w Warszawie

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 82

  • 52
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 13
   PRZYDATNY
  • 6
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 2
   WKURZONY
  • 7
   BRAK SŁÓW

  12Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Kamilu 12 16 dni temuocena: 60% 

   A rekolekcji Gas odwołać nie chciał. Obłuda

   Edytowany: 15 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~NiedzielaWDomu 11 16 dni temuocena: 90% 

   Zawsze ceniłem Domikanów. Także teraz pokazali mądrość i jako pierwsi zrezygnowali z mszy. Niech reszta się uczy. Błędem jest organizowanie mszy na 50 osób. Niektorzy starsi będą już stać 2 godz wcześniej by się dostać do tej szczęśliwej 50-tki. Choć może okazać się, że więcej szczęścia będą mieli ci, którzy przyjdą jako 51, 52, 53...

   Edytowany: 16 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kościół 10 16 dni temuocena: 80% 

   Gwoli ścisłości: parafia na Stokłosach ma ponad 30 tys. wiernych, Władysława z Gielniowa co najmniej tyle samo, jeśli nie ok. 40 tys. (a i kościół większy: 2400 m2 do 1600m2), Tomasza też coś koło 30 tys.

   Edytowany: 16 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~hokus pokus 9 16 dni temuocena: 40% 

   Jak to? Nie bedzie modlow do pana wszechmogacego?

   Edytowany: 16 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~św Jan Ewangelista 8 16 dni temuocena: 16% 

   Pamiętaj więc, skąd spadłeś, i nawróć się, i pierwsze czyny podejmij! Jeśli zaś nie - przyjdę do ciebie i ruszę świecznik twój z jego miejsca, jeśli się nie nawrócisz. Ale masz tę [zaletę], że nienawidzisz czynów nikolaitów, których to czynów i Ja nienawidzę. Kto ma uszy, niechaj posłyszy, co mówi Duch do Kościołów. Zwycięzcy dam spożyć owoc z drzewa życia, które jest w raju Boga.

   Edytowany: 13 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 16 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wał_Kuski 7 16 dni temuocena: 92% 

   Zmierz temperature.

   Edytowany: 16 dni temu

   oceń komentarz 12 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Basia 6 16 dni temuocena: 71% 

   Szkoda ze na stronie parafii nie ma informacji. Gdyby ktos zaktualizował strone na fb i wrzucił info na stronie parafii nie tylko tej byli by super

   Edytowany: 13 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rekin 5 16 dni temuocena: 89% 

   Dominikanie uczynili to już wczoraj i poszli dalej: zamykając swoje podwoje. Chwała im za tę decyzję. Proboszcz parafii Wniebowstąpienia Pańskiego wpisuje się poczet odważnych decyzji. I chwała mu za tę mądrą decyzję. Czy inni proboszczowie wezmą sobie do serca, to czego w skrytości swojego "ducha" oczekuje 95% wiernych ! Przytaczam cytat zawarty w liście znajdujący się na łamach "Halo Ursynów": Niech w Naszym kościele zwycięży mądrość i przestroga (postrzegana przez kilku ignorantów jako nadmierna nadgorliwość ....) ku zaprzeczeniu, że Polak mądry po szkodzie. Módlmy się w zaciszu naszych domostw, by ofiary jakie przyjdzie nam zapłacić za nieodpowiedzialne postępowanie naszych współobywateli - były jak najmniejsze.

   Edytowany: 16 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 17 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kurkawodna 4 16 dni temuocena: 52% 

   Co z tego że odwołali, jak dzisiaj w marketach kolejki po horyzont półek. Rozumiem że jeść trzeba i dupe czymś wycierać, ale to przesada. Do sklepików osiedlowych jaśnie państwo nie pójdą bo trochę drożej, no i po co wspierać lokalnych przedsiębiorców. Lepiej postać w kolejce, zarazić się, rodziców, dziadków, ale parę groszy w kieszeni.

   Edytowany: 16 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~issaa 3 16 dni temuocena: 100% 

   ale że niby w jakich "marketach"? bo akurat dzis pojechalam po warzywa i owoce do Auchan, i takiego spokoju to juz dawno nie było...Parkingi wolne, nawet miejscowki blisko wejscia. W sklepie zero bombelków drących ryja, z mamusiami i tatusiami wrzeszczącymi nań...Nareszcie spokojnie można było zrobic tygodniowe zakupy.. Chyba tak "kurkujesz" byle kurkować a nie z autopsji

   Edytowany: 16 dni temu

   oceń komentarz 9 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~jot 2 16 dni temuocena: 100% 

   A w imię czego mam wspierać tzw. lokalnych przedsiębiorców, jeśli wyciągają ode mnie czasem 2-3 razy więcej pieniędzy niż płacę w większym sklepie? Oni się mną nie przejmują. A akurat dzisiaj rano kolejek ani w Auchan w Piasecznie, ani w Selgrosie nie było.

   Edytowany: 16 dni temu

   oceń komentarz 5 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~zakupy na Ursynowie 1 14 dni temu

   Dziś byłam w ursynowskim sklepie na "L". Bardzo mądre podejście - wpuszczanych jest 50 osób, reszta czeka pod wejściem na wyjście poprzednich klientów. Wpuszczanych jest po kilka, kilkanaście osób na raz. Świetne rozwiązanie! Przed wejściem nie było jakiejś dużej kolejki, udało się wejść stojąc w kolejce może 5min, było tak może w ok. godz. 12-tej? W kolejkach nie ma ludzi, nikt na nikogo nie chucha. Wpadasz, bierzesz co potrzeba, nie łazisz i nie zwiedzasz, wiedząc, że na dworze czekają inni.

   Edytowany: 14 dni temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.2987 sekundy
  REKLAMAA2-DESEROWNIA--20-03---19-04-2020