REKLAMAA1 UCK ALTERNATYWY 01.01.2022 - 30.06.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (urząd dzielnicy)

  Ruszył remont nawierzchni placu zabaw na Olkówku - największego i najpopularniejszego miejsca dla dzieci w naszej dzielnicy. Od dziś plac jest zamknięty, dzielnica obiecuje, że remont zakończy się najpóźniej 11 sierpnia.

  Ursynowskie “Dinozaury” w parku im. Kozłowskiego od lat czekają na gruntowny remont. Nawierzchnia tego popularnego, nie tylko wśród dzieci z naszej dzielnicy, placu zabaw usiana jest dziurami. Do tej pory naprawy doczekała się tylko część przeznaczona dla najmłodszych dzieci. W ubiegłym roku zdemontowane zostało ponad 500 m2 starej wykładziny wykonanej z poliuretanu. Na jej miejsce pojawiły się 264 m2 nowej, wykonanej z tego samego materiału. Na pozostałej części został wysypany piach.

  Tymczasem nawierzchnia na ponad pięć razy większej części placu dla starszych dzieci, gdzie znajduje się wiele urządzeń do zabawy, woła o pomstę do nieba. 

  "Dziecko może rozbić sobie głowę"

  Opiekunów najbardziej niepokoiły ubytki przy huśtawkach, zjeżdżalniach, drabinkach - wszędzie tam, gdzie dzieci są najbardziej narażone na upadek. Tym bardziej, że te starsze dużo biegają, są bardzo aktywne

  - Obszerne i głębokie wyrwy to nie tylko zagrożenie dla maluszka. Każde dziecko może się łatwo przewrócić i uderzyć o jedno z urządzeń. Może rozbić sobie głowę. Tak nie powinno być - mówiła nam w marcu pani Hanna, która przychodzi na plac zabaw z wnuczkiem Antosiem.

  - Jestem tu z córką pierwszy raz. Stan techniczny placu pozostawia wiele do życzenia. Na pewno w najgorszym stanie jest nawierzchnia. Tego akurat się nie spodziewałam. Widok dziur bardzo mnie zaskoczył - dodawała pani Anna. 

  Nawierzchnia placu zabaw wreszcie idzie do remontu. Przeprowadzi go dzielnica w ramach projektu z Budżetu Obywatelskiego na 2021, którego autorką jest radna Magdalena Rogozińska. Prace będą kosztowały prawie 600 tys. złotych, a więc mniej niż zakładano. Firma, która zwyciężyła w przetargu zaproponowała niższą stawkę.

  Może będzie szybciej

  Dlaczego remont rusza dopiero teraz, gdy zbliżają się wakację, a pogoda sprzyja przebywaniu dzieci na wolnym powietrzu? Do marca trwało projektowanie, a pod koniec miesiąca ogłoszono przetarg, ale jego rozstrzygnięcie przeciągnęło się do końca maja. Rywalizacja była ostra - chętnych było 16 firm.

  - Będziemy na bieżąco monitorować przebieg prac i dążyć do tego, aby zakończyły się przed terminem wynikającym z umowy. Najważniejsze jest to, że dzieci będą mogły bawić się na nowej, czystej i bezpieczniej nawierzchni – mówi burmistrz Ursynowa Robert Kempa.

  Ratusz zachęca najmłodszych i ich rodziców do korzystania z innych placów zabaw znajdujących się w okolicy: przy Kopie Cwila, w parku Jana Pawła II czy przy ul. Bacewiczówny, po drugiej stronie alei KEN.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 45

  • 14
   BARDZO PRZYDATNY
  • 2
   ZASKOCZONY
  • 8
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 7
   WKURZONY
  • 13
   BRAK SŁÓW

  16Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Jani 16 11 miesięcy temuocena: 100% 

   Remont latem?? Lepszej pory nie mieli?

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mamiszon 15 11 miesięcy temuocena: 100% 

   I może niech paniusie na obcasach tam się jednak nie pojawiają ! Elegancja jest dobra, ale nie na placu zabaw ! Polecam rozsądek.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Linek 14 11 miesięcy temuocena: 100% 

   Nagroda złotej motyki za wybór terminu. Tłumaczenia o czasie na projektowanie są tak żałosne jak przepychanki radnych z bazarkiem. Czy urzędnicy nie umieją w kalendarze? Wyskoczyły im nagłe wakacje w trakcie remontu? Gdy można w końcu wyjść z dzieckiem z domu rozkosznie zamykają wcześniej zamknięty plac przez covid ? Nie dało rady synchronizacji włączyć ? Jak nie zaorany skatepark, to zamknięty plac zabaw... Tym razem ktoś to ogarnie czy znów tylko karny jeżyk będzie ?

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~BeataWWWW 13 11 miesięcy temuocena: 100% 

   Najpierw zróbcie coś aby zabezpieczyć ten teren przed imprezującą młodzieżą która regularnie w okresie wiosenno-letnio-jesiennym przebywa na tym placu i korzysta z urządzeń raczej dla niej nieprzeznaczonych,... Czy ktoś pomyślał o kamerach i monitoringu?

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~uwaga 12 11 miesięcy temuocena: 100% 

   Dziwi nie tylko termin remontu . Istotne jest również to , dlaczego remontu nie wykonuje się zgodnie z normami, z funduszy remontowych dzielnicy , na zlecenie urzędu , we właściwym czasie , czyli regularnie co sezon. Gdyby nie Budżet Obywatelski i darmowe. ( dla urzędu dzielnicy) projekty, nadesłane przez mieszkańców , urzędnicy nie zrobiliby nadal nic, chociaż należy to do ich zadań.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Czytelnik 11 10 miesięcy temu

   Dokładnie to samo jest z ZAKUPEM NOWOŚCI do bibliotek publicznych na Ursynowie - w tym roku nagle w urzędzie dzielnicy pieniędzy NIE MA!!! BARDZO CIEKAWE!! Ktoś zarządza źle pieniędzmi..... a to nasze podatki...

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Józek 10 11 miesięcy temuocena: 100% 

   Rozumiem oszczędności i procedury przetargowe ale termin realizacji niewątpliwie dziwaczny. Trochę, jak z klasyki filmowej "najbliższy taras widokowy na lotnisku we Wrocławiu" lub to co teraz obserwujemy na ME w piłce nożnej. Impreza już się zaczęła a u naszych jakby jeszcze faza przygotowań. Chyba, że się nie znam??? I tylko tak to wygląda.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kama 9 11 miesięcy temuocena: 86% 

   Czy ławki będą wymieniane? Obecno rqżąco odbiegają od charakterystyki placu, czyli od obłych kształtów elementów konstrukcyjnych, miękkiego podłoża etc. Ławki o metalowych krawędziach nie raz, nie dwa były przyczyną przykrych zdarzeń. Jakby trafiły na ten plac przypadkowo...

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Joki 8 11 miesięcy temuocena: 100% 

   Remont remontem a popołudniu na plau zabaw bawią się dzieci, więc jest zamknięty tylko fikcyjnie.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Irfy 7 11 miesięcy temuocena: 94% 

   Remont się "Dinozaurom" jak najbardziej należał. Nie wiem tylko, który błazen zarządził go akurat teraz? Można to było zrobić w marcu, wtedy chyba jakiś kolejny mędrzec ten plac zamknął i oflagował "covidową" wywieszką. Ale nawet jeśli nie był zamknięty, to od marca do maja było mnóstwo czasu, kiedy można było to zrobić bez szkody dla dzieciaków. Ale nie. Trzeba koniecznie w wakacje. Żeby podziałał miesiąc z haczykiem, bo potem będzie już wrzesień i "gwałtu rety, 4 fala, wariant pakistański, zamykamy wszystko, włącznie z publicznymi sraczami". A place zabaw w szczególności. I tyle z tego będzie.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ojciec 6 11 miesięcy temuocena: 100% 

   Tam oprócz remontu, patrole policji by się przydały

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~all 5 11 miesięcy temuocena: 96% 

   Naprawdę nie było lepszego terminu jak środek wakacji. Bp przecież dzieci w wakacje na bawią się na placu zabaw.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 22 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~H 4 11 miesięcy temuocena: 100% 

   Sluszna uwaga. Szkoda dla dzieci.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 8 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Lubię cb Dinozaury 3 11 miesięcy temuocena: 100% 

   All a do tej pory nie zauważyłeś,że ludzie z ratusza nie są niestety lotni w myśleniu:podejmowaniu stosownych decyzji?

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 8 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Tej 2 11 miesięcy temuocena: 14% 

   Ja z moimi dziećmi chodzę tam przeważnie w terminach Wrzesień - Kwiecień, bo w letnie miesiące jest zwyczajnie za ciepło. Dodatkowo w jesień, zimę i we wiosnę mało jest miejsc gdzie można pójść z dziećmi (wszędzie mokro i "brudno" i temperatura niezachęcająca do dłuższej zabawy). Więc nie każdemu ten termin remontu przeszkadza - w lato można do parku, lasu, nad wodę, na rower i do tego sprzyja długi dzień.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 1 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~DBC 1 11 miesięcy temuocena: 38% 

   No i dobrze, niech remontują, i to jeszcze taniej, niż zakładano. Chociaż raz nie ma się do czego przyczepić ;)

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3819 sekundy
  REKLAMAA2 Pizzeria105  01.04.2022 - 31.05.2022