REKLAMAA1 MAGICAL PLACES 15.06.2022 - 14.09.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ30 czerwca 2022, 11:58

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Facebook jest najpopularniejszym serwisem społecznościowym na całym świecie. Prawie 2 miliardy użytkowników jest zrzeszonych w tejże społeczności internetowej, a miliard loguje się codziennie tworząc różnego rodzaju treści. Założyciel Facebooka - Mark Zuckerberg - miał zaledwie 20 lat, kiedy zaprojektował pierwszą wersję strony. Tak na marginesie, miała ona służyć studentom Harvardu. Jednak serwis stał się popularny praktycznie z dnia na dzień. 13 lat później założyciel będzie miał na koncie 54 miliardy dolarów i będzie jednym z najbogatszych ludzi na świecie.

  Początek historii Facebooka

  Zanim świat usłyszał o słynnym dziś serwisie, Mark Zuckerberg był rozchwytywanym programistą. Na początku swojej kariery stworzył kilka produktów, takich jak Synapse Media Player. Jednakże największym jego projektem okaże się powstały 4 lutego 2004 roku theFacebook. Współtwórcami byli również jego koledzy: Chris Hughes, Dustin Moskovitz i Eduardo Severin. Wystarczyło kilka miesięcy, aby pierwszy milion użytkowników zaczął korzystać z serwisu. W 2006 roku powstała mobilna wersja aplikacji, ale już wtedy było wiadomo, że stawiający na rozwój założyciel serwisu pójdzie o wiele dalej w udoskonalaniu Facebooka. Z roku na rok użytkowników przybywało, a dzięki pojawieniu się okna czatu zaczęto liczyć ich w dziesiątkach milionów.

  Rozwój serwisu w social media

  Ogromna popularność serwisu przyciągała duże firmy, chcące kupić od Zuckerberga jego projekt. Odrzucił On oferty MTV oraz Viacom. Utrzymanie serwerów kosztowało założyciela serwisu 85 tysięcy dolarów i potrzebna była natychmiastowa pomoc w przetrwaniu. Peter Thiel zasilił budżet kwotą 500 tysięcy dolarów, ale inwestorów było więcej. Szalony rok 2007 rozwijał serwis w zastraszającym tempie 12,5 miliona użytkowników miesięcznie.

  W tamtym okresie powstała tak zwana oś czasu, co było bezprecedensowym wydarzeniem. Słynny na całym świecie przycisk "Lubię to!" powstał w 2009 roku w miesiącu lutym. 2012 rok, to rok wielkich wydarzeń dla Marka Zuckerberga. Przejął On bowiem Instagrama i wszedł na giełdę. Już wtedy liczba użytkowników osiągnęła astronomiczny miliard. 104 miliardy dolarów - na tyle wyceniono spółką w swoim giełdowym debiucie. 30 sekund - tyle zajęło kupno 82 milionów akcji spółki przez inwestorów.

  Co dalej z Facebookiem?

  Przede wszystkim Facebook nie jest tylko i wyłącznie platformą społecznościową. Serwis ma w swojej ofercie wewnętrzną platformę aplikacji internetowych. Za jej sprawa każdy z użytkowników może stworzyć własny program i przekazać go innym użytkownikom. Dzięki portalowi, programiści zewnętrzni mogą sprawnie komunikować się z Facebookiem.

  Należy pamiętać, że Facebook jest posiadaczem tak znanych aplikacji, jak WhatsApp oraz Instagram. Instagram rozwija się w bardzo szybkim tempie, a na dowód można wspomnieć tysiące zarabiających na nim influencerów. Z kolei WhatsApp wdarł się w szerokie grono młodzieży oraz dzieci, przesyłających sobie zdjęcia i wiadomości.

  Najwspanialsze jest jednak to, iż firma nie odpuszcza dalszego rozwoju i w 2013 roku wydała nową wersję aplikacji Facebook Messenger dla iOS oraz Androida. Kolejnym krokiem było stworzenie innowacyjnej technologii Top stories. Dzięki niej można w łatwy sposób spersonalizować wyświetlane na tablicy różnego rodzaju informacje. Jak można zauważyć, Facebook wchodzi w nowy trend internetowy, polegający na tak zwanym curation. Curation można opisać jako konstruowanie inteligentnego kanału ze źródłami informacji, który oparty jest na zachowaniach, a także zainteresowaniach użytkownika.

  Facebook powziął działania w kwestii nowych funkcjonalności, a efektem jest powstanie "Mój Dzień" oraz rozszerzenie wcześniej wspomnianego przycisku "Lubię to!". Oczywiście Facebook jest niekwestionowanym liderem w social media i, aż 91% ludzi w wieku od 15 do 34 lat, czynnie korzysta z jego usług. Gwoli wyjaśnienia, z usług WhatsApp korzysta miliard użytkowników, Messengera około 900 milionów użytkowników, a Instagram 400 milionów użytkowników miesięcznie.

  Na rynku mediów społecznościowych panuje ogromny tłum, a mimo to Facebook nadal jest najpopularniejszym serwisem społecznościowym, przyciągającym kolejne rzesze młodych ludzi. Należy jednak pamiętać, ze były składane zarzuty przeciwko działaniom Facebooka w różnych sprawach, takich, jak udostępnianie danych podczas wyborów prezydenckich. Mimo to serwis nie traci popularności.

  Reklama na Facebooku

  Czy łatwo jest wypromować usługę lub swoją działalność w serwisie? Na pewno wymaga to dobrego szkolenia z zakresu reklamy na Facebooku. Warto więc skorzystać z oferty Artura Jabłońskiego na https://arturjablonski.com/szkolenie/skuteczna-reklama-na-facebooku-16h-2/

  Artykuł załadowany: 0.4245 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO 26.05.2022 - 25.08.2022