REKLAMAA1-WIMAR-AUTO---10-06----10-09-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (Energylandia)

  Energylandia, Rodzinny Park Rozrywki w małopolskim Zatorze, ma wiele atrakcji do zaoferowania, ale największe zainteresowanie budzi od jakiegoś czasu Mega Coaster Hyperion, który jest nie tylko jednym z najwyższych, ale i najszybszych roller coasterów w Europie. To absolutny hit sezonu 2018!

  Już same zapowiedzi budowy Hyperiona sprawiły, że miłośnicy parków rozrywki i adrenaliny na najwyższym poziomie zadrżeli z emocji. Oczekiwania były ogromne i kiedy wreszcie Hyperion wystartował, nie brakuje chętnych, by skorzystać z tego mega ekstremalnego urządzenia.

  Niesamowite parametry Hyperiona

  Stworzenie Hyperiona powierzono firmie Intamin, która słynie w branży z najlepszej jakości urządzeń dla parków rozrywki. Produkuje nie tylko roller coastery, ale również inne atrakcje. To prawdziwy lider na rynku, a jego konstrukcje pobiły już nie jeden rekord. Mega Coaster Hyperion zapewnia 80-metrowy spadek. Tym samym jest o dwa metry dłuższy, niż kolejka Shambhala w parku rozrywki Port Aventura w Hiszpanii, który do tej pory określany był mianem najwyższego roller coastera w Europie.

  Hyperion nurkuje także pod ziemię i to na głębokość około 3 metrów! Jeżeli chodzi o samą wysokość konstrukcji, to jest on również jednym z najwyższych urządzeń tego typu naszym kontynencie. Ma aż 77 metry! Kąt nachylenia spadków także robi wrażenie. Największy liczy 84 stopnie.

  Do największych atrakcji Mega Coastera należy jego zawrotna prędkość. 140 km/h to prędkość, która zapiera dech w piersiach 28 śmiałków, którzy jednorazowo wchodzą na pokład kosmicznego Hyperiona. Tor przejażdżki ma długość 1450 metrów. Warto podkreślić, że parametry urządzenia nie są dziełem przypadku. W trakcie tworzenia projektu, wzięto pod uwagę najnowsze badania dotyczące dynamiki atrakcji i poziomu pozytywnych emocji. Wybrano najbardziej optymalne rozwiązania, dzięki czemu Hyperion jest tak bardzo atrakcyjny.

  Przepustowość Mega Coatera również imponuje. W ciągu godziny Hyperion może obsłużyć 1500 pasażerów.

  Efekt Super Splash

  Hyperion wyróżnia się wśród innych roller coasterów niezwykłym efektem Super Splash. Kolejka przejeżdża przez specjalną sekcję wodną. Zamontowano w niej dysze, które są synchronizowane z kolejką, wyrzucając w górę strumienie wody na wysokość kilkunastu metrów. W ten sposób uczestnicy przejażdżki mają wrażenie, jakby kolejka zderzała się z taflą wody. Efekt jest niezapomniany i trudny do opisania.

  Hyperion, a inne mega coastery

  Dwa urządzenia w Europie mogą rywalizować z Hyperionem pod względem parametrów. To Ferrari Land oraz Furius Baco w Port Aventura. Jeżeli chodzi o prędkość Ferrari Land jest zdecydowanie najszybszy. Trudno przekroczyć magiczną granicę 180 km/h. Jednak Mega Coaster w Energylandii wyprzedza Furius Baco, mknącego z prędkością 135 km/h, zajmując tym samym drugie miejsce na podium, wśród najszybszych kolejek. Może także poszczycić się najwyższym spadkiem wynoszącym 80 metrów. Ferrari Land ma wysokość 112 metrów. Hyperion jest od niego sporo niższy, bo osiąga 77 metrów. Jednak to o metr więcej, niż w przypadku Shambhala.

  Dokonując takiego porównania warto podkreślić, że urządzenie Ferrari Land jest konstrukcją typu Accelerator Coaster. Jego trasa jest specjalnie ukształtowana w ten sposób, aby kolejka biła rekordy prędkości. Bez względu na wyniki rywalizacji z innymi urządzeniami jedno jest pewne. Hyperion to gigantyczna inwestycja, która przyniesie Energylandii ogromne zyski, przyciągając do Parku Rozrywki w Zatorze mnóstwo gości.

  Hyperion robi wrażenie na świecie

  Spektakularny roller coaster wzbudził zainteresowanie nie tylko wśród amatorów tego typu atrakcji. Pisały o nim również liczne fora branżowe i specjalistyczne czasopisma. Inwestycja w Energylandii odbiła się szerokim echem w całej Europie oraz na świecie. Hyperion z pewnością już wpisał się na listę obowiązkowych atrakcji na mapie europejskich i światowych parków rozrywki.

  Jednym z największych na świecie kanałów zajmujących się tematyką parków rozrywki jest Theme Park Rewiew. Jego twórca Robb Alvey podkreśla, jak mnóstwo pracy zostało włożone w powstanie Hyperiona i jak ogromną skalę przybrało to przedsięwzięcie. Amerykanie mają oczywiście swoje wyjątkowe atrakcje, ale wśród miłośników mocnych wrażeń nie brakuje takich, którzy zazdroszczą nam Hyperiona. Robb Alvey ma pojawić się w Parku Rozrywki w Zatorze, aby nagrać program o naszym rodzimym Mega Coasterze. Z pewnością pomoże jeszcze bardziej rozsławić tą wyjątkową atrakcję. Jeżeli szukacie mega wrażeń, odwiedźcie Energylandię i skorzystajcie z kosmicznej przejażdżki Hyperionem.

  hyperion - największy roller coaster w europie

  Artykuł załadowany: 0.2892 sekundy
  REKLAMAA2-SanGiovanni--01-07----31-07-2020